Український тиждень № 27 (451)

Зміст номеру

Які протиріччя назрівають у Раді

«Справедливість є. За неї треба боротися!» — проповідувала якось Юлія Володимирівна й мала рацію. Рано чи пізно справедливість справді восторжествує і з підозрюваного в розкраданні газу знімуть недоторканність, дозволять притягнути його до кримінальної відповідальності й навіть арештувати.

Роман Малко

Готовність№? Як НАТО реагує на російську загрозу

Як організована система колективної безпеки НАТО в Європі з огляду на російську загрозу

Максим Бугрій

Юрій Якименко: «Більшість громадян хотіла б пишатися своєю державою і пишається нею»

У червні Центр Разумкова презентував результати дослідження «Ідентичність громадян», пов’язаного із самовизначенням українців. Аналогічні опитування соціологи проводили й десятиліття тому, в 2005-му. Про оновлену соціологію Тиждень спілкувався із заступником генерального директора Центру Юрієм Якименком.

Станіслав Козлюк

Відкрити Африку. Нові ринки для українського експорту

Завдяки стрімкому зростанню чисельності споживачів африканські країни на південь від Сахари є одним із найперспективніших ринків збуту для українських виробників

Олександр Крамар

Комплекси як капітал

«В некоторой стране жил-был либерал, и притом такой откровенный, что никто слова не молвит, а он уж во все горло гаркает: «Ах, господа, господа! Что вы делаете! Ведь вы сами себя погубите!» И никто на него за это не сердился, а, напротив, все говорили: «Пускай предупреждает — нам же лучше!» Це 1885 рік, Міхаіл Салтиков-Щєдрін, казка «Ліберал», цитата мовою оригіналу.

Юлія Олійник

Заношена овеча шкура

Кому потрібна «Україна як друга Росія» і хто намагається побудувати її тут і зараз

Богдан Буткевич

«Лагідна» імперія

Навіть сповідуючи прогресивну ідеологію, російські громадські та політичні діячі неспроможні позбутися установок «старшого брата»

Ігор Лосєв

«Хороший росіянин»

Пошукам союзників у стані ворога має передувати ретельне вивчення матчастини та позбавлення постколоніальних комплексів

Юрій Макаров

Не сподіватися на «їхній» Майдан

Революція чи відкриті чесні вибори можуть перетворити Росію на ще більш реакційну й агресивну державу

Денис Казанський

5-ий блокпост. Спогади десантника

Як українські військові розгромили колону російських терористів та сепаратистів 5-го липня 2014 року під Слов`янськом

Ярослав Тинченко

Жан-Сільвестр Монґреньє: «Європа має визнати існування євразійського фронту поряд із середземноморським та близькосхідним»

Brexit і російський реваншизм, перспективи мирного процесу на Сході України та загальний європейський політичний процес — ці та інші теми Тиждень обговорив із доктором політології, експертом Французького інституту геополітики, викладачем Вищої школи національної оборони в Парижі Жаном-Сільвестром Монґреньє.

Алла Лазарева

Нереалізовані «стани»

П’ять колишніх радянських республік намагаються вижити в новій Великій грі

The Economist

The Economist: Повернути колишню могутність

Чому європейські компанії відходять у глобальному бізнесі на задній план

The Economist

Консенсус розпадається

Що сьогодні думають економісти, які передбачили сплеск антиглобалізаційних настроїв

The Economist

Джордж Лібер: «Для користі українській справі треба вважати себе кимось на кшталт єзуїтів, іти у світ і досліджувати його»

В інтерв’ю Тижню американський історик Джордж Лібер розповів про глобальні вій­ни першої половини ХХ століття як найбільші акселератори утвердження масової української ідентичності, необхідність повернення української історії до європейського і світового наративів та участі Української держави в її промоції у світі.

Ганна Трегуб

Як народжуються нації

На міжнародному кінофестивалі представили два фільми, зняті за участю України

Катерина Барабаш

Політ над прірвою

Про занепад культурних інституцій Сербії та шукання порятунку в умовах урізаного фінансування й перед спокусами глобалізації

Деян Айдачич

Матриця

Кажуть, вода камінь точить. Те, що відбувається зараз у свідомості луганчан, дуже нагадує цей вислів. Немов краплина за краплиною, обставини, ситуація в місті й інші нюанси виробляють абсолютну байдужість до всього в мешканців «республіки».

Яна Вікторова

«Лебедине озеро» «ДНР»

Як відомо, під час путчу 1991 року телебачення показувало балет «Лебедине озеро», чия назва і трансляція згодом стали загальниками, що натякають на прихованість справжньої ситуації. Це дуже символічно, бо, в’їжджаючи в казкову країну «ДНР», ви також дивитеся цей балет — як у прямому, так і в переносному значенні.

Станіслав Васін

Досі ображені

З моменту звільнення Слов’ян­ська минуло вже два роки, проте нагадування про війну й досі помітні неозброєним оком.

авторські колонки Станіслав Козлюк

Не час для дурниць

Дуже хотілося б вірити, що політична катастрофа нашого часу під назвою Brexit не стане реальністю. Як то кажуть, «надія вмирає останньою». Допоки невідомо, яка вона, ця надія, звідки візьметься, коли і як заявить про себе, що й казати про те, чим усе скінчиться.

авторські колонки Едвард Лукас

Сталося чудо

Чехи й словаки 25 років тому говорили про чудо. Територію їхньої країни після 23 років окупації покинув останній радянський військовий. Доти зазвичай діяло правило: хоч би куди ступила нога воїна СРСР, він там залишався. До радісної новини додалася ще одна неочікувана подія. Наступного дня після політичних переговорів 1 липня 1991-го в Празі повідомили про розформування пакту Варшавського договору.

авторські колонки Ярослав Пешек