Український тиждень № 13 (437)

Зміст номеру

Коаліційна незгода

В останні дні березня Рада мала б презентувати хоч якісь рішення для виходу з парламентської кризи. Проте початок сесійного тижня не лише не дав відповіді на запитання «Коли буде нова коаліція?», а й поставив кілька нових. Не допомогла навіть відставка генпрокурора Віктора Шокіна, незадоволення яким наближалося до критичної точки.

Станіслав Козлюк

Взяли і не зробили. Чому реванш Вілкула став можливим

Навколо кандидатури Семенченка не об’єдналися демократичні сили міста, як це сталося в другому турі осінніх виборів, коли всі вони підтримали Милобога

Руслана Величко

Андрій Гундер: «Якщо раніше за суспільство відповідала церква, то тепер цю роль узяв на себе бізнес»

Тиждень розмовляв із президентом Американської торговельної палати в Україні Андрієм Гундером про українські реформи й про те, що саме досі заважає бізнесові розвиватися.

Любомир Шавалюк

Юрій Терентьєв: «Гроші з конкурентних ринків перетікають до монополізованих»

В ексклюзивному інтерв’ю Тижню голова Антимонопольного комітету України розповів про позиції олігархів на енергетичному ринку та економічні результати діяльності АМКУ.

Тетяна Омельченко

Чи близько до стандартів НАТО?

У чому ЗСУ не відповідають формату Північноатлантичного Альянсу

Ярослав Тинченко

Молдова: Від дива до дискредитації

Що відбувається в Молдові після наймасовіших протестів у часи незалежності

Анна Корбут

Україна-Молдова: Хто від кого відстає

Як і завдяки чому Молдові вдалося суттєво випередити за темпами розвитку Україну й чи доведеться нам її наздоганяти

Олександр Крамар

"Придністровська республіка": парадокс із 24-річною "вислугою"

Кореспондентка Тижня, уродженка Придністров’я, з’їздила на свою колишню Батьківщину й дізналася, як живе невизнана «республіка»

Катерина Лихогляд

Румунсько-молдовські колізії

Хто зацікавлений у збереженні незалежної держави зі столицею в Кишиневі

Ігор Лосєв

Євген Головаха: «Масові субсидії породжуватимуть покоління утриманців»

Заступник директора Інституту соціології НАНУ Євген Головаха розповів Тижню про величезну соціальну бомбу, яку закладає нині на десятиліття вперед нерозважлива політика влади.

Богдан Буткевич

Сирія: чия проблема?

Як війна на Близькому Сході змінила баланс сил на глобальній політичній арені

Віталій Рибак

Біти і бюлетені

Перше у світі твіт-повідомлення було вкрай нудне. «Якраз налаштовую свій twttr», — написав Джек Дорсі, нині генеральний директор Twitter, 21 березня 2006-го. 10 років потому 320 млн щомісячних користувачів цієї мережі посилають сотні мільйонів повідомлень за день.

The Economist

Зародження страшної проблеми

Членство Британії в ЄС влаштовує Ірландію, а вихід із нього може роз’ятрити старі рани

The Economist

По забаві

Країни Перської затоки переживуть низькі ціни на нафту в короткостроковій перспективі. Але в майбутньому їм доведеться сильно змінюватися

The Economist

Жак Лежандр: «Французи давно усвідомили, що розвиток їхньої мови не може відбуватися за рахунок пригноблення і знищення місцевих мов»

Французький сенатор Жак Лежандр, що став одним зі спікерів цьогорічних Днів франкофонії в Україні, розповів Тижню про дипломатію впливу, мову, діалог культур, а також захист матеріальної та нематеріальної культурної спадщини в себе на батьківщині.

Ганна Трегуб

Говорити від імені ісламу

Про роль публічних мусульманських інтелектуалів

Михайло Якубович

Окупаційний банкінг

Як відомо, комерційних банків у Луганську немає від кінця липня 2014 року. Залишилися приміщення, банкомати, офіси, обладнання, але самих фінустанов не стало.

Яна Вікторова

Лист зради

Саме так я назвав цього листа, виходячи з ідейного мейнстриму сьогоднішньої України. Напевно, так його й сприйме більшість тих, хто прочитає.

Станіслав Васін

Сила vs моральність

Нещодавно колишній помічник президента США Пітер Веґнер написав у колонці для The New York Times, що Владімір Путін, напевно, вважає для себе прикладом Фрасимаха. Це історична постать, чоловік жив у Стародавній Греції й відомий насамперед завдяки появі в «Республіці» Платона.

авторські колонки Едвард Лукас

Доба неспокою

Центр Кишинева мало схожий на інші столиці Європи. Зверніть практично на будь-яку вулицю із центрального проспекту Штефана чел Маре — і ви побачите красиві старі одно- і двоповерхові будиночки. Багато де таблички пам’яток історично-культурної спадщини, внутрішні дворики, у яких росте виноград і сохне білизна.

авторські колонки Анна Корбут

Між нами, оптимістами

Щось не витанцьовується. Уряд, коаліція, прокуратура та Кривий Ріг як вишенька на торті... Вся ця «тягомотина» — зовсім не ті досягнення, якими можна пишатися, особливо під час війни. Залишилося ще допитати посла США, й обличчя нової української демократії («четвертої республіки», як дехто стверджує) можна виставляти в музеї з табличкою «Як не слід робити реформи».

авторські колонки Юрій Макаров