Український тиждень № 41 (413)

Зміст номеру

Не зіпсувати свята

Цей день довелося завоювати. Жодні круглі столи, політичні та історичні дискусії, численні мітинги впродовж років не здатні були змусити владу визнати 14 жовтня державним святом. Тільки кров Майдану та війна на Сході зробили це.

Дмитро Крапивенко

Андрюс Кубілюс: «У реальному західному світі розуміння української ситуації не дуже глибоке, а подекуди й зовсім поверхневе»

Тиждень розмовляв із колишнім прем’єром Литви, а нині депутатом її Сейму й головою партії «Союз Вітчизни», а також членом Міжнародної дорадчої ради реформ при президенті України про те, як нашу країну бачить сьогодні міжнародна спільнота, за кого голосують постреволюційні суспільства й у чому найбільша небезпека для європейської інтеграції України.

Анна Корбут

Розслідування злочинів Гіркіна і Ко: саботаж на всіх рівнях

Чому держава не розслідує військових злочинів бойовиків «ДНР» та «ЛНР»

Денис Казанський

Нестрашний суд. Як українська Феміда карає сепаратистів

Покарати терористів за всією суворістю закону геть непросто. По-перше, триває обмін полоненими, отже, повернутися з української в’язниці до самопроголошеної республіки можна значно раніше за визначений судом термін. По-друге, за мінськими угодами має бути амністія, яка дарує волю багатьом бойовикам. По-третє, як свідчить Єдиний державний реєстр судових рішень, судді здебільшого виносять доволі м’які вироки тим, хто воює проти України.

Валерія Бурлакова

Між виживанням і розвитком

Особливості та роль найдрібнішого бізнесу в Україні

Олександр Крамар

«Ми й самі не проти змін»

Як і чим живуть власники МАФів

Станіслав Козлюк

Дуже помітний мікрорівень

Країни Європейського Союзу орієнтуються передусім на мікробізнес — компанії, у яких працює менш як 10 осіб, і це приносить свої дивіденди

Віталій Рибак

Дрібні, спритні, успішні

Два шляхи розвитку малого бізнесу в країнах Азійсько-Тихоокеанського регіону

Богдан Логвиненко

Російські добровольці - козир у рукаві

Іноземні добровольці — табуйована тема для української влади. Особливо коли йдеться про «легіонерів» із Росії

Роман Малко

Добровольці-білоруси: «Чому українська влада нас боїться, ми розуміємо не дуже»

У лавах добровольчих батальйонів від перших днів війни на Сході, а точніше ще з часів Майдану було чимало білорусів. Існує навіть їхнє неофіційне об’єднан­ня — так званий загін «Пагоня», названий на честь старовинного, ще часів Великого князівства Литовсь­кого, герба.

Богдан Буткевич

Лабораторія практичного комунізму

Фото напівголих директорів, які тікають через паркан від розлючених працівників авіаційної компанії Air France, облетіли, мабуть, усі світові медіа. Інцидент, попри свою позірну винятковість, насправді відображає сталі закономірності французького політичного та економічного життя

Алла Лазарева

Ніжне лобі

Публічна дипломатія є важливим елементом зовнішньої політики держави в реаліях глобалізованого світу, проте в Україні вона поки що лише зароджується

Віталій Рибак

Знання віків і сьогодення. За що дають Нобеля у науці

Кого і за що цьогоріч відзначили Нобелівськими преміями в царині науки

The Economist

Філософія самоперевершення

Фрідріх Ніцше й досі дивує нас незвичними й незручними запитаннями —  він просто не міг бути філософом абстрактних ідей

Тарас Лютий

Не для себе одного

Завдяки Ігорю Диченку було збережено твори й пам’ять українських художників-авангардистів, митців європейського та світового рівня

Ганна Трегуб

«Чинґісхани» в «гуляйполі»

Давно вже не виїздив я до вільної частини України. А нині таки випала нагода. Кожна така поїздка як свято! Як дитина, радієш із найменших дрібниць: коли «оживає» твій номер «лайфу», коли в крамницях розраховуєшся гривнями, коли звертаєшся до людей українською. А на будівлях прапори: наші синьо-жовті прапори! Хто не жив під окупацією, той не зрозуміє цих простих радощів. Але дай йому Боже, аби ніколи й не зрозумів.

Лесь Терен

Історія одного виживання

Харцизьк можна зарахувати до міст, про які люди з мегаполісів за звичкою думають як про «привиди». Справді, спокійне містеч­­ко, яким воно було ще до війни, з початком бойових дій і зовсім вимерло, у самісінький розпал літа 2014-го опустівши настільки, що навіть удень на вулицях рідко можна було зустріти людей.

Станіслав Васін

Місія: переконати опонента

Щоб виграти суперечку, cпершу слід зрозуміти справедливі аргументи протилежної сторони. Потім спробувати осмислити, як опонент розглядає проблему й чому саме так, а не інакше. Цей підхід міг би покласти край перетворенню дебатів про політику щодо путінської Росії на беззмістовні сварки.

авторські колонки Едвард Лукас

Неприваблива буржуазія

Підприємці — це не прибульці й не замкнена каста, що наважилася легалізуватися в часи зародження ринкової економіки, на зорі так званого кооперативного руху.

авторські колонки Дмитро Крапивенко

Замість епітафії

Українське телебачення помирає. Звучить трагічно й пафосно, тому уточнюю: помирає українське телебачення, яким ми всі його знаємо, яким воно склалося за останні 10–15 років. Цей вердикт можна винести за підсумками дискусії ключових постатей медіа-ринку на щорічній конференції, яку проводив Індустріальний телевізійний комітет.

авторські колонки Юрій Макаров