Український тиждень № 34 (458)

Зміст номеру

Присмерки «еліт»

Етос служіння як головна ознака профпридатності «верхів»

Ігор Лосєв

Від автономізму до державності

Місце і роль еліт в українському суспільстві мають свою історію. Важливо, щоб ми добре завчили її уроки

Юрій Терещенко

Андрій Парубій: «Вперше в історії України ми маємо понад 300 депутатів, які підтримують проукраїнський і проєвропейський напрям»

Тиждень поспілкувався зі спікером Верховної Ради України Андрієм Парубієм про зміну поколінь у політиці, роботу над помилками минулого й актуальний порядок денний для політичних еліт і всього суспільства

Станіслав Козлюк

Україна Гідності: момент істини

25 років — час одного покоління. Я пам’ятаю себе частиною покоління, яке зустрічало Незалежність у 1991-му й свідомо робило свій вибір на користь вільної України. 25 років тому нам було важливо, щоб Україна просто була. Сьогодні я відчуваю себе частиною покоління, якому мало, щоб Україна просто була. Нам важливо реалізувати унікальний шанс створити нову країну — Україну Гідності.

Павло Клімкін

У режимі неритмованого часу

Французький погляд на Україну змінюється під впливом внутрішнього українського фактора

Алла Лазарева

Відстань не перешкода

Чим цікаві Україні ринки країн Південно-Східної Азії

Олександр Крамар

Хайтек ближче до передової

Завдяки чому модернізують Збройні сили. На що здатні вітчизняні виробники

Анатолій Шара

Велика залежність: будьонівка й віночок

Як співіснує удаваний і справжній патріотизм на звільненому Донбасі

Єлизавета Гончарова

The Economist: Танці в пітьмі

Кадрові перестановки у Кремлі щось означають. Але що, не знає ніхто

The Economist

Чого чекати від виборів у Росії

18 вересня в Росії відбудуться вибори депутатів Державної думи. Однак передвиборчого ажіотажу в країні не спостерігається. Скандали, інтриги, війна компроматів — усе це не про російські вибори.

Денис Казанський

Недружність націй

Яким гравцем на міжнародній арені стане Британія після виходу з ЄС

Майкл Бініон

The Economist: Інтеграційна паніка

Незв'язний пакет пропозицій на заспокоєння тривоги з привожу тероризму

The Economist

The Economist: політ фантастичний

Літаки можна переобладнувати системами автопілота. А як щодо робота-андроїда за штурвалом?

The Economist

«Обдурили!»

Від самісінького моменту свого створення обидві «республіки» стали Клондайком для численних аферистів, «кидал» та інших любителів легкої наживи, котрі вміють вчасно зорієнтуватись у новітніх віяннях

Станіслав Васін

Допомога

Понад рік тому друзі написали: «Ми придумали, як допомогти! Від нас до вас жінка возить гуманітарку. Брати адресні пакети вона відмовляється, але ми включили тебе в загальний список отримувачів, головне прийти вчасно».

Яна Вікторова

Біля вулкана, але серед своїх

Еквадор завбільшки з пів-України. Тут своя трагічна історія і тяжкі природні випробування, тож покладатися на громаду звикли задовго до того, як це стало трендом на Заході

Ростислав Панічев

Без пророка у своїй вітчизні

Курсі на четвертому університету я намагався влаштуватись на постійну роботу в одну зі столичних газет (зізнаюся щиро: аж ніяк не найпопулярнішу). Редактор, експресивний чоловік років 40, охочий до розмов про масонів та «сіоністську змову», вирішив із порога дати мені відповідальне завдання: «А напиши-но про те, чи стане Ющенко українським Мойсеєм» (надворі був 1999 рік). Я мовчки кивнув, але більше не повертався до тієї редакції. Із двох причин: по-перше, не вмію стримувати сміх, коли слухаю конспірологів, по-друге, вивищення нехай навіть успішного, як здавалося, й прогресивного прем’єра на рівень біблійного пророка, за яким беззастережно має піти ціла нація через моря та пустелі, ще тоді здавалося мені більше годящим для художньої літератури не найвищого ґатунку, аніж для журналістської роботи.

авторські колонки Дмитро Крапивенко

Елітне дзеркало

Роки три тому всі або майже всі погоджувалися: нічого не буде, не той народ. Неправильний. Сьогодні хай не всі, але багато хто з нас позіхає: нічого не буде, не ті еліти. Не ті.

авторські колонки Юрій Макаров

Перемогти путінізм

Протистояти путінізмові за кордоном набагато простіше, ніж боротися з ним удома. Із нагоди 25-ї річниці невдалого путчу в Москві слід згадати про важливий урок для держав, які постали (а у випадку Балтії відродилися) після розпаду СРСР, а також для їхніх союзників.

авторські колонки Едвард Лукас

Сталкер нового часу

Історія України тільки-но починається

авторські колонки Катерина Барабаш

«Шкіра»

«Як з Українського дому знімали шкіру. Невиліковна хвороба декомунізації». Метафора, яку вживає в назві своєї статті в «Українській правді» Ольга Балашова, така сильна, що вразливі люди взагалі повинні не читати той допис, а перейняти погляд авторки як дану одкровенням правду.

авторські колонки ОНУХ