Український тиждень № 40 (464)

Зміст номеру

Атестат незрілості

3 жовтня голова Національної поліції Хатія Деканоїдзе представила остаточні результати атестації серед своїх підопічних.

Андрій Голуб

Справа МН17: шляхи до трибуналу

Є кілька механізмів притягнення до відповідальності винних у збитті MH17, жоден із них не ідеальний, але в сумі вони можуть дати результат

Жанна Безп’ятчук

Нові й старі бранці Кремля

Попри те, що за рік з кремлівського полону вдалося звільнити трьох українців, кількість в’язнів совісті на території держави-агресора лише збільшується

Станіслав Козлюк

Економічний контрудар. Хто лобіює співпрацю з Росією

Проросійські олігархи почали переконувати українців, що єдиний шлях до поліпшення життя — відновлення «розірваних» економічних зв’язків із РФ. Проте факти спростовують це

Олександр Крамар

Зелені політтехнології

Останні чверть століття екологічна тематика використовувалася для ефективних передвиборчих маніпуляцій

Богдан Буткевич

Остап Семерак: «Коли йдеться про навколишнє середовище, дерегуляція шкідлива»

Міністр екології та природних ресурсів України розповів Тижню про нелегальну вирубку лісу, стан українських річок, про те, як міністерство намагається регулювати кількість шкідливих викидів і де та ким ховаються «екологічні» гроші.

Роман Малко

Відновлювана енергетика. Точки зростання

Чи може відновлювана енергетика стати одним із драйверів розвитку в Україні

Юлія Березовська

Брудна справа. Чому в Україні не переробляють сміття

Чи можливо в Україні налагодити прозору схему переробки сміття

Андрій Голуб

Безвуглецеве майбутнє Європи

Європарламент ратифікував Паризьку кліматичну угоду. Щоб почати діяти, їй залишається дістати схвалення Ради ЄС — формальність, передумови для якої вже є: це низка реформ, що дають нові правила гри сильним світу цього

Ярослава Куцай

The Economist: Повість про дві етики

Чому багато німців вважає непрактичний ідеалізм аморальним

The Economist

The Economist: Ланцюги командування

Після спроби перевороту турецьку армію тримають на короткому повідку

The Economist

The Economist: Спочатку була програма...

Комбінування старих і нових способів пересування змінить транспорт, а з ним і міста

The Economist

Катержина Шеда: «Я роблю те, що не завжди подобається спільноті, певним чином навіть злить її, провокує на протест»

Чеська урбаністка розповіла Тижню про соціальні експерименти, міську міфологію, боротьбу зі стандартизацією історичних просторів та новий проект, який має вписати український Славутич у Книгу рекордів Ґіннесса.

Ганна Трегуб

Без трамвая

Я живу в приватному секторі — «стародавній» частині Луганська. Для міста, якому лише 200 з чимось років, «стародавня» — чи то комплімент, чи то жарт.

Вікторія Малишева

Демократія в дії

Де ще можна побачити таку любов до «свободи волевиявлення», як не в «Донецькій народній республіці»? Вибори тут свято шанують ще з часів «референдуму», і, здається, ніщо так не розважає донеччан, як галочка на якому-небудь нікому не потрібному шматку паперу. Не став винятком і цей раз. Мова, звісно, про праймериз.

Станіслав Васін

BMW 750Li xDrive. Аристократ доби хайтек

Чим може здивувати новий BMW сьомої серії

Олександр Пархоменко

Латинський шпигун

Я довгий час вважав, що це апокриф, доки не знайшлося документальне підтвердження. Отже, «звільнений» Львів, 1948 рік. До демобілізованого фронтовика Савєлія Лапіцкого прийшли вночі, як годилося, з обшуком. Знайшли старий, ще дореволюційний підручник латини. У вироку «трійки» написали: «латинський шпигун». Дали «десяточку». Пощастило, могли розстріляти.

авторські колонки Юрій Макаров

Територія парадоксів

Від здобуття незалежності й до першого Майдану Чорнобиль був чи не найголовнішим маркером України. Масштабна техногенна катастрофа — можливо, єдине, з чим асоціювалась молода держава, що не мала виразної ані зовнішньої, ані внутрішньої, ані культурної політики.

авторські колонки Дмитро Крапивенко

Стратегії з минулого

Холодна війна була жахлива в багатьох вимірах. Але вона змушувала зосередитися. За часів моєї юності, у 1970-ті роки, ми побоювалися, що комунізм зрештою переможе: він видавався привабливим для бідних людей, а таких налічувалося багато. До того ж його просувала наддержава, яка, здавалося, перехитровувала нас у всьому світі.

авторські колонки Едвард Лукас

Cкромна чарівність консерватизму

Їдучи в неділю вранці експресом з Києва до Він­ниці, я занурився в читання статті про В’яче­слава Липинського, подолянина, шляхтича й батька українського консерватизму.

авторські колонки ОНУХ