Український тиждень № 49 (473)

Зміст номеру

«Свої» люди в міністерствах

Реформа державного управління ще не набрала обертів, проте навколо неї, традиційно для українського політикуму, вже почали розгорятися скандали.

Станіслав Козлюк

Євген Нищук: «Треба дати змогу через культуру зцілити болючі рани, які мають ті чи ті регіони нашої країни з огляду на історичні обставини»

Про пріоритетні культпроекти, осучаснення бібліотек та осередків, а також про створення інституцій, які провадили б у майбутньому культурне відродження нині окупованих Донбасу й Криму, в інтерв’ю Тижню розповів міністр культури Євген Нищук.

Ганна Трегуб

Загроза не зникла. Що зроблено?

Що влада готова протиставити повноцінній російській агресії

Ігор Лосєв

Ситуативний союз

На яких засадах утворилася і функціонує «Воля народу»

Денис Казанський

Олігархи на боці ворога

Як під прикриттям турботи про «валютну виручку» та «збереження економічного потенціалу» України бізнес, який працює на окупованих територіях, підтримує їх на шкоду решті держави

Олександр Крамар

Два полюси патріотизму

На яких традиціях виховують українських офіцерів і солдатів

Ярослав Тинченко

За що воюють. Як змінилася мотивація бійців на фронті

Російська пропагандистська машина недарма вбиває в голову своїм громадянам, ніби на Донбасі за Україну воюють найманці якщо не із Сомалі, то з Арабського світу; про участь військ країн НАТО, особливо поляків, вона вже навіть не згадує.

Анатолій Шара

Військові на Донбасі: добрі, погані, але свої

Як ставляться до українських солдатів на звільнених територіях

Єлизавета Гончарова

Двічі повернутися з війни

Тиждень розпочинає цикл матеріалів про мирне життя ветеранів АТО

Станіслав Козлюк

На хвилі гніву

Як європейські політики збираються реагувати на конкурентів-популістів та обурення виборців

Майкл Бініон

Вибір за вибором

Що голосування в Італії, Австрії, Румунії означають для ЄС і України

Ольга Ворожбит

Любов минула...

Надія Туреччини потрапити до ЄС тане

The Economist

The Economist: Свобода, влада, гідність

Чи зможе Франсуа Фійон подолати Марін Ле Пен?

The Economist

The Economist: Незадовільні реакції

У найбільшого французького виробника атомної електроенергії проблеми

The Economist

Перший республіканський. Чим був фестиваль «Червона рута» 1989 року?

Ну що, пані та панове! Шановна громадо! Брати і сестри. Миряни, парафіяни. От і настав час взятися за укршоубіз сучасного зразка. Воно, звісно, можна було б той момент відтягувати й далі. Наваяти ще купу символів на тему фольк-музики, автентичного співу Полтавщини, гортанного співу фіно-угорських меншин в Україні... Але, але. Сучасний український бізнес, той, що основується на шоу, сам про себе не напише. Тому вперйод!

Сергій Харинович

Прибулець

Перший російський військовий, якого я побачила, був майже точною копією президента своєї держави. Невисокий, з типовою зовнішністю, усміхнений, але абсолютно холодний до всього, що не стосувалося безпосередньо його. Зовнішність прекрасно підійшла б для розвідника: типовий чоловік між 30 та 40 роками, швидше худорлявий, без виразних ознак ані в рисах обличчя, ані в мові.

Вікторія Малишева

Білі емігранти

Ось уже два з половиною роки триває конфлікт на Донбасі, і весь цей час сотні тисяч людей живуть за межами своєї малої батьківщини, бо були змушені поїхати з Донецька.

Станіслав Васін

Комплекс позавчорашньої провини

То українці все-таки ксенофоби чи ні? Кажу відразу: так. Але не всі. Я зараз покладаюся не на соціологію, а тільки на непрямі дані, свідчення, враження — і дозволю собі припустити: відсотків зо два з нас виражені ксенофоби. Решта українців, боюся, все-таки ні.

авторські колонки Юрій Макаров

Про що говорять «там»

Під час позиційної війни бліндаж чи занедбаний колгоспний ангар стає для підрозділу рідним домом на довгі місяці.

авторські колонки Дмитро Крапивенко

Польща переозброюється

Конфлікт на Сході України триває третій рік, а шанси на мирне врегулювання віддаляються. Тим часом ЄС і НАТО переживають утому і внутрішні суперечки, Росія виявляє більшу наполегливість, а потенційна Адміністрація США під проводом Дональда Трампа схиляється до ізоляціонізму. В таких обставинах перспективи для європейської чи української безпеки видаються не надто оптимістичними. Однак є і позитивні сигнали. Західна сусідка України Польща постає новим лідером у безпековому ландшафті Європи.

авторські колонки Аґнія Ґріґас

Відлік часу

Після безпекової конференції в місті Бела, що на півдні Словаччини, торік я написав песимістичні роздуми під назвою «Три страхи Європи» про цю камерну подію. Цього року настрої ще гірші.

авторські колонки Едвард Лукас