Український тиждень № 43 (415)

Зміст номеру

Хай живе стабільність!

Теоретично, тільки-но будуть оприлюднені остаточні результати виборів, країна нарешті зможе зажити по-новому. Як не крути, а без цілковитого переформатування влади повноцінно запустити процес неможливо, і про це не втомлювалися нагадувати президент та інші зацікавлені персони, раз по раз киваючи в бік поплічників старого режиму, що всіма способами намагалися загальмувати переможну реформаторську ходу. До яких тільки підлих інсинуацій та сценаріїв не вдавалися ці упирі, але від сьогодні в них жодних шансів. Теоретично.

Роман Малко

Даніелс Павлютс: «Ми вважали, що криза — величезний шанс очистити управлінську систему від зайвого жиру та дурості»

Колишній міністр економіки Латвії Даніелс Павлютс відвідав Україну для участі у Київському міжнародному економічному форумі, де зустрівся з журналістом Тижня, щоб поділитися досвідом виходу його країни з кризи.

Любомир Шавалюк

Політика нової доби. Підсумки виборів у Польщі

Як партія «Право і справедливість» змінить Польщу і що це означає для Європи

Пьотр Бурас

Павло Петренко: «Суддівське лобі надто сильне, навіть у парламенті»

В ексклюзивному інтерв’ю Тижню міністр юстиції України розповів про результати люстрації, перебіг судової реформи, проблеми з оновленням Конституційного Суду, переатестацію держслужбовців Міністерства юстиції та подальшу долю КПУ.

Тетяна Омельченко

Реванш відцентровості?

Місцеві вибори можуть значно посилити позиції сепаратистів у регіонах

Ігор Лосєв

Олігархи знову поділили Україну

Вибори як перерозподіл сфер впливу та війна за вотчини

Денис Казанський

За право своє. Як вижити активістам в агресивному середовищі

Чи є в активістів шанси відстояти інтереси громади навіть тоді, коли місцева влада належить відверто недемократичним силам

Станіслав Козлюк

Донбас. Без принципових змін

Вибори засвідчили, що Донбас залишається електоральною базою вчорашніх регіоналів, хоча позиції демократичних партій тут помітно зміцнилися

Денис Казанський

Украдене метро

Хто хоче зробити банкрутом проектувальника українського метрополітену

Богдан Буткевич

Суть страху

Учені наближаються до розуміння фізичної природи психічних розладів, викликаних емоційною травмою

The Economist

Google-книжки у суді

Публікація уривків онлайн — не порушення авторських прав

The Economist

Новий підхід до бізнесу

Американські стартапи змінюють суть права власності в компаніях

The Economist

Майк Йогансен. Мадрівник, мисливець і філософ

За своє коротке життя Майк Йогансен устиг побувати в дуже багатьох іпостасях

Ярина Цимбал

«Для нас і раніше життя було війною…»

Розмова про долю заповідників у зоні АТО

Олексій Василюк

Катрін Дюссар: «Україні бракує не грамотних продюсерів, а достатніх фінансових фондів, щоб знімати нове кіно»

Голова міжнародного журі 45-го Київського кінофестивалю «Молодість» французька кінопродюсерка Катрін Дюссар розповіла Тижню про роль продюсера в появі нового кіно, копродукцію фільмів як шанс для українського кінематографа та «Молодість» як унікальну у вимірі Європи мистецьку акцію, спрямовану на глядача, котру потрібно підтримувати.

Ганна Трегуб

Вибухонебезпечний піар

Буває так, що дрібненька побутова деталь може вразити своїм цинізмом не менше, ніж очевидний злочин. Ось і яскравий приклад цього з кримського сьогодення.

Лесь Терен

Число звіра

Відтоді як переважну більшість продукції «республіканського» ринку заполонило маркування зі штрихкодом «460» (Росія), у Донецьку й інших окупованих містах спостерігається не тільки значне зростання цін, які формуються на основі транспортування і банальної накрутки, а й суттєве зниження якості тієї продукції, яка нині пропонується споживачеві у «вільній країні».

Станіслав Васін

Місцеві реформи?

Після Євромайдану всі сподівалися, що наступні президентські, парламентські й місцеві вибори перетворять країну з олігархічної на демократичну. Відомо, що «на все потрібен час». Однак треба відштовхуватися від того, що росте на своїй землі, а не сподіватися на «імпортне насіння».

авторські колонки Ганне Северінсен

Європейський суперклей

Після виборів. На тлі харківського шоку. І київської передбачуваності. І дніпропетровської надії. Поговорімо вже про Україну. Бо сам собою Харків не Україна. І Дніпропетровськ окремо взятий не Україна. І тим більше Київ не Україна. Без Коломиї, Кобеляк, Корсуня, Краматорська й сотень міст, містечок і сіл, без решти 40 млн українців, які мають звичку обирати нам усім то Януковича, то Порошенка, то Джемілєва, а то раптом Королевську, електоральні пригоди в обласних центрах важать небагато.

авторські колонки Юрій Макаров

Різні розуміння перемоги

Російський лідер припускається численних помилок. Через корупцію й авторитаризм він поставив хрест на шансах Росії економічно модернізуватися; атакувавши Ук­раїну, перетворив свою країну на міжнарод­­ну парію; а тепер загруз у болоті сирійсь­кого конфлікту.

авторські колонки Едвард Лукас

Кенігсберг наш

Президент Росії Владімір Путін щосили намагається зробити її світовою супердержавою. Для цього він не цурається будь-яких методів: використовує брехливу пропаганду й демагогію, лякає ядерною зброєю і демонструє, що може робити все, що йому заманеться. Він анексував Крим, спровокував збройний конфлікт на Сході України, а тепер бомбардує Сирію. Своїми силовими методами кремлівський лідер випустив злого джина з пляшки.

авторські колонки Ярослав Пешек