Український тиждень № 6 (6)

Зміст номеру

Наречені з Апша де Жос

Румуни – одна з найзакритіших національних груп Закарпаття. Мовний бар’єр та консервативність громади роблять їх для нас малозрозумілими. Аби розібратися в загадковій румунській душі, я поїхав у найвідоміше їхнє поселення – знамениту Діброву, яку мешканці називають таємничо-мелодійно «Апша де Жос». Чим вам не Франція?

Олександр Гаврош

Політтехнологи Петра І

Збудоване за часів Петра І «нове» православ'я, мало переважно український присмак. Українське духовенство, причетне до цих процесів, першим проклало стежку до верхів'я службової піраміди для наступних поколінь своїх співвітчизників...

Олексій Сокирко

Приручити еліту

Багаті купці, високопоставлене духовенство певною мірою могло взяти на себе виконання ролі дворянської еліти

Андреас Капеллер

Три відповіді на квартине питання

Стагнація, обвал, рентабільність продажу нового житла ймовірно припустити можливими для України

Росіяни йдуть! З молотка

Емісари Christie’s невтомно переймаються новим для себе середовищем потенційних покупців. Для підігріву зацікавленості основною подією – лондонським Russian Art Week, який відбувся 24–30 листопада, у Києві було проведено прев’ю-виставку російського мистецтва.

Іда Ворс

Гаряче вино Дракули

Те, що румунські Карпати надзвичайно гарні, я знав давно. Але вони навіть не схожі на Карпати. Сині верхівки скель, обліплені снігом ялинки – майже казкова картинка. Бракувало хіба Діда Мороза в санчатах, запряжених оленями.

Дмитро Стаховський

Фактично та юридично

Щойно залагодили казус із визначенням «справжнього» чемпіона 2007 року, як почалася друга серія шпигунського скандалу між Renault і McLaren. А згода Міхаеля Шумахера стати тест-пілотом спричинила розмови про його повноцінне повернення.

Тимур Чілачава

Магія називання

Чимало фірм обіцяють за короткий термін зробити людину "досконалою особистістю"

Ірина Данченко

Абсолют Путіна

Політична система пострадянської Росії нині тяжіє до квазімонархічної форми

Андрій Окара

Асиміляційний ланцюг

Натомість і суржик, і так звана «українсько-російська» – це пов’язані ланки одного асиміляційного ланцюга

Лариса Масенко

Політичний альтруїст

Новий Парламент оновлено на одну п’яту. Частина депутатів змінила політично-партійну орієнтацію, а частина – радикально «підправила» свої уподобання. Яскравий приклад останнього – Давид Жванія. Багаторічний критик Юлії Тимошенко зараз готовий усіляко підтримувати її на посаді прем’єра

Марія Старожицька

Юрій Мірошников: «Найважчі часи ми подолали»

Авіакомпанія «Міжнародні Авіалінії України» відсвяткувала своє 15-річчя. Враховуючи бурхливу історію вітчизняного бізнесу, такий стаж роботи можна порівняти з пихатим написом біля назви якоїсь європейської фірми «Засновано 1796 року». Про перспективи розвитку не лише МАУ, а й усієї цивільної авіації України розповідає президент авіакомпанії Юрій Мирошников.

Юрій Макаров

П'ять куль для Шеремета

Забудова навколо Києва та зростання цін на нерухомість у столиці розвернула погляд багатьох компаній на земелі в області. Численні конфлікти, що виникають на цій ниві уже стали причиною смерті причетних до процесу земельного розподілу.

Василь Васютин

В очікуванні “ломки”

Хто попереджений – той озброєний, говорили древні латиняни. Взагалі чи можна достовірно щось прогнозувати за умов тотальної політичної невизначеності? Про те, що може чекати економіку Україну в найближчі роки, «ТИЖНЮ» розповів академік НАН України, директор Інституту економічного прогнозування НАН України Валерій Геєць.

Сергій Лук'янчук

Біографія як диво

«Доля крокодила Годзілли хвилює українців значно більше аніж наша спікеріада», – бідкався на початку першого на тижні пленарного засідання вже коаліціанованого Парламенту народний депутат Геннадій Москаль. Як відомо, крокодила-втікача 2 місяці ловили рятувальники поблизу Маріуполя, а коли впіймали, він неочікувано помер, напевне, від переохолодження. Те, що його паща лишалася перемотаною скотчем, не завадило хижаку навіть погладшати: дивина, та й годі

Марія Старожицька

Не купитися купуючи

Переступивши поріг супермаркету, будь-який покупець одразу стає об’єктом маніпуляції – потенційну «жертву шопінгу» невимушено змушують придбати якомога більше товарів «за один сеанс». Окрім раціональних приманок, таких як знижки чи акції розпродажу, використовується витончений арсенал психологічного впливу.

Сергій Гузь

Російський вибір

Росія зробила свій вибір – більше половини її громадян підтримало пропрезидентську партію Владіміра Путіна «Єдіную Россію». В тому, що станеться саме так – ніхто не сумнівався. Бо більшість населення Російської Федерації, ставлячи галочку в бюлетені, віддавала свій голос радше Президенту, ніж кандидатам в депутати парламенту.

Антон Зікора

Почет Президента

Можливість входити до Президента в будь-який час визначає впливовість чиновника. Особливо цінується вплив на графік Президента чи ключових працівників Секретаріату.

Євген Марченко

Нерухома нерухомість

Міністр регіонального розвитку та будівництва Володимир Яцуба нещодавно заявив, що ціна квадратного метра в Києві сягнула «стелі», також це спостерігається в обласних центрах: «Те, що відбувається навколо Києва, Донецька, Дніпропетровська, Одеси – підтвердження того, що рівень цін в обласних центрах захмарний». Схоже, влада нарешті визнала вже давно очевидне.

Сергій Лук'янчук

Досвід Європи

Нині будівництво житла для громадян у Німеччині виключно приватна прерогатива, а британці охоче купують житло у нових містечках

Купуйте житло сьогодні

Забудовники змушені безкоштовно віддавати квартири міській і районній владі, створювати міську інфраструктуру. Це зумовлює дорожнечу квартир.

Наталя Петринська

Селище технологічного типу

Внутрішній простір міста, обмежений реальними чи уявними поверхнями, замкнений

Ірина Мірошникова

Між небом і землею

Якщо на столичному ринку житла останнім часом помітні ознаки застою, то ринок регіональної нерухомості, навпаки, динамічно розвивається. Спеціальне дослідження Асоціації ріелторів України свідчить, що у традиційно «депресивних» регіонах, до яких зокрема належать Кіровоградська, Сумська, Херсонська, Луганська, Тернопільська області, відбулося значне пожвавлення громадян, охочих придбати квадратний метр.

Наталя Петринська

179,5:1,7 на користь «Газпрому»

Нещодавня зустріч в. о. прем'єра Януковича та в. о. міністра Бойка з президентом Туркменистану зазнала невдачі – туркменська сторона заявила про підвищення ціни

Сергій Лук'янчук

Жити у цинічній країні

Наші політичні «еліти» надалі на «ти» з журналістами і ректорами університетів

Андрій Портнов

Жодних проблем

Росія - калейдоскоп, складений із різних шматочків історії

Скромна привабливість буржуазії

Cкіфських баб на всіх не вистачить. Лишається колекціонувати щось модерніше, якийсь авангард

авторські колонки Сергій Жадан

Зимове, меланхолійне

Християнська доктрина вважає зневіру одним зі смертних гріхів – поруч із пихою, жадобою, хтивістю та іншими не вельми приємними людськими слабкостями. Як на мене, цілком справедливо: сибаритський скепсис, навіть чорна меланхолія насправді дарують невиправданий психологічний комфорт

авторські колонки Юрій Макаров

Удосконалення вимагає часу

Під час НЛП-тренінгів навчишся краще комунікувати та «запануєш над усім»...

авторські колонки Яцек Мулярські

Проста шизофренія в іншому житті

Для тих, хто забажає втекти від негараздів реального світу на пошуки віртуального щастя існує гра

авторські колонки Іда Ворс

20 років «без'ядерного світу»

9 грудня 1987 року Міхаїла Горбачова та Рональда Рейгана підписали у Вашингтоні Договір між СРСР і США про ліквідацію ракет середньої та малої дальності

авторські колонки Марія Старожицька