Український тиждень № 6 (482)

Зміст номеру

Український десант у Вашингтоні: Їсти, молитися, піаритися

«Радник президента Ганна Герман, народні депутати від Партії регіонів Сергій Ківалов, Юлія Льовочкіна, Леонід Кожара, Юрій Мірошниченко, депутати від опозиції та Євгенія Тимошенко візьмуть участь у Національному молитовному сніданку з президентом США Бараком Обамою». Такий вигляд у 2012 році мала новина про участь українських політиків в урочистому заході новообраного господаря Білого дому.

Анна Корбут

Чорноморське піратство

Куди поділися «нафтові вишки» з українського шельфу й чи є шанс їх повернути

Юрій Лапаєв

Час пакувати тривожну валізу

Що відчувають жителі прифронтових населених пунктів під час бойових загострень

Єлизавета Гончарова

Михайло Поживанов: «У політиці Донбасу з 1997 року відбувалася зачистка всього патріотичного»

Михайло Поживанов із тих політиків, кого прийнято називати «альтернативною елітою Донбасу». У середині 1990-х був мером Маріуполя, однак зараз тримає дистанцію від українського політикуму. Тиждень поспілкувався з ним про кадрову політику помаранчевих і нинішньої влади, а також про те, чи могли б події на Донбасі розвиватися за іншим сценарієм.

Денис Казанський

Від prozorroсті до контролю

У 2016 році система публічних закупівель ProZorro стала обов’язковою для здійснення так званих надпорогових держзакупівель, однак звітувати про перемогу над корупцією в цій сфері зарано

Андрій Голуб

Легітимна капітуляція

11 січня 2017 року в різдвяній тиші урядових кабінетів на світ Божий, майже за Шевченком («Присплять, лукаві, і в огні Її, окраденую, збудять…»), з’я­ви­лося диво: Розпорядження Кабміну № 8-р «Про затвердження плану заходів, спрямованих на реалізацію деяких засад державної внутрішньої політики щодо окремих районів Донецької та Луганської областей, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження».

Роман Малко

Неприхований бенефіціар. Якою є роль Ахметова в економічній співпраці з ОРДіЛО

Незважаючи на війну та окупацію частини Донбасу, бізнес олігарха Ріната Ахметова зберіг свою структуру і збільшує виробництво

Андрій Голуб

Підгодовуючи ворога

Чому збереження соціально-економічних зв’язків із окупованими територіями має сумнівну цінність для України, але суттєво полегшує життя терористам

Олександр Крамар

Вугілля розбрату. Кому вигідна чинна модель закупівлі вугілля для українських ТЕС

Чим небезпечна і кого годує формула закупівлі вугілля, відома під назвою «Роттердам+»

Денис Казанський

Протести в Румунії: нас не купити!

Румунські соціал-демократи переконливо виграли вибори, але дістали по руках від суспільства, коли спробували зупинити боротьбу з корупцією

Сорін Іоніце

Зіграти на втомі від Меркель

Після офіційного оголошення колишнього голови Європарламенту Мартіна Шульца кандидатом у канцлери від Соціал-демократичної партії Німеччини рейтинги есдеків різко пішли вгору. Та чи вдасться втримати цей темп упродовж восьми місяців кампанії?

Ольга Ворожбит

The Economist: Сьогодні відсутній

Чому покоління 2000-х у багатих країнах не голосує і чим це загрожує демократії

The Economist

The Economist: Тигри в снігу

Як чистки в Туреччині б’ють по бізнесу

The Economist

The Economist: Проти течії з половиною весла

Про Даррена Вудса, який минулого місяця змінив на посаді генерального директора Exxon­Mobil Рекса Тіллерсона, нещодавно призначеного державним секретарем США, біографічна довідка у Вікіпедії займає кілька рядків.

The Economist

Богдан Піргач: «Сучасні однострої української армії стали схожі на європейські, проте водночас наслідують елементи періоду Перших визвольних змагань»

Тиждень розмовляв із майстром військово-історичної ілюстрації Богданом Піргачем про українську уніформологію, труднощі зображення армійського костюма та стилістику Перших визвольних змагань у сучасних одностроях.

Ганна Чабарай

Шрами Роттердама

Один із найбільших міжнародних фестивалів узяв курс на кіно без політики

Катерина Барабаш

«Патріотизм» на відстані

У прямому ефірі телеканалу Life транслювали похорон Валерія Болотова. Навіть тоді, коли йшли інші ролики, у правому нижньому кутку тривала трансляція: промови, опускання труни, квіти, чорна земля кладовища. Сказали, що він помер від серцевої недостатності, що в нього є діти, але ніхто не може точно сказати роки їх народження: Болотов зберігав приватність особистого життя…

Вікторія Малишева

«Бидлота. Нехай гниють»

«Чого це з моїх податків годують це бидло, яке і вашим, і нашим? Сидять дома і чекають, хто переможе, щоб витягнути потрібний паспорт з трусів?» «Ненавиджу їх! Алкашня і бидлота! Збудувати забор і нехай гниють!»

Станіслав Васін

Але цьому є межа

Наші нерви поміцнішали. Роки три тому хтось напевне зомлів би або впав би в істерику, зараз — нічого, крім гидливого подиву.

авторські колонки Юрій Макаров

Північно-східний фронт

Без Данії ніяк. Таке твердження сприйметься неоднозначно, бо данці воліють думати інакше.

авторські колонки Едвард Лукас

«Рим», а не «Еллада»!

Коли редактор знаменитого паризького журналу Ku­ltura Єжи Ґедройць запитав у професора Юрія Шевельова, кого він порекомендував би до кола авторів спеціального — українського — номера журналу, Шевельов назвав ім’я поета Євгена Маланюка та художника Якова Гніздовського.

авторські колонки Володимир Панченко

Ї, Є, Я

Я можу розповісти сотню історій про україномовність — мою та моїх близьких. Можу розповісти про те, як у дитинстві знайома дивувалася слову «прізвище» з уст моєї сестри: «Чого ти кажеш «прізвище»? Кажи «фамілія». А наша родичка гидливо кривила губи, почувши від мене слово «плівка».

авторські колонки Анастасія Левкова

Малі одіссеї

«Якщо ти готовий покинути і батька, і матір, і брата, і сестру, і дружину, і дитину, і друзів – і вже ніколи не бачити їх. Якщо ти сплатив свої борги, написав заповіт, залагодив усі свої справи і став вільною людиною, тоді ти готовий до подорожі». Генрі Девід Торо

авторські колонки ОНУХ