Український тиждень № 47 (627)

Зміст номеру

Сценічне мистецтво без політики

Вельми поширена серед громадськості думка про те, що Володимирові Зеленському забракне знань, умінь, досвіду та компетенції керувати країною, виявилася помилковою. Ті, хто так вважав, надто наївні.

Роман Малко

«Я боюся того інтегрованого Донбасу»

Чи розглядають переселенці для себе можливість повернення додому

Єлизавета Гончарова

Чим Україна притягує джихадистів

«Транзитна держава» в схемах міжнародного тероризму

Олександр Кореньков

Озґюр Унлюхисарджиклі: «Незважаючи на близькі стосунки між Ердоганом і Путіним, турецька політика щодо Криму та України є чіткою й зрозумілою»

НПід час третього Львівського безпекового форуму Тиждень зустрівся з Озгюром Унлюхисарджіклі, директором офісу Німецького фонду Маршалла в Анкарі, щоб обговорити нинішній стан відносин між Туреччиною, США та Росією, а також перспективи українсько-турецького діалогу.

Юрій Лапаєв

Імпорт: вишукана пастка

Які загрози країні несе нинішній економічний курс, спрямований на зміцнення гривні, нарощування боргів та імпорту товарів на шкоду внутрішньому виробництву

Олександр Крамар

Роберт Купман: «Інтеграцію та глобалізацію не можна розвернути назад»

Під час VI Київського міжнародного економічного форуму Тиждень поспілкувався з головним економістом та директором Департаменту економічних досліджень і статистики Світової організації торгівлі (СОТ) Робертом Купманом. Ми встигли обговорити тренди міжнародної торгівлі, протистояння Китаю та США й стагнацію промислового виробництва в розвинених країнах.

Любомир Шавалюк

Магія ринку землі

Можливий дозвіл продавати сільськогосподарські угіддя об’єднав не тільки різні політичні табори, а й соціальні прошарки

Андрій Голуб

Протести з різним характертом

Хто, коли й навіщо протестує в урядовому кварталі

Станіслав Козлюк

Маленький великий крок

Як волонтерський фонд ставить на ноги поранених ветеранів війни на Донбасі

Ганна Чабарай

Асиметрія «змішаних жанрів»

Новий Європейський парламент намагається бути вимогливішим та результативнішим за попередників

Алла Лазарева

Іспанія: виборча лихоманка

Злети й падіння «нових облич» іспанської політики та конфігурація майбутнього уряду

Анна Корбут

Британія: електоральне шикування

Як готуються до парламентських виборів різні політичні сили Сполученого Королівства

Майкл Бініон

Die Welt: Новий шлях до Німеччини

Нині дорогою з Туреччини до Центральної Європи через Боснію проходять тисячі мігрантів. Гаряча точка — Бігач. Місто на кордоні з Хорватією переповнене. Тепер табори біженців мають закрити. Міжнародні помічники застерігають, що в такому разі незабаром з’являться загиблі

Гельмар Бюхель

Die Welt: Німець, який хоче змінити політику

Домінік Замуель Фріц відмовився від свого життя в Берліні, переїхав до Румунії й хоче стати мером третього за розміром міста. Фріц виступає з проєвропейською програмою і проти істеблішменту

Тереза Пфюцнер

Die Welt: Adidas переносить своє майбутнє в Азію

Це мало стати революцією: виробник спортивних товарів хотів повернути частину свого виробництва з Азії до Німеччини й там на роботизованих лініях випускати кросівки. Але концерн передумав і тепер утілює ноу-хау в Азії

Філіпп Феттер

Борис Сорочинський: «Національний фонд досліджень створили, щоб розвіяти зневіру в українській науці»

Заснування Національного фонду досліджень — одна з важливих складових Закону «Про наукову і науково-технічну діяльність», ухваленого ще 2015-го.

Олег Фея

Механізм капітуляції: історична ретроспектива

Як руйнувався український державний проект XVII–XVIII століття

Назар Розлуцький

Вселенська змова провінційного масонства

Як дрібна шляхта Катеринослава готувала військовий заколот

Владислав Грибовський

Реґула Венске: «Нечитання зажене у пастку фейкових новин»

Президентка ПЕН-центру в Німеччині в інтерв’ю, організованому для Тижня Українським інститутом книги під час цьогорічного Франкфуртського міжнародного книжкового ярмарку, розповіла про зв’язок між читанням і формуванням критичного мислення в суспільстві, про виховання смаку до літератури та зміну публічної ролі письменників і літературних критиків у наш час.

Ганна Трегуб

Хто відвертає кулі?

Львів’янин Тарас Хаммер Бобанич змалку знав, що Росія — ворог для України. Адже майже вся його родина постраждала від радянських окупантів.

Михайло Ухман

Про користь виховання

Отже, Державне бюро розслідувань ініціювало зняття недоторканності з народного депутата й попереднього президента України Петра Порошенка за звинуваченням у зловживанні владою та… поваленні конституційного ладу.

авторські колонки Юрій Макаров

Емоційна складова

Про українські протести можна складати народні прикмети: якщо в жовтні — листопаді в політиці неспокійно, невдовзі Майдан.

авторські колонки Дмитро Крапивенко

Прага 1989 року й тепер

30 років тому я розгрібав болісну тему: працював над матеріалом про студентську демонстрацію в центрі Праги, яку в п’ятницю ввечері 17 листопада силою розігнали підрозділи швидкого реагування.

авторські колонки Едвард Лукас

Сирійське застереження

У контексті запланованої на початок грудня зустрічі в «нормандському форматі» з питань мирного врегулювання на Донбасі Україні варто звернути увагу на актуальні події в Сирії. Там путінська Росія демонструє, як насправді треба ставитися до її позір­ної здатності до ком­промісу й готовності до порозуміння. Ймовірним ілюзіям щодо цього ефективно протидіє приклад Сирії.

авторські колонки Ріхард Герцінґер

Трамп на Мавзолеї?

Дональд Трамп нещодавно висловив бажання відвідати Москву з нагоди 75-ї річниці перемоги над нацистською Німеччиною, себто 9 травня (за радянською версією та хронологією) 2020-го.

авторські колонки Ігор Лосєв

Поховання справ Майдану

Ризики для справ Майдану. Загрози для справ Майдану. Загрози й ризики для справ Майдану.

авторські колонки Станіслав Козлюк

Згущення Тіні

Чи контролюємо ми геть усі наші прагнення й порухи свого єства? Безперестану волієш давати ствердну відповідь на це запитання.

авторські колонки Тарас Лютий

Ще трохи про еліти

Не так давно я написав статтю про українські еліти, а на початку жовтня дав інтерв’ю сайту Zaxid.net, у якому повторив деякі з моїх тез.

авторські колонки ОНУХ