Український тиждень № 15 (439)

Зміст номеру

Друге пришестя реформаторів

Чи існує насправді в українському парламенті коаліція? За деякими ознаками нібито так. Дві великі фракції, доповнені рекрутованими нашвидкуруч колегами з вільного плавання, мають у сумі 226 депутатів. Цього більш ніж достатньо, аби братися до заміни уряду та порядкування в парламенті. Але на цифрах все, власне, й закінчується.

Роман Малко

Давід Сакварелідзе: «Обіцяного карт-бланшу від Порошенка не було»

Тиждень поспілкувався з колишнім заступником генерального прокурора — прокурором Одеської області Давідом Сакварелідзе про роль президента в його звільненні, нафту Курченка та справу «діамантових» прокурорів.

Станіслав Козлюк

Тернистий шлях реформ в Укргазвидобуванні

Про досвід високооплачуваного менеджменту на великому державному підприємстві

Денис Казанський

Почути тінь. Як дії НБУ стимулюють чорний ринок валюти

Хотіли як краще, а вийшло як завжди. Це новітнє російське прислів’я занадто часто справджується в Україні. Особливо коли йдеться про реформи, які проводять хоч і за найкращими світовими зразками, але без урахування внутрішньої специфіки.

Любомир Шавалюк

Розбагатілий провінціал

Стихійна економіка самозайнятості — чим живе Хмельницький

Денис Казанський

Межова область

Технологічні реформи й політичні амбіції на Вінниччині

Віталій Рибак

Тихою сапою. Урок економіки від Вінниччини та Хмельниччини

У свідомості більшості тих, хто ніколи не бував у цих регіонах, вони, мабуть, не займають якогось особливого місця. У кращому разі основна маса українців зі школи пам’ятає якісь видатні історичні події багатовікової давності, пов’язані з територіальним ядром Поділля. У гіршому — ці землі просто є білою плямою для багатьох із нас.

Любомир Шавалюк

Транзитний коридор до джихадистів

Тиждень вивчав, із якою метою навідуються до України поборники «Ісламської держави»

Богдан Буткевич

На східному краю Європи

Як жила подільська шляхта в XIV–XVIII століттях

Віталій Михайловський

Табір «ІД»: інформація чи технологія?

Таємнича історія з табором бойовиків «ІДІЛ» в Україні, про який не раз повідомляла французька сенаторка Наталі Ґуле, обростає новими подробицями

Алла Лазарева

Бананова Ісландія

Про нову політичну кризу як рентген національного менталітету однієї з наймиролюбніших та найщасливіших країн

Ярослава Куцай

Гайда за партнерами

Компанії ВПК створюють спільні підприємства заради експортних можливостей і прибутків

The Economist

Листи з окупованого Криму. 1854–1856 роки

Кримська й cирійська авантюри Путіна до болю нагадують війну середини ХІХ століття, коли Росія також намагалася встановити свій контроль у Чорномор’ї та Середземномор’ї

Георгій Папакін

Світлана Алексієвич: «Ми звикли, що на війні всі стріляють. Виявилося, є ще така війна, на якій страждають»

Лауреатка Нобелівської премії з літератури 2015 року Світлана Алексієвич розповіла Тижню про жанр документального роману й зміну усталеного письменницького канону, про війну та Чорнобильську трагедію очима жінки, а також про те, чому ­запізнюються східноєвропейські нації, і про ­живучість зла.

Ганна Трегуб

Під катком

У багатьох виробників сталі навряд чи є майбутнє. Британія не виняток

The Economist

Ціна вибору

Події двох останніх років змінили життя кожної луганської сім’ї, і про будь-яку з них можна було б написати художню книжку. Мій добрий приятель, як і багато хто в Луганську, застряг на 10 років у тій конторі, що була його першою роботою. Хороша фірма, хороша посада, мінімум стресів. І зрозуміти, чого більше в такому житті було — звички чи вигоди, вже стало складно.

Яна Вікторова

За ширмою війни

На околиці Донецька, у Куйбишевському районі, міститься відомий місцевим жителям Завод хімічних виробів. Окрім регулярного притягнення до себе «Точок-У» та різних ракет підприємство славиться тим, що поряд із ним — уже легендарний пустир, куди щотижня привозять «вантаж 200».

Станіслав Васін

Війна і ми

За всією цією нескінченною трешевою нудотою з ремонтом уряду та рекрутингом ­коаліції якось забулася знаменна дата. Ну, може, й не забулася, але, безумовно, не прозвучала як слід: минулого вівторка виповнилося два роки від захоплення російськими гастролерами українського Слов’ян­ська та фактичного початку війни. Два роки — достатній час, щоб робити висновки.

авторські колонки Юрій Макаров

Стратегічний тил

Поки що Вінницька та Хмельницька області, які, власне, й утворюють Поділля (інколи ще й Тернопільську область називають «галицьким Поділлям», але то вже географічно, а не культурно-історично), не становлять великих політичних проблем для центру, на відміну від Донбасу, Одеси та «бурштинових народних республік» на Волині.

авторські колонки Ігор Лосєв

Про референдум

Партія D66 активно вела кампанію за Угоду, і цим мобілізувала своїх виборців більше, ніж інші політсили, як-от Партія свободи, «Християнсько-демократичний заклик», Народна партія за свободу і демократію та Партія праці.

авторські колонки Кеес Вергувен

Пастки прямої демократії

Якщо в червні британські виборці проголосують за вихід країни з ЄС, то ударні хвилі від цього референдуму можуть невдовзі призвести до його розпаду. І тоді амбітна спроба об’єднати держави Західної Європи в стійкий мирний союз, здійснена понад 50 років тому на хвилі післявоєнного оптимізму, може завершитися хаосом і невизначеністю.

авторські колонки Майкл Бініон

У чому має рацію Трамп

Я зневажаю практично все, що пов’язано з Дональдом Трампом, і не в останню чергу це стосується його відразливих зв’язків із російськими бандитами. Не думаю, що він зрештою стане кандидатом у президенти від республіканців. Але в одному я з ним погоджуюся: у нинішньому стані НАТО нежиттєздатне.

авторські колонки Едвард Лукас