Український тиждень № 36 (460)

Зміст номеру

Гаряча осінь

Старт нового політичного забігу дано непоганий. Заряд бадьорості, отриманий політиками на морях і підкріплений символічною пожежею на облюбованому політтехнологами телеканалі, вселяє чимало оптимізму. Решту осені й аж до Різдва буде ой як гаряче, хоч би що там прогнозували синоптики про ранню холодну зиму. А тому нагрітися біля телевізора, у соцмережах чи навіть на вулиці, мабуть, вдасться куди ефективніше, ніж біля батареї. Ну й, звісно, дешевше.

Роман Малко

Сергій Дунаєв. З Лисичанська із розумінням

Відверто проросійських персонажів серед колишніх регіоналів вистачає. Більшість із них комфортно засідає у Верховній Раді. Зокрема, і виходець із Лисичанська Сергій Дунаєв, який два роки тому активно підтримував проросійських бойовиків

Станіслав Козлюк

Маленькими кроками. Чи як змінився добробут українців за 20 років

Попри всі проблеми сьогодення, українці живуть краще, ніж 20–25 років тому

Любомир Шавалюк

По-сусідськи

Україна й Польща з’ясовують стосунки не перше століття. Це спосіб співіснування сусідів, які дивовижно схожі між собою, але мають багато упереджень одні щодо одних.Знання українців про Польщу різне на заході й сході.

Юлія Олійник

ПіС: гра в чотири руки

Хто і що формує порядок денний «Права і справедливості»

Жанна Безп’ятчук

Польська опозиція: розколота платформа

Як польська опозиція переживе поразку, скандали навколо зловживання владою та нові запити розчарованих виборців

Ольга Ворожбит

Диво закінчилося?

Куди рухатиметься економіка Польщі після років стійкого зростання

Анна Корбут

Ян Пєкло: «Нам треба зосереджуватися на майбутньому, а не на історії»

Новопризначений посол Польщі в Україні Ян Пєкло готується нині до переїзду. У другій половині вересня розпочне свою роботу в Україні. Він не є кадровим дипломатом. З журналістики та громадського сектору на дипломатичну службу Ян Пєкло перейшов, щоб працювати в країні, що, як він каже, йому така сама дорога, як друг чи сестра. Тиждень поспілкувався з послом про його пріоритети в роботі на новій посаді, про зовнішню політику Польщі та тему Волинської трагедії.

Жанна Безп’ятчук

Зрозуміти Польщу

Як польські традиціоналісти бачать свою країну й відносини з Україною

Роберт Чижевський

Архітектори Міжмор’я

Як протягом останніх 100 років визначалися геополітичні інтереси Польщі

Віктор Трибус

Тіні минулого

Як історична пам’ять стає інструментом польської політики

Ігор Лосєв

Стратегічний запас дипломатії

Як Європа готується до можливого президентства Дональда Трампа

Майкл Бініон

The Economist: Ні за Трампа, ні за Brexit

Латинська Америка переймається іншими проблемами, ніж США і Європа

The Economist

The Economist: Що тепер?

Європа обіцяє поступ після Brexit, але не впевнена куди

The Economist

The Economist: Світанок нової епохи?

Завдяки людям Земля вступила в нову геологічну еру

The Economist

Памела Дракермен: «Покоління народжених у 2000-ні роки й навіть наприкінці 1990-х у низці питань розумніше за власних батьків»

Авторка глибокого соціального репортажу та компендіуму для інтелігентних батьків «Французьке виховання: історія однієї американської мами в Парижі» розповіла Тижню про необхідність розвитку емоційного інтелекту в дітей, потребу встановлення для малечі меж, у яких панує цілковита свобода, та альтернативу гаджетам.

Ганна Трегуб

У пошуках змін

Іноді запитую колегу, яка має цілком задоволений вигляд, чи не відчуває вона змін порівняно з минулим.

Яна Вікторова

Війна. Наживо

Упередження — кепська штука. Коли я впер­­ше почув у слухавці голос на той час іще позаштатного кореспондента Тижня Валерії Бурлакової, подумалось: та це, мабуть, зовсім дитина, яка ледь університет закінчила, життя не бачила, переповнена романтичними ілюзіями й дівочими захопленнями.

авторські колонки Дмитро Крапивенко

Вовки виходять із тіні

Новітній культ антикомуністичних партизанів, «Проклятих вояків», добре прижився в польському суспільстві. На їхню честь названі різні об’єкти, випускають одяг, чашки з портретами. Вони стають супергероями численних пісень у стилі рок, реп і регі. Віднедавна виходять і кінострічки, як-от художній фільм Єжи Залевського «Історія Роя», знятий під патронатом Анджея Дуди, Леха Качинського та міністра національної оборони Антонія Мацеревича.

авторські колонки Катерина Новікова

Парадокс лівих

Рональд Рейґан слушно охрестив Радянський Союз імперією зла. Але якщо якась держава заслуговує на таке звання сьогодні, то це, безумовно, Китай — господар саміту G20 нинішнього року. У КНР поєднуються безжальні репресії з військовим авантюризмом та систематичним залякуванням менших сусідів. І на тлі того, як світові лідери підбивають клинці до китайських диктаторів, мовчання Заходу просто вражає.

авторські колонки Едвард Лукас

Могильний пам’ятник утопії

Кибинці — село на Полтавщині. Гоголівські місця, від Миргорода 17 км, за бажання можна викликати таксі, й воно приїде. До Лубен трохи більше — 39 км, але там уже новенька автострада М03 Київ — Харків. А ще є залізнична станція, ходить електричка. Не глушина. Але й не столиця.

авторські колонки Юрій Макаров

«Cool & Friendly», або ж Хвіст і його пес

Для мого покоління Apple Inc. — це, мабуть, найкультовіша компанія у світі. Від мого першого комп’ютера Macintosh II і до MacBook Air 11 та iPhone 6 я належав до шанувальників цієї фірми. Кількість людей, які захоплювалися Apple, ненастанно зростала, а з ними зростали й цінність цієї компанії з Купертіно в Каліфорнії та кількість грошей у її сейфах. Сьогодні вона є однією з найдорожче оцінених корпорацій у світі вартістю $228 млрд.

авторські колонки ОНУХ