Поділяю, активно й беззастережно, але... частково. Поділяю загальне обурення оприлюдненими статками 100 тис. державних мужів (і жон), але ніяк не можу приєднатися до непідробного подиву. Я розумію скандалізованих іноземців, але цікаво, ми самі що такого дізналися, про що не підозрювали досі? Можна конкретніше?
В ексклюзивному інтерв’ю Тижню міністр освіти Лілія Гриневич розповіла про подолання спадку Табачника, мовну політику в навчальних закладах і систему заохочень для педагогів-новаторів.
Після тривалого зволікання зі стартом конкурс на обрання керівництва Державного бюро розслідувань розпочався. Утім до повноцінного запуску структури ще далеко
Від початку Державне бюро розслідувань було задумане як вітчизняний аналог американського ФБР. Воно мало розкривати особливо тяжкі насильницькі злочини, злочини пов’язані з кримінальними організаціями, тероризмом, випадки катування, а також військові злочини та корупційні діяння високопосадовців і працівників НАБУ й САП. Утім, на практиці все склалося трохи інакше. Під час голосування закону правками з голосу в ДБР відібрали половину повноважень, усунувши «злочинні організації», «тероризм» та пряму згадку про тортури. Наразі законом передбачено, що Держбюро розслідує службові злочини, корупційні (крім підслідних НАБУ) та військові злочини, якими поки що займається військова прокуратура.
Один із творців антимонопольної політики України в 1990-х роках Зоя Борисенко розповіла Тижню, як саме олігархи обмежили вплив АМКУ й чи відбуваються зміни в цій царині сьогодні.
Про конкуренцію й державну антимонопольну політику в Україні
Німецька Федеральна антимонопольна служба щороку повертає до бюджету сотні мільйонів євро, і в її прозорості ніхто не сумнівається
Важкий шлях українського футболу від бандитизму до раціоналізму
На тлі корупції та олігархізації проєвропейських сил щонайменше половина молдовського суспільства знову обирає курс на Росію та авторитаризм
Століттями українців, як і більшість східноєвропейців, усіляко ігнорували, не розуміли й використовували сильніші сусіди. Після цього вони, зрозуміло чому, мають змішані почуття до зовнішнього світу.
Перед федеральними виборами наступного року в Німеччині загострюється питання соціальної справедливості
Чим небезпечні ностальгійні ілюзії американців, на яких спекулює Дональд Трамп
Недавні інтернет-атаки в США можуть бути прелюдією до значно потужніших
Провідний сучасний французький історик філософії розповів Тижню про прямий зв’язок філософських ідей і політичних практик, потребу саморефлексії та звернення до глибин власної культури як базову засаду прийняття й розуміння інших, а також про місце інтелектуалів у культурі Європи.
Київський фестиваль грамотно окреслив тенденції світового кіно
Коли Індія виборола в 1947 році незалежність, керівники нової держави почали замислюватися: що ж об’єднає її строкатий народ? Ані мова, ані релігія, ані етнічне походження не могли стати для цього відправною точкою. Вони швидше розділяють жителів. Тож було вирішено, що сучасну Індію згуртовуватимуть наука і знання.
Сьогодні я вкотре відчула дисонанс з усім навколо. Потрапила на «казачьі ґулянія» з доброчинним ярмарком.
Війна на Донбасі якнайкраще демонструє ті кілометри підземних тунелів, які існують сьогодні в політичній реальності нашої країни. З одного боку, є зовнішній ворог, що окупував частину території України. Тільки-но Україна намагається демонструвати найменші рухи в бік євроінтеграції, рана, що ледь затяглася, знову починає кровоточити.