Український тиждень № 14 (490)

Зміст номеру

Сім справ Віктора Януковича

Історію з кримінальними провадженнями проти біглого екс-президента Віктора Януковича простою назвати важко. За три роки він фігурував щонайменше в семи розслідуваннях.

Станіслав Козлюк

Терапія президентської партії

БПП намагається компенсувати рейтингові й іміджеві втрати за рахунок партійної чистки

Роман Малко

Як фінансується тероризм

Чому і як українські гроші чи безоплатні ресурси, які потрапляють на окуповані території, дістаються терористам із «ЛНР» та «ДНР»

Олександр Крамар

Андрій Панков: «Прапор заховали в сейфі виконкому»

Тиждень поспілкувався з міським головою Краматорська Андрієм Панковим, який був обраний мером уже після звільнення міста, про події трирічної давності та актуальні проблеми міста і регіону.

Єлизавета Гончарова

Привид у броні

Цього року на потреби Міністерства оборони з держбюджету виділено 64,4 млрд грн, що становить майже 2,49% ВВП (торік було 2,46%, або 59,4 млрд грн). На що витратять ці кошти? Як і 2017-го, можна казати про те, що військовий бюджет має вирішити лише нагальні потреби бійців (грошове утримання, закупівля нової форми та харчування).

Юрій Лапаєв

Розбалансування. Як реформувати ОПК

Українська оборонка потребує особливого підходу та в рази більших обсягів державного оборонного замовлення, щоб перекрити дефіцит сучасних озброєнь у ЗСУ

Олександр Крамар

Сергій Згурець: «У питанні озброєнь ми маємо допомогти собі самі»

Тиждень розмовляв із директором інформаційно-консалтингової компанії Defense Express, членом правління Ліги оборонних підприємств про потреби й можливості українського ОПК.

Ярослав Тинченко

Бузький Гард. Острів степових скарбів

У чому історичне й екологічне значення «Бузького Гарду»

Валерій Бузький

The Economist: Під контролем?

Американська система стримувань і противаг, схоже, працює. Але розслаблятися зарано

The Economist

Не своє — не шкода. Чому Путін потрібен Трампу більше, ніж навпаки

У своєму бестселері «Мистецтво укладати угоди» Дональд Трамп дає цінну пораду: «Під час переговорів ніколи не показуйте партнерові, що ви у відчаї».

Едвард Лукас

The Economist: Спраглі нового

Імовірність радикалізації вища серед навернених в іслам, ніж серед тих, хто виріс мусульманином

The Economist

The Economist: Зачарований шестикутник

Президентські перегони у Франції як конфлікт світоглядів: націоналізму Марін Ле Пен і глобалізму Емманюеля Макрона

The Economist

Анн де Танґі: «Заморожені конфлікти — це інструмент впливу Росії»

Тиждень розмовляв із французьким політологом та істориком Анн де Танґі про радянські практики, які дублює і відтворює сучасна Росія, примарну міць СРСР та специфіку України як геополітичної сили сучасності.

Ганна Трегуб

Неміфічна Кіммерія

Ким були перші іраномовні кочовики в степах Північного Причорномор’я

Костянтин Рахно

4 градуси, 9 метрів

«Екологічне — це політичне» — таким був лейтмотив XIV Міжнародного фестивалю про права людини Docudays UA

Ганна Трегуб

Плями на Сонці

У мене є кілька знайомих, які були всім серцем за відокремлення та подальшу інтеграцію з Росєю. Я стежу за їхнім життям, сподіваючись зрозуміти, чи отримали вони те, за що віддавали голоси в травні 2014 року.

Вікторія Малишева

Зарплати окупованого Донецька

На сьогодні ситуація з робочими місцями на окупованій території дещо змінилася. Навіть коли порівнювати з останніми шістьма місяцями, то центр зайнятості «ДНР» пропонує претендентам зарплати, більші на 15–20%, за аналогічними позиціями. Однак та сама обставина свідчить і про брак як кваліфікованих кадрів, котрі все ще вважають свою працю тут низькооплачуваною, так і фахівців робітничих спеціальностей.

Станіслав Васін

Між бароном і сатрапом

Правильно вживайте красиві слова, навіть коли гадаєте, що знаєте їхній зміст, — і буде вам щастя. Ідеться не лише про такі актуальні й злободенні меми, як «дайверсіті», «ком’юнітіз», «нетворкінг», «челендж» і «полісі», про що днями нагадала колега Ірина Славінська, а й про нібито нейтральну та значно менш актуальну лексику.

авторські колонки Юрій Макаров

Свідоме зусилля

Я стовідсотково російськомовний киянин, що в Києві й народився. Уперше українську мову в природному середовищі міста почув, коли мені було років 13. У селі рідних не мав, і якщо до мене долинала українська, то це був суржик базарів або недолугих учителів цієї мови, з яких усі знущалися. Тому в мене як у міської дитини був період, коли я абсолютно чітко відстежував: якщо ти розмовляєш українською, то ти селюк у місті.

авторські колонки Антін Мухарський

Інтелігенти є, інтелігенції нема

Д ва питання з давніх-давен непокоять людей розумової праці: 1) навіщо взагалі нам той державний апарат, коли можна якось так: козаччиною чи махновщиною? 2) навіщо нам інтелігенція, якщо ті ж таки інтелектуали давно всім набридли своїми беззмістовними балачками?

авторські колонки Максим Нестелєєв

Трансформація

«Кіплінґ» ― це остання станція торонтського метро на заході міста. Автобус, що їде на південь по Кіплінґ-авеню, за 15 хв довезе вас до озера Онтаріо, власне, до зупинки «Гамбер-коледж», звідки до узбережжя не більш ніж 5 хв ходу.

авторські колонки ОНУХ