Немає, мабуть, сфери сучасного життя, дужче оповитої різними міфами та легендами, ніж діяльність спецслужб. Це й зрозуміло. Навіть у найвідкритіших демократичних країнах робота саме цього сегмента силових відомств є найбільш закритою: державна таємниця і безпека залишаються серед небагатьох табу, які зберігаються донині.
Яким повинне бути визначення Голодомору, щоб він мав шанси бути визнаним геноцидом на рівні ООН
Наприкінці жовтня міністр національної оборони Антоні Мацеревич заявив про намір почати з Україною спільне виробництво вертольотів. Ця новина добряче сколихнула інформаційний простір, однак далі голосних заяв справа поки що не зрушила. І не дивно, адже на цьому шляху і Польщу, і Україну очікує чимало труднощів.
Відносини між Парижем та Варшавою помітно зіпсувалися після того, як польський уряд скасував замовлення європейському підприємству Airbus на закупку 50 військових гелікоптерів. Франція на цьому втратила 6 тис. робочих місць, на які дуже сподівалася з огляду на загальну економічну кризу.
Балтія та Україна приречені на партнерство. Хоча ми різні й навіть не маємо спільного кордону. Естонія, Латвія та Литва стали «співкамерниками» України в Російській імперії по-різному й у різний час.
Тиждень поспілкувався з президентом Литви Далею Ґрібаускайте про те, як змінилася її країна за час інтеграції до ЄС та членства в ньому, а також про ключові аспекти держави, не вразливої до руйнівних зовнішніх впливів, і про те, куди рухається Європа серед нових геополітичних викликів.
Як змінилася позиція Естонії на політичній арені, відколи вона відновила незалежність? Наскільки вразливою країна почувається перед викликами в безпосередньому сусідстві з РФ? Про це Тиждень поспілкувався з Маріною Кальюранд, колишнім міністром закордонних справ Естонії та послом у багатьох країнах, зокрема Росії та США.
Які зміни в оборонній політиці країн Балтії сталися з початком російської агресії проти України
У Литві не говорять про м’яку силу Росії, говорять про пропаганду
Німеччина та її канцлер поки що надто нерішучі, аби стати лідерами вільного світу
У фіналі французьких президентських перегонів можуть зійтися кандидат від правоцентристів і Марін Ле Пен
Як уседозволеність влади й поліції породжує кризу батьківської любові
Провідний фахівець UniFrance із кінематографа країн Центральної та Східної Європи, гість цьогорічного кінофестивалю «Молодість» Жоель Шапрон розповів Тижню про французький фільмоцентризм, підтримуваний державою, про кіно як дієвий інструмент популяризації позитивного іміджу країни за кордоном та Україну на кіномапі регіону.
Я з тих оптимістів, хто на всі запитання про життя в «республіці» завжди відповідає «нормально». Кожне моє позитивне ствердження про наше нормальне життя в нових реаліях відсікає певну частку моїх знайомих, бо не всі готові до тотального позитиву та відсутності скарг.
Здається, про Крим не пам’ятає вже ніхто. Через постійні бої на лінії фронту весь інформаційний простір заполонили переважно зведення з Донбасу, тоді як окупований півострів заочно поховали.