Український тиждень № 22 (602)

Зміст номеру

Отруйний рецепт Коломойського

Оце так новина! В інтерв’ю британському Financial Times олігарх Ігор Коломойський заявив, що «Україна повинна взяти приклад із Греції, відмовившись від програми суворої економії Міжнародного валютного фонду та оголосивши дефолт за зовнішнім боргом».

Любомир Шавалюк

Вибори до Ради: перегрупування сил

Як різні політсили готуються до дочасних парламентських перегонів

Денис Казанський

Убивство Гандзюк. Проміжний результат

Як підозрюваним у вбивстві херсонської активістки Катерини Гандзюк змінили обвинувачення

Станіслав Козлюк

Кінець «епохи бідності»?

Незабаром українці почнуть усвідомлювати, що останні кілька років були аж ніяк не найгіршими часами в економіці та соціальній сфері

Олександр Крамар

Напад гострого плебісциту

Як ініціатива референдуму щодо переговорів із Росією відкриває скриньку Пандори

Максим Віхров

Реванш: тіні й привиди минулого

Чи стане Зеленський провідником реваншу

Роман Малко

Володимир Зеленський. Маестро імпровізацій

Перші кроки нового президента заклали чимало потенційних проблем передусім для нього самого. Потенційні успіхи роздивитися складніше

Андрій Голуб

Європа в очікування сюрпризів

Упродовж червня зміниться не лише депутатський склад Європейського парламенту. У липні ЄС матиме нових голів Єврокомісії, Європарламенту, Ради ЄС та Європейського центрального банку

Алла Лазарева

Голос Вишеграда

Про що свідчать результати виборів до Європарламенту в країнах Центрально-Східної Європи

Ольга Ворожбит

Нове обличчя у Вільнюсі

Що означатимуть результати виборів у Литві для України?

Вайдас Сальджюнас

Повернення загрози

Чому правий популізм в усьому світі набирає силу

Майкл Бініон

Die Welt: Брюссельський монстр

Бюрократичне чудовисько, дороге адміністрування, притулок для відпрацьованих політиків: ЄС має погану славу. А ще ж закиди, що національним парламентам і сказати нічого. Це справді так? Перевірка фактів

Ганнелоре Кроллі

США-Туреччина: приборкання норовливого

Як розвивається ситуація довкола російських ракетних систем для Туреччини

Юрій Лапаєв

Die Welt: Новий голод

Наслідки бездарного господарювання та посухи: експерти з харчування бояться голоду в КНДР, який уже був у 1990-х і під час якого вмерли мільйони. Вождь Північної Кореї, тим часом відкриває розкішні торгові центри

Торстен Крауель

«Народ хоче». Новий популізм в ісламському світі

«Ашшааб юрід іската уннізам», — ці чотири арабські слова (які в перекладі означають «народ хоче повалення режиму») ще з часів Арабської весни ввійшли в лексикон політичної вулиці Близького Сходу.

Михайло Якубович

Die Welt: А чи Е?

Автономні авто та електромобілі — який між ними зв’язок? І наскільки ймовірно, що ми побачимо їх в найближчі роки чи десятиліття? Хто, як і в яких технологіях зацікавлений і які можливі перешкоди?

Ґвідо Белльберґ

Пролог до імперської реставрації

Українсько-російський союзний договір 1920 року

Станіслав Кульчицький

Джекс Томас: «Книжки мають відображати суспільства, культури та країни, у яких і для яких вони написані»

Директорка Лондонського книжкового ярмарку, гостя цьогорічного «Книжкового Арсеналу» розповіла Тижню про шляхи та важливість входження національних літератур (зокрема української) на англомовний ринок, увагу британських видавців до внутрішньої та міжнародної читацької аудиторії й участь у міжнародних книжкових виставках як вагому практичну складову культурної дипломатії.

Ганна Трегуб

Нерви і пальми

Яка атмосфера була на 72-му Каннському кінофестивалі

Катерина Барабаш

Зі Львова до Краматорська

Краматорськ втікав від Наталі Оскоми кілька разів. Чомусь саме до цього східного міста студентка, яка вивчала філософію та богослов’я у Львові та Польщі, намагалася потрапити різними шляхами. Але Краматорськ приготував творчій дівчині справжній сюрприз.

Єлизавета Гончарова

Тактика Кремля

Минулого разу я писав про шість тактик політичної війни, спільних для Росії та Китаю, а також про три тактики, які наразі застосовує тільки режим у Пекіні (див. «Токсична двадцятка», Тиждень, № 21). Тепер розгляньмо 11 тактик, які застосовує лише Кремль.

авторські колонки Едвард Лукас

Welcome on board!

Це, звісно, не п’ять років і навіть не сто днів, але все одно матеріалу для висновків не бракує. Головний наочний результат першого тижня при владі чинного президента один: дива не сталося.

авторські колонки Юрій Макаров

Плебейський псевдодемократизм

Після приходу на Банкову нових облич у суспільну свідомість почали посилено вкидати зовнішньо привабливі пропозиції спільного керівництва політикою та соціально-економічними процесами.

авторські колонки Ігор Лосєв

Терапія життєвих цінностей

Насолоду й панування нерідко визнають чинниками, за допомогою яких людина реалізує свої життєві потреби. Та чи залишатимемося ми, всякчас розкошуючи та владарюючи, достоту унікальними істотами? І чи зводиться наша стратегія існування лише до того, щоб узяти від життя геть усе?

авторські колонки Тарас Лютий

Неточний розрахунок

Почну з поганих новин: двадцятиліття свободи може скоро закінчитися. Йдеться про обмеження вибору учнями навчальних дисциплін для ДПА — ЗНО.

авторські колонки Ярослав Гирич

Курка і лисиця

Час від середини травня до середини червня, мабуть, найкращий період для відвідин Києва. За вікнами погідна, повна свіжої зелені весна, що символізує відродження надій.

авторські колонки ОНУХ