Український тиждень № 26 (450)

Зміст номеру

Ліберальні партії: розмноження діленням

Майже одночасно про старт двох нових ліберальних політичних проектів заявили люди, яких усі очікували побачити в одному човні імені Міхеїла Саакашвілі.

Богдан Буткевич

Всеправославний собор. Сила прецеденту

Всеправославний Собор на Криті започаткував новий церковний інститут, що діятиме на регулярних засадах

Ганна Трегуб

Чому Самопоміч втрачає позиції

Нерішучість власного керівництва та жорсткий пресинг з боку влади завдали іміджу «Самопомочі» відчутного удару

Богдан Буткевич

Хабар із зашморгом від Путіна

Анатомія «боргу Януковича». Чи мусить повертати Київ цю позику?

Любомир Шавалюк

Закляті союзники

Німеччина та Росія — дві держави, відносини між якими щонайменше протягом двох із половиною століть визначають долю Європи, зокрема й України

Юлія Олійник

Меркель-Штайнмайєр: дует чи какофонія

Якою є природа протиріч у найвищих ешелонах німецької влади

Ольга Ворожбит

Тонка гра. Про німецьке лідерство

Яким лідером є Німеччина сьогодні між США, Китаєм та Росією? Як її політикум бачить роль своєї країни у світі? На ці запитання Тижня відповідав виконавчий директор Трансатлантичної академії у Вашингтоні Стівен Жабо

Анна Корбут

The Economist: Ще менше грошей

Банки Німеччини повільно задихаються через наднизькі відсоткові ставки

The Economist

Роздвоєння особистості

Економічне лідерство в Європі, політичний вплив та відповідальність, реакція інших країн Європи на провідну роль Німеччини. Як усе те позначається на німецькому суспільстві? Про це Тиждень спілкувався з президентом «Карітасу України» Андрієм Васьковичем

Анна Корбут

Спецпризначенець: «У травні 2014-го ми стримували бойовиків п’ять днів у ДАП до підходу армії»

За перебігом боїв у Донецькому аеропорту, поза сумнівом, спостерігала вся країна: від моменту взяття нового термінала в травні 2014-го до його знищення 22 січня 2015-го. Свою роль в обороні відіграли і спеціальні підрозділи, які на самому початку прийшли, щоб підтримати 3-й полк спеціального призначення.

Станіслав Козлюк

Із головою в невідомість. Чого чекати після «брексіту»

«Землетрус», «катастрофа», «незалежність», «хаос» — заголовки про «брексіт» драматичні, страшні, зловісні. Вони про країну в безладі.

Майкл Бініон

Звичайний виборець «брексіту»

Хто у Британії голосував за членство в ЄС і проти нього

Джонатан Райлі

The Economist: Неймовірний літальний об’єкт

У повітря піднімаються персональні пасажирські дрони

The Economist

The Economist: Надрукуй мені тачку

Автовиробник для масового ринку пропонує індивідуальний тюнінг машин

The Economist

Alfa Jazz Fest та виховання почуттів і такту, або Кожній музиці свій час

Великі фестивалі формату open air не надто розраховані на те, що люди уважно слухатимуть музику, як у філармонії. Але завжди трапляться виконавці, яких, попри все, затамувавши подих, дослухаєш до останньої ноти

Вячек Криштофович-молодший

З «армії» на волю

Отже, я звільнилася з думкою, що за жодних життєвих обставин ніколи більше не працюватиму в «армії». Так, мій дивний досвід можна звести до кількох пунктів:

Яна Вікторова

Недешево й сердито

Розуміння загального стану справ, із яким вони зіткнулися, до жителів окупованих територій навідується нечасто. Зазвичай для прозріння потрібне щось на кшталт ночівлі в полі біля блокпостів або ж тотальний дефіцит, коли раптом виявляється, що звикнути до шуму снарядів у повітрі — то ще не все.

Станіслав Васін

Біси

Почну з того, чим зазвичай закінчують: у мене для вас інших політиків немає. Справді, схоже, що таки немає. Кожен новий призов до влади підтверджує це правило: на одного чи двох нормальних, або умовно нормальних, або тимчасово нормальних припадає вісім-дев’ять перевертнів.

авторські колонки Юрій Макаров

Муки лідерства

Не так давно в одному швейцарському місті відбувався семінар для європейської молоді, яка працює в бізнесі й створює його. Ішлося не про величезні заводи чи мультинаціональні корпорації, а про новітнє підприємництво, переважно стартапи, фінтех-компанії, соціальні ініціативи, які, зрештою, можуть бути прибутковими й водночас стимулювати зміни в сучасних суспільствах.

авторські колонки Анна Корбут

«Брексіт» і я

Уявімо такий фільм: на кораблі, який стоїть на якорі неподалік від континентальної Європи, спалахнув бунт. Спровокував його сам капітан, не порозумівшись із колегами. Як арбітра у внутрішній суперечці еліт він вирішив використати екіпаж корабля. Це колись пишне судно, яке впродовж століть було окрасою морів та океанів і над яким ніколи не заходило сонце, — Британія.

авторські колонки ОНУХ

Вибори стабільності

У добу непевності, страху та розчарування перевернути політику в Європі й сам проект догори дриґом можуть «бунтівні» партії. Тим часом Іспанія, що надихнула деякі з них, особливо на лівопопулістському фланзі, схоже, вирішила дати ще одну, хоч і не безумовну, можливість мейстримним політсилам.

авторські колонки Франсіско де Борха Ласерас

Гротеск, Бог і диво

Ісаак Башевіс Зінґер (1902–1991) — великий польсько-єврейський письменник, співець душі східноєвропейського єврея, ангел-охоронець ідишу в сучасній літературі й лауреат Нобелівської премії, помер 25 років тому. Та його величезна спадщина, що поєднує єврейську традицію із сучасністю, надто оповідан­­ня про те, як сучасність увірвалася в єврейське життя, не втратила актуальності досі.

авторські колонки Леонідас Донскіс