Український тиждень № 1 (477)

Зміст номеру

І це лише початок

У масовій культурі доволі поширеним є вірування в сакральність новорічної ночі. Мовляв, як її проведеш, таким рік і буде. І доки середньостатистичний українець зустрічав 1 січня 2017-го відповідно до своїх уявлень про ідеальні 365 днів, у країні та світі відбувалися важливі події, які так-сяк, але дають змогу припустити, з чим нам доведеться зіткнутися наступного року.

Станіслав Козлюк

Списки полонених. Момент істини

Чому в офіційному списку полонених українців понад 40 загиблих

Ярослав Тинченко

Курс на остаточне розлучення

Якими будуть відносини між Києвом та окупованими територіями 2017 року

Денис Казанський

Чим небезпечні субсидії

Як марнотратна система субсидій вбиває шанс України на енергонезалежність

Олександр Крамар

Час буржуазії

Про соціально-економічні передумови системних перетворень в Україні

Олександр Крамар

У токсичному середовищі

БПП «Солідарність»: яким він є та яким мав би бути

Єгор Фірсов

Міграція та мімікрія. Як і ким наповнюються партії на Донеччині

Велике потрясіння, яким стала для Донбасу війна, мало б виявитися точкою неповернення, моментом, коли старі еліти, причетні до розв’язання конфлікту, нарешті були б відсторонені від влади. Але, на жаль, відновлення через нарощування впливу проукраїнських партій не відбулося. Тобто деякі партії почуваються тут непогано, але чи є вони саме на Донбасі представниками українських інтересів — це ще те питання…

Єлизавета Гончарова

Наступ на Феофанію

Історія з намаганням забудувати понад 4 га землі у Феофанії триває 12 років. Забудовникам поки що вдалося зберегти її завдяки неоднозначному рішенню суду

Андрій Голуб

Вихиляси окупованого спорту

Як склалася доля кримських спортсменів, що до 2014-го виступали за Україну

Іван Вербицький

The Economist: Наступ на демократію

Звіт розвідки про кампанію Путіна на допомогу Дональдові Трампу

The Economist

Самообман еліт

Чи зможе колективний Захід пережити власні ілюзії та зміну світоустрою Росією

Едвард Лукас

Путін і Ердоган. Гра в дружбу

Як розуміти потепління відносин між Москвою та Анкарою і які наслідки воно матиме

Юрій Лапаєв

The Economist: Орієнтування на місцевості

Оцінка першого півріччя Терези Мей при владі

The Economist

The Economist: Каталонія на вихід?

Боротьба регіону за незалежність може уподібнитися до Brexit

The Economist

Плоди Арабської весни

Минуло шість років від початку революційних процесів на Близькому Сході. Як ці події вплинули на окремі країни, регіон і геополітику загалом?

Михайло Якубович

Сімон Ґайссбюлер: «Пам’ять про Голокост у Румунії та на румунсько-українсько-молдовському прикордонні дуже крихка і фрагментована»

Про напівзабуту історію масового знищення євреїв у Румунії та на підконт­рольних їй територіях у роки Другої світової війни, а також про європейську історичну пам’ять і причини того, чому частині сучасних румунських та молдовських політиків бракує сміливості визнати роль і місце своїх націй у Голокості, Тижню розповів швейцарський дипломат та історик Сімон Ґайссбюлер.

Ганна Трегуб

Значне в локальному

Якою є внутрішня й зовнішня роль нестоличних музейних закладів

Ганна Трегуб

Місто своїх людей

Як статус культурної столиці Європи змінює міську громаду: досвід Вроцлава

Анна Корбут

Заради близьких

Гроші, гроші… Свята з’їдають безліч грошей. Ніби перетворюєшся на Пантаґрюеля, здатного жерти безкінечно… Я навіть потайки ходжу «в гості» до нашого холодильника переконатися, що маю запас продуктів. Є в мене таке дивацтво після літа 2014-го. Якщо запас чомусь зменшується, починаю нервуватися.

Вікторія Малишева

Коли годинник 12-ту б’є?

Новий рік у «ДНР» — знакове свято не тільки зважаючи на його масовість, яка спостерігається і на підконтрольній території. У Донецьку та інших окупованих містах зустріч Нового року часто обертається справжніми громадянськими баталіями за столом, якщо поміж присутніх є бодай одна людина з проукраїнською позицією.

Станіслав Васін

Допотопні привілеї

Часом жартома, а часом і цілком серйозно суспільний лад, що сформувався в сучасній Україні за останні 25 років, порівнюють із феодальним.

авторські колонки Дмитро Крапивенко

Де наші?

У 2017 рік Україна входить у своєму звичному стані перманентної політичної кризи. Щоправда, у дещо модифікованому та видозміненому варіанті, але від того не менш безнадійному. До всього ще й навдивовижу чітко проявилася криза партійного будівництва. Раптом з’ясувалося, що партій в Україні фактично не існує. І це при тому, що Департаментом державної реєстрації цього добра зареєстровано аж 350 одиниць.

авторські колонки Роман Малко

Чоловік без обличчя

Останнім часом світові ЗМІ зазначають, що російському президенту Владіміру Путіну вдаються всі його починання, хоч за які б він узявся. Виникає враження, ніби відбувається реалізація давнього й ретельно продуманого плану.

авторські колонки Ярослав Пешек