Український тиждень № 4 (480)

Зміст номеру

Недругорядна мова

Багато хто досі переконаний, що пропозиція фракції ВО «Свобода» в лютому 2014-го скасувати закон Ківалова — Колесніченка спровокувала агресію Кремля щодо України з подальшою окупацією Криму та війною на Донбасі.

Роман Малко

Диверсанти на папері

В’язнів Кремля більшає. Якщо у 2014-му їх було 11, то на кінець 2016-го кількість українців, яких намагаються судити з політичних мотивів у Росії та Криму, перевалила за четвертий десяток

Станіслав Козлюк

Цивілізація спецслужб

У чому специфіка російської ФСБ порівняно з її аналогами у вільних країнах

Ігор Лосєв

Майже інші. Як змінилась банківська система

Що принципово змінила реформа банківського сектору

Любомир Шавалюк

Дмитро Сологуб: «2017 рік ключовий для проведення важливих і, може, у чомусь непопулярних реформ»

За останні майже три роки НБУ не критикував хіба що лінивий. Але Нацбанк залишається тим органом влади, який кількісно запровадив найбільше змін. Про їх якість і перспективи банківської системи, які з них випливають, Тиждень поговорив із заступником голови Правління НБУ Дмитром Сологубом.

Тиждень

Не повторити давніх помилок

Чому банківська галузь і популізм несумісні

Олександр Крамар

Богдан Данилишин: «Сподіваюся, нам вдалося знайти компроміс між так званим інфляційним таргетуванням і забезпеченням економічного розвитку»

Тиждень обговорив із головою Ради Національного банку України нагальні проблеми банківської реформи та перспективи подальшого розвитку фінансового сектору.

Тиждень

Володимир Лавренчук: «Якщо реформа прав власності завершиться вдало, це відкриє шлях до кредитування»

У публічних дискусіях щодо реформи банківського сектору часто губиться голос самих банкірів, які можуть найпрофесійніше оцінити запроваджені зміни. З одним із них — головою правління Райффайзен Банку Аваль (РБА) Володимиром Лавренчуком — Тиждень поспілкувався про те, що залишилося позаду та що очікує на українські банки в майбутньому.

Тиждень

Один у полі не воїн. В чому хибність риторики Трампа

Як ізоляціонізм стане на заваді планам Дональда Трампа зробити «Америку знову великою»

Едвард Лукас

Марін Ле Пен. Спокуса автократії

Чи правомірні побоювання, що Марін Ле Пен стане французьким Трампом?

Алла Лазарева

The Economist: Послухай, ліберале

Алєксєй Кудрін хоче врятувати російську економіку лібералізацією. Але після перемоги на виборах Дональда Трампа багато хто в Росії вважає, що виграє путінська модель

The Economist

The Economist: Торпедні перехрестя

Нова зброя може дати Росії перевагу під водою

The Economist

The Economist: Шість сект акціонерної вартості

Бізнес може пристосовуватися до доби популізму й робитиме це

The Economist

Станіслав Кульчицький: «У жовтні 1917 року перемогла більшовицька контрреволюція в оманливому вигляді радянської революції»

Тиждень поспілкувався з істориком Станіславом Кульчицьким про події 1917 року в Російській імперії, їхню інтерпретацію в радянську добу і сьогодні.

Роман Малко

Андрій Накорчевський: «Учення», «шлях», «закон» і «наука» — такі категорії культури мали японці»

Тиждень розмовляв з українським японістом, професором Університету Кейо Андрієм Накорчевським про самурайську культуру, точки дотику між войовничістю й мілітаризмом, а також про нагальну потребу перекладу класичних східних текстів українською і ті ключові поняття, на яких тримається японська культура.

Ганна Трегуб

Видатна освіта

Вчора мій день зробила фраза, яку я випадково побачила в заліковій книжці приятельки: «Видатні діячі Росії».

Вікторія Малишева

Everybody lies

17 січня колишній креативний продюсер телеканалу «112 Україна» Віктор Зубрицький опублікував на своїй Facebook-сторінці пост, у якому звинуватив українську розвідку в неправдивій інформації щодо «ЛНР-ДНР».

Станіслав Васін

Роздуми над біометричним паспортом

«Нас 52 мільйони!» — під таким слоганом відбувалася перша промокампанія каналу «1+1» довгих 20 років тому. Нам хотілося підняти українцям дух, дати зрозуміти, що ми самодостатні, й це тоді сприймалося мало не як одкровення, хоча сама собою цифра не викликала сумніву.

авторські колонки Юрій Макаров

Боротьба натур

Реформувати банківську систему чи не реформувати? Закривати брудні банки чи ні? Націоналізувати ПриватБанк чи не треба? Змінювати законодавчі правила гри чи й без цього проживемо?

авторські колонки Любомир Шавалюк

Make Parasol Great Again!

На концерті Make America Great Again («Зробімо Америку знову великою») напередодні інавгурації Дональд Трамп звернувся до тлуму своїх прихильників: «Отже, я побачу вас завтра. І, кажу вам щиро, мені байдуже, буде гарна погода чи шалена злива, ― це для мене не має значення».

авторські колонки ОНУХ