Український тиждень № 9 (433)

Зміст номеру

Поганий детектив

Історія Станіслава Краснова, навіть та її частина, що стала відома широкому загалу, є вже готовим сценарієм для гостросюжетного шпигунського кіно. Режисер за мотивами цієї справи може зняти художній фільм, у якому очільник цивільного корпусу «Азов-Крим» постане як романтичний герой: позитивний чи негативний, то вже додати за смаком.

Дмитро Крапивенко

БПП: дефрагментація

Президентська фракція через випадковий підхід до формування партійних списків та підбору висуванців у мажоритарних округах розділена на безліч груп і ще більше умовно вільних депутатів

Богдан Буткевич

Сергій Білан: «Податкова міліція не є інститутом для наповнення тюрем»

В інтерв’ю Тижню перший заступник голови ДФСУ розповів про реформування податкової міліції та створення СФР, боротьбу з корупцією (зокрема, всередині ДФС), успіхи в наповненні держбюджету, проблему детінізації економіки й про те, чи стануть наші митниці власністю іноземців.

Тетяна Омельченко

Лінас Лінкявічюс: «Немає причин переглядати санкції стосовно Криму»

Про втому від України, не вивчені Європою уроки, біженців як зброю в руках агресора та ймовірність скасування санкцій проти Росії розповів в ексклюзивному інтерв’ю Тижню міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс.

Роман Малко

Емансипація від «друзів»…

Чи подолали російські ліберали шовіністичні комплекси

Ігор Лосєв

Велика трансформація

Українська енергетика переживає великі зміни, які в разі успіху вже за кілька років здатні позбавити її небезпечної залежності від зовнішніх постачальників

Олександр Крамар

Самостійний атом

Хто і що є перешкодою для розвитку ядерної енергетики в Україні

Ольга Кошарна

У пошуках енергії для реформ. Як змінюється український енергоринок

Реформа енергетичних ринків одна з найболючіших для країни. Щоб досягти прозорих правил гри та європейських стандартів, потрібно перейти дорогу не одному олігархові, поламати не одну корупційну схему в закупівлях чи підрядах, змінити багато керівників державних підприємств. На відміну від інших сфер тут глибоко вкорінені ще й інтереси Росії, що часто впливає на швидкість і якість змін. Перетворення в енергетичній галузі — це бій на кількох фронтах не лише всередині країни, а й у міжнародній площині.

Олена Павленко

Войцех Якубик: «Росія намагається робити все можливе, щоб залишитися на європейському ринку»

Тиждень поспілкувався з польським аналітиком енергетичного сектору, головним редактором аналітичного порталу BiznesAlert про нову газову інфраструктуру Європи, спроби Газпрому зберегти вплив на неї та загрози «Північного потоку-2».

Анна Корбут

Відкладена революція

Новітня енергетика, яка в розвинених країнах уже стала самостійною галуззю, в Україні залишається в зародковому стані й під опікою олігархів

Юлія Березовська

Ігор Генсіровський: «Про те, що я «майданівець без голови», дізнався випадково»

Під час заворушень 18 лютого новини сколихнули фотографії «обезголовленого активіста», якого силовики несли вулицею Грушевського.

Станіслав Козлюк

Олег Дерев’янко: «Реформи потребують сили-силенної часу на імплементацію, бо є низка «пляшкових горлечок» у Мінекономіки, Мінфіні й Кабміні»

Заступник міністра освіти і науки Олег Дерев’янко розповів Тижню про причини його рішення подати у відставку, питання управлінської компетентності як одну з нагальних проблем у реформі освітньо-наукової галузі України та інструменти, які можуть осучаснити цей простір.

Ганна Трегуб

Завод і місто

Завдяки чому розвивалися промислові міста на заході Німеччини

The Economist

Куди їздив Папа: до Гавани чи Каносси?

Ходіння німецького короля Генріха IV до Каносси в 1077 році є ключовим епізодом в історії християнства. Це не тільки кульмінація папства, а й початок кінця його зазіхання на імперський суверенітет.

Філіпп де Лара

Маляр наших страхів

Велика нова виставка робіт Ієроніма Босха демонструє, що вони завжди лишаються сучасними

The Economist

Врятувати дуже рядового Дікапріо

Цьогорічний «Оскар» виявив тривожну тенденцію: академіки дедалі більше цінують зовнішню привабливість

Катерина Барабаш

Прогулянка Луганськом

Що робить наше життя таким привабливим, що його хочеться згадувати через місяці, роки й десятиліття? Життя як чорно-біла книжка-розмальовка: які кольори вибереш, таким і буде твій малюнок — яскравим і сонячним або похмурим. Тому Луганськ теж у кожного свій, хоча контури у всіх однакові.

Яна Вікторова

А чи є дно?

Часто від багатьох моїх співгромадян із «великої землі» доводиться чути формулювання на кшталт «ви ж хотіли в Росію? Ну то й маєте її». Хотів би в цьому листі дещо розвіяти міф, згідно з яким Донецьк зараз чимось схожий на суміш Ростова з Рязанню.

Станіслав Васін

Влада поруч

Щоб журналісту потрапити в Кабмін Литви на інтерв’ю з міністром, треба лише показати паспорт й отримати бейджик. Ніякого тобі шмону, огляду техніки та інших принизливих процедур включно з відбиранням телефонів.

авторські колонки Роман Малко

Матриця трансформації

Україна стоїть на черговому роздоріжжі. Політики та громадянське суспільство мають глибокі сумніви з приводу того, що реформи останніх двох років — це те, чого насправді потребує країна, адже комплексного результату досі немає, а криза затягується. Багато хто втратив надію і переймається питанням, куди йти далі.

авторські колонки Любомир Шавалюк

Менше негативу!

Ризиковані ігри Девіда Кемерона довкола референдуму про вихід Великої Британії з ЄС наражають на небезпеку майбутнє моєї країни. Однак маніпуляційна й песимістична риторика табору «залишенців у ЄС» обурює не менше.

авторські колонки Едвард Лукас

Софія — це мудрість

З часу освячення храму в 1094 році й поховання в його крипті мощів святого апостола Марка базиліка Сан-Марко — місце постійного паломництва.

авторські колонки ОНУХ

За рибу гроші-5

Якщо погодитися, що мовне питання в Україні рясніє синцями, забоями й мозолями, зараз ми підходимо до одного з найболючіших місць у розпочатому марафоні (див. Тиждень, № 1-2, 4, 6, 7): необхідно зрозуміти, яка саме російська мова надалі функціонуватиме в нашій країні.

авторські колонки Юрій Макаров