Український тиждень № 16 (492)

Зміст номеру

Між бажанням та спроможністю

Політики заплутались у власних інтригах, реформи не відбуваються, а державі бракує стратегії розвитку. Припускаю, що відшукати банальніше речення в журналістському тексті складно. Ця теза майже завжди відповідає політичній ситуації і характеризує владу. Тому й перетворилася на шаблон.

Андрій Голуб

За новим літочисленням. Як за три роки змінилося життя окупованого та звільненого Донбасу

У ці дні виповнюється три роки від початку українсько-російського протистояння на Донбасі. 12 квітня до Слов’янська увійшло угруповання диверсантів під командуванням працівника ФСБ Іґоря Стрєлкова-Ґіркіна, яке до цього брало участь в анексії Кримського півострова.

Денис Казанський

Райнелл Андрійчук: «Українська влада почала працювати наполегливіше в реалізації кроків, які зможуть привести країну до НАТО»

Під час 10-го Київського безпекового форуму Тиждень поспілкувався зі співголовою Міжпарламентської ради Україна — НАТО про поточний стан діалогу між Альянсом та нашою країною, майбутнє євроатлантичної системи безпеки та російську пропаганду.

Юрій Лапаєв

Середній клас. Безпорадний велет

Посідаючи важливе місце в соціально-економічній структурі сучасної України, середній клас лишається об’єктом у політичній боротьбі олігархів

Олександр Крамар

Між олігархатом і люмпеном

Чому середній клас не стає соціально-економічною основою України

Любомир Шавалюк

Юрій Береза: «Я бачу один шлях — зміцнення армії та мілітаризація суспільства»

Екс-комбат «Дніпра-1» про українізацію, війну та відмінність від Росії

Інна Корнелюк

Екологічні вибухи на Донбасі

Як війна впливає на довкілля найбільш індустріалізованого регіону

Єлизавета Гончарова

Три нові парадигми інтеграції ЄС

Як нинішні виклики змінюють засади Євросоюзу і трансатлантичної спільноти

Пьотр Бурас

The Economist: Не в економіці річ

Економічне зростання європейських виборців більше не цікавить

The Economist

Промосковська трійця

Три прохідні кандидати в президенти Франції готові скасувати санкції проти Росії, попри анексію Криму та загарбницьку війну на Донбасі

Алла Лазарева

The Economist: Давні ударні хвилі

Населення Східної Німеччини зменшується. Зі схожими проблемами в майбутньому зіткнеться й решта країни, а також великі регіони Європи

The Economist

The Economist: Із прицілом на Ругані

На іранського президента-реформатора чекають важкі перевибори

The Economist

Первинний вигляд радянського комуносоціалізму

Чому його економічна модель виявилася провальною

Станіслав Кульчицький

Осуд Лісістрати. Новітній фемінізм — це подарунок жінок чоловікам

Хто був першою у світі феміністкою, нікому достовірно не відомо. Є різні думки щодо цього. У Європі офіційно такою вважається француженка Софі де Кондорсе, дружина знаного математика Ніколя де Кондорсе, що загинув під час революційного терору.

Катерина Барабаш

Це війна

Улітку 2014-го моєму синові було півтора року. Неабиякий вік. Він майже не розмовляв тоді.

Вікторія Малишева

«ДНР»: no exit

Окрім цілодобового масиву пропагандистської інформації на телебаченні та в інших ЗМІ (з розповідями про успіхи «республіканської» економіки, про «нацистів» та святих Романових) в окупації стала помітна ще й активна робота з місцевими жителями.

Станіслав Васін

Що перед світанком

У квітні 1989 року я ледь зводив кінці з кінцями, працюючи журналістом-фрилансером у Празі. Той час здавався складним, а часто й страхітливим.

авторські колонки Едвард Лукас

Річ у собі

Середній клас, середній клас... Для всіх, хто думає про долю демократії в Україні, перспективи нормального, розвиненого, а не звірячого капіталізму, сталий розвиток і точку неповернення на шляху до них, це словосполучення немов мантра, заклинання, молитва.

авторські колонки Юрій Макаров

Сьогодні я розмовляю українською

Мій перехід на українську наразі не закінчено. Понад те, я ще не знаю, чи готова буду дійти до кінця. Але завжди пам’ятаю, що на цій доріжці важливо робити принаймні маленькі кроки. Не зупиняючись, день за днем.

авторські колонки Олена Кухар

Крізь залізну телезавісу

У Празі, столиці Чехії, з’явився російськомовний телеканал «Настоящее время». Він транслюється в країнах колишнього Радянського Союзу та кількох інших, де масово проживають російськомовні спільноти, як-от Ізраїль, Іспанія чи Німеччина. Мета нового проекту — покласти край одноосібному пануванню Кремля в російськомовному медіа-просторі, створивши певну альтернативу та опозицію телеканалам на кшталт Russia Today.

авторські колонки Ярослав Пешек

Вода з малиновим сиропом

У дитинстві я любив випити склян­­ку газованої води з вуличного автомата, найкраще з малиновим сиропом.

авторські колонки ОНУХ