Український тиждень № 7 (431)

Зміст номеру

Вистава з інтермедіями

Геніальна афера під кодовою назвою «відставка уряду Яценюка» проведена блискуче. Петро Олексійович знову всіх обкрутив довкола пальця. Тільки цього разу його перемога може зле пожартувати з ним.

Роман Малко

Слон у кімнаті

Мюнхенська безпекова конференція показала: війна в Сирії вигідна Росії, Захід намагається знайти з неї вихід, а від України чекають реформ

Анна Корбут

Ян Томбінський: «ЄС підтримає Україну, якщо вона буде провідником власних реформ»

Тиждень розмовляв із головою представництва ЄС в Україні Яном Томбінським про те, якими бачаться зміни в нашій державі, хто має бути їх головною рушійною силою і що забезпечить підтримку ЄС Києву надалі.

Анна Корбут

Урок від донорів

Про політичну кризу, зовнішнє фінансування та курс долара

Любомир Шавалюк

Юрій Пащенко: «Україна має створити свою нову бойову авіацію»

Напередодні Українського форуму з оборони та безпеки-2016 Тиждень поспілкувався із заступником голови ДК «Укроборонпром» Юрієм Пащенком про больові точки української оборонки: бойову авіацію та виробництво боєприпасів.

Богдан Буткевич

Андрій Парубій: «Дострокові вибори — це ключовий механізм дестабілізації»

Перший віце-спікер, екс-секретар РНБО, один із лідерів Майдану Андрій Парубій розповів Тижню про події дворічної давності, їхнє значення сьогодні, російські сценарії дестабілізації та нинішню конфігурацію безпеки.

Роман Малко

Необхідна умова

Чому бажані зміни в країні ніколи не будуть нам подаровані

Олександр Крамар

Оголений тил

Чому стан «недовійни» погано позначається на забезпеченні армії

Анатолій Шара

Заклик весни

Тиждень опитав громадських активістів про те, що необхідно для настання української весни й чого більше було за останні два роки: «зради» чи «перемоги»

Станіслав Козлюк

Почути Донбас по-справжньому

Чи стануть патріоти з Донеччини та Луганщини впливовою силою в Україні?

Денис Казанський

Особливий привілей

Спеціальні умови членства Британії можуть обернутися для Євросоюзу пасткою

The Economist

Французькі друзі Путіна

У Франції не бракує активних осередків прокремлівського впливу, які домагаються скасування санкцій та відновлення повноцінної співпраці Заходу з Росією

Алла Лазарева

Позичений час

Попередній тиждень видався непростим для європейських банків. Найсерйозніші проблеми в Італії

The Economist

Гравітаційні хвилі — перший вихід

Через століття після передбачення Ейнштейна помічено ознаки злиття чорних дір

The Economist

Переможний бій із «русскім міром»

Як українські письменники цькували Максіма Ґорького й Фьодора Ґладкова

Ярина Цимбал

Креативні індустрії в Україні: вистояти, просвітити(ся)

Як здатні змінити життя наших міст хаби, кластери та коворкінги

Микола Скиба

Школа ізоляції

Мало хто знає, що з часів розпаду СРСР освіта України та Росії розвивалася зовсім по-різному. У РФ консервувалася радянська модель, а ми рухались у бік західної. Нормативна база в Україні ставала прогресивнішою, тоді як у східного сусіда всі документи, що регламентують шкільне життя, залишилися просто адаптацією радянських інструкцій.

Роман Герасименко

Що далі?

Відокремлення Донбасу-«годувальника» не призвело до руйнування України: як виявилося, старенька якось справляється й без нас; бізнес великих східних олігархів як був, так і є, навіть при «ДНР»; для політичних еліт окупація — чудовий козир, яким завжди можна збивати сльозу в тих, хто ще вірить хоча б у щось; біженці за майже два роки вже почали нове життя, обжившись в інших містах, а в багатьох у «ДНР» просто фізично нічого не лишилося; більшість українців цілком справедливо переживають радше про своїх близьких в окопах, ніж про український прапор над цією «ватною» Макіївкою.

Станіслав Васін

Європейські реєстровці

Європейці здебільшого вважають війну застарілим і відразливим методом боротьби. Якщо починаються бойові дії, ймовірно, це провина американців, тож нехай самі розбираються. Звідси й весь абсурд: Європа (з населенням 500 млн осіб і ВВП $20 трлн) нарікає, що США (відповідно 300 млн жителів і $17 трлн) недостатньо стараються для стабілізації Сирії, Лівії та інших гарячих точок.

авторські колонки Едвард Лукас

Шизофренія

Весна прийде. Обов’язково. Тільки от коли? Вже два роки вона все топчеться на місці, місить болото й ніяк не розпочнеться. Справжня українська весна, що заграє мільйонами барв, запахів і звуків, задзвенить струмками, забринить променями сонця, наповнить цю змучену землю зеленню… І хто в цьому винен? Вороги, Путін, п’ята колона, Порошенко, Яценюк, може, Шокін чи Медведчук або мінські домовленості й Меркель з Олландом. Врешті, є ще Обама, який не дає нам зброї…

авторські колонки Роман Малко

За рибу гроші-4

Отже, безхмарний білінгвізм як модель мовних контактів не працює ані в Україні, ані деінде у світі — такого висновку ми дійшли в попередній «мовній» колонці (див. Тиждень № 1–2, 4, 6). Мови не вміють мирно співіснувати, вони змагаються, воюють і насамкінець перемагають одна одну з відповідними наслідками для переможеного. «Серед живих має залишитися тільки один», як ствер­­джували герої відомого серіалу про шотландського горця (якраз слушна ілюстрація до сумної долі шотландської гельської мови). Безконфліктний білінгвізм — це міф. А що не міф?

авторські колонки Юрій Макаров