Український тиждень № 21 (445)

Зміст номеру

Різні перемоги

Політв’язні в руках диктатора — це така собі вільноконвертована валюта, яку він притримує до моменту, коли треба поторгуватись із цивілізованим світом.

Дмитро Крапивенко

Атестат незрілості. Що стає на заваді кадровому оновленню Національної поліції

Як виявилося, колеса реформи пробуксовують у суворих українських реаліях, а проф­непридатні міліціонери можуть цілком законно поновитися на своїх посадах у Національній поліції, попри рішення атестаційних комісій. Підкидає хмизу у вогонь і той факт, що за півроку співбесід громадськість так і не побачила відкритих списків правоохоронців, які проходили атестацію.

Андрій Голуб

Вільна каса

Банківська система має надлишок ліквідності. Уряд повинен його використати

Любомир Шавалюк

Іікка Коргонен: «Перспектива членства в ЄС дуже допомогла проведенню реформ у східноєвропейських державах»

Нещодавно в Києві відбулася конференція «Трансформація діяльності центральних банків», організована НБУ спільно з Нацбанком Польщі. Тиждень скористався нагодою і порозмовляв із директором Інституту перехідних економік при Банку Фінляндії Ііккою Коргоненом про тенденції розвитку окремих економік, зокрема української.

Любомир Шавалюк

Завоювання миру. Які виклики стоять перед НАТО

Бельгія, Данія, Франція, Ісландія, Італія, Люксембург, Нідерланди, Норвегія, Португалія, Канада, Британія та США. Таким був перший склад НАТО на момент його заснування у квітні 1949 року. На початку Альянс мав виконувати кілька функцій.

Анна Корбут

Андрій Загороднюк: «Ми з НАТО нарешті дійшли єдиного бачення наших реформ оборонної сфери»

Тиждень поспілкувався з головою Проектного Офісу Реформ Міністерства оборони про перспективи реформування оборонної сфери в співпраці із західними партнерами.

Богдан Буткевич

Юозас Олекас: «Очевидно, що в НАТО є всі можливості зупинити Росію»

Тиждень розмовляв із литовським мініст­ром оборони, який прибув до Києва на відкриття Тижня НАТО, про досвід євроатлантичної інтеграції його держави, стандарти Альянсу, реформування збройних сил, протистояння російській агресії та завдання Варшавського саміту.

Анатолій Шара

Непростий союз. Як у Туреччині сприймають членство країни в НАТО

Деякі західні оглядачі останнім часом порушують питання про те, чи є Туреччині місце в НАТО і чи надійний вона партнер для Альянсу. Скептики в країні (особливо наближені до влади) також аналізують вигоди від союзництва, яке триває десятки років, та обстоюють більш незалежний підхід до зовнішніх відносин. Утім, останні події показують: сторони потрібні одна одній у контексті масштабних глобальних викликів, щоб успішно пройти період неспокою.

Пінар Севінчлідір

Онуки Маннергейма

Позаблокова Фінляндія адаптує свою оборонну стратегію відповідно до вимог часу

Анатолій Шара

Чи спрацює 5-та стаття Договору НАТО

Задекларовані принципи НАТО проходять перевірку на можливість їх практичного застосування

Ігор Лосєв

Зелене, а не квадратне. Як армійське командування реагує на критику знизу

«Квадратне — котити, а кругле — нести». Відомий із радянських часів армійський жарт про сутність завдань, які часто ставлять перед солдатами в збройних силах, досі не втратив актуальності. Особливо добре це видно за межами зони АТО, де рано чи пізно на певний період опиняється кожен підрозділ… Адже українська армія, оновлена чудовими бойовими кадрами знизу, за своєю суттю так і лишилася радянською «завдяки» вихованому в цій системі керівництву, психологію якого змінити не так уже й просто.

Валерія Бурлакова

Резерв тактичного союзництва

У Франції є прошарок політиків, які демонструють якщо не прихильність до України, то бодай стійкість супроти московських впливів. Із ними можна й треба співпрацювати, принаймні ситуативно

Алла Лазарева

The Economist: Стрибок у невідомість

Інвестори бояться виходу Британії з ЄС, але вважають, що вона таки залишиться

The Economist

The Economist: Господар, господиня чи ні сіло ні впало?

В ООН триває безпрецедентна кампанія за обрання наступного генсека через відкрите голосування. Але врешті виберуть, швидше за все, заздалегідь погодженого кандидата

The Economist

The Economist: Назад у майбутнє?

Пострадянська автократія намагається перетворити чорне золото на модерність

The Economist

Зимова сплячка

Системні збої Каннського фестивалю

Катерина Барабаш

Споживацькі радості

14 травня у кварталі Сонячний у Луганську в приміщенні супермаркету «Абсолют», що працював ще кілька днів тому, відкрився великий і сяючий новими кольорами «Спар» із величезною вивіскою «7:00 — 22:00». Якщо брати мірки довоєнні, то хіба це подія? Так, відкриття чергового супермаркету у великому місті — майже буденне явище.

Яна Вікторова

Соціальний ліфт «ДНР»

За перипетіями Великодня і травневих свят залишилася майже непоміченою одна не менш знакова подія, яку оминули увагою вітчизняні ЗМІ. 6 травня Арсєній Павлов, відомий більшості під позивним Моторола, лідер батальйону «Спарта», що стратив 15 наших бійців в аеропорту, отримав ключі від квартири в самісінькому центрі Донецька у висотній новобудові.

Станіслав Васін

Одкровення декомунізації

Декомунізація не завершується, як багато хто сподівається. Навіть якщо залишилося змінити якихось кілька назв на карті країни, а більшість окупаційних пам’ятників успішно повалено. Україна тільки-но скинула стару одежу й тепер сором’язливо стоїть та думає, а чи не наробила вона випадково дурниць, так необачно й поспішно позбувшись звичного для себе лахміття.

авторські колонки Роман Малко

Бої шпигунів

Британські урядовці звикли сприймати мої «яструбині погляди» стосовно Росії звисока, як «балачки схибленого Едварда Лукаса». Тому мені особливо цікаво було почитати нову книжку високопоставленого британського генерала у відставці сера Річарда Ширреффа «2017: War with Russia» («2017: війна з Росією»). Це дещо белетризований опис нападу Кремля на країни Балтії, за­охоченого військовою слабкістю Заходу.

авторські колонки Едвард Лукас

Тріумфальна арка

Можна подумати, що крім цього в киян немає інших турбот: суперечка навколо Арки дружби народів на дніпровських схилах розділила місто навпіл.

авторські колонки Юрій Макаров