Український тиждень № 50 (630)

Зміст номеру

Про що мовчить Париж

Французька столиця зустріла високих гостей дощами й страйками. Масштабні соціальні протести настільки монополізували увагу медіа, що в день саміту жоден із потужних телевізійних каналів у вечірніх новинах не подав бодай коротенького репортажу з Єлисейського палацу. Підсумкові публікації провідних часописів наступного дня теж не були численними.

Алла Лазарева

Нерадикальний сценарій

Як сприйняли переговорив в «нормандському форматі» у Росії та маріонеткових «республіках»

Денис Казанський

Андрій Загородський: «Не можна йти на добровільні поступки та компроміси, це завжди лише підбадьорює агресора»

Тиждень обговорив з експертом із кризової комунікації Андрієм Загородським особливості перемовин з агресором, боротьбу з фейками та нюанси когнітивної війни.

Юрій Лапаєв

Після В’ятровича

Як поточна політична кон’юнктура може вплинути на роботу Українського інституту національної пам’яті

Максим Віхров

«Приватні тюрми» та інші фантоми

Чи працюватимуть під час реінтеграції «комісії правди»

Єлизавета Гончарова

Йоста Люнґман: «Перед Україною стоїть новий виклик — повернути кошти платників податків, витрачені на порятунок проблемних банків»

Тиждень обговорив нову програму співпраці України з Міжнародним валютним фондом (МВФ), а також ключові виклики для нашої економіки з постійним представником МВФ в Україні Йостою Люнґманом.

Любомир Шавалюк

Артем Гудков: «У нас щороку зростає імпорт, збільшується торговельний дефіцит. Це хронічна, системна хвороба»

В епоху торговельних воєн і стагнації глобальної торгівлі країні вкрай важливо мати системний підхід до роботи на зовнішніх ринках. Тиждень поспілкувався з Артемом Гудковим, засновником компанії G.U.D.I.T., про те, як Україна повинна вибудовувати свою експортну політику.

Любомир Шавалюк

Шанс на енергомодернізацію

Чому всі кошти, які є можливість заощадити на субсидіях завдяки зниженню світових цін на паливо, мають бути спрямовані на заходи з енергозбереження

Олександр Крамар

Дозвіл на довгі гроші

Що змінює новий закон про оборонні закупівлі

Володимир Заблоцький

Невдячна місія

Не встиг Кабмін Олексія Гончарука відсвяткувати свою першу стоденку, як злі язики заговорили про його можливу швидку відставку. Мовляв, не доживе до річниці.

Роман Малко

Кабмін: недалекі родичі

Чи стали нові міністри спадкоємцями політики своїх попередників

Андрій Голуб

Без турборежиму

Наскільки активними є міністри в уряді Гончарука

Станіслав Козлюк

Великі надії та прикрі підсумки

Хто тріумфуватиме у 2020 році: євроатлантична спільнота, Україна та Грузія чи Росія?

Марк Войджер

Die Welt. Ердоганові літаки-викрадачі

За допомогою двох літаків канадського виробництва турецька спецслужба місяцями викрадала з-за кордону критиків режиму. З часу оприлюднення цієї інформації Туреччина намагається діяти обережніше

Леннарт Пфалер

Між музеєфікацією та політизацією

Що таке фіно-угорський світ сьогодні

Павло Подобєд

Die Welt: Росія перешкоджає відмові ЄС від вугілля

Європа хоче швидко відмовитися від брудної енергії, яку виробляють із вугілля. Та оскільки Росія постачає неймовірні обсяги цього палива, в Азії електростанції з’являються одна за одною. Тому одна країна за рік повністю нівелює ефект відмови ФРН від вугілля

Фелікс Айк

Die Welt: Нова любов Кремнієвої долини до Трампа

Американські технологічні гіганти довго були на боці демократів, а тепер підлещуються до Трампа. Голови концернів вечеряють із президентом і влаштовують йому екскурсії своїми виробництвами. Осторонь тримається лише одна компанія

Штефан Бойтельсбахер

Альтернативний дим

Чому електронні пристрої для куріння не такі безпечні, як хотілося б

Анастасія Гончаровська

Комуністи і мораль

Як виник і куди подівся «Моральний кодекс будівника комунізму»

Станіслав Кульчицький

Кому біль, кому слава

Премії Європейської кіноакадемії цього року виявилися найбезглуздішими за всі 32 роки свого існування

Катерина Барабаш

Діармед О’Ґеллан: «Справедливо казати про ірландський культурний вплив на Америку»

Професор кафедри ірландської мови та літератури Університету Нотр-Дам в інтерв’ю для Тижня розповів про труднощі процесу деколонізації в Ірландії на рівні культурної, релігійної та національної ідентичностей і про фольклор як одне з джерел відродження високої культури.

Ганна Трегуб

Без української армії ніяк

Пані Зоя, жителька села Первомайське, що біля Донецька, дуже добре пам’ятає 11 травня 2014 року. Саме цього дня в більшості населених пунктів Донецької та Луганської областей відбувся так званий референдум, який організували російські найманці, прикриваючись автоматами. Люди йшли голосувати за відокремлення від України, навіть не задумуючись над тим, що таким чином накликають на себе війну.

Михайло Ухман

Je suis…

Не забарилися. The New York Times, коментуючи перемовини в Єлисейському палаці, глибокодумно пише: «Зеленський перебував під дедалі більшим тиском у себе в країні з боку націоналістів, які звинувачують його в капітуляції перед Росією».

авторські колонки Юрій Макаров

Погано для нас. Погано для наших друзів

У червні 2016 року я стверджував, що Brexit не є неминучим. Люди за це проголосували, але демократія є процесом, а не подією.

авторські колонки Едвард Лукас

Третя у світі

Коли Дональд Трамп запропонував Данії продати Сполученим Штатам Гренландію, ця пропозиція була сприйнята як чергове свідчення ексцентричності відомого своїми контраверсійними заявами президента США.

авторські колонки Сергій Корсунський

Діаспоризація України

Недавно прочитав статтю на сайті «Української правди», у якій ішлося про факапи. Не зрозумів одразу, що це таке, аж поки не зауважив, що це фонетична передача вельми непристойного англійського слова, яке жоден серйозний американський журналіст ніколи не вживатиме. У барі так. Серед людей ні. А в українській пресі все нібито гаразд і без факапів!

авторські колонки Олександр Мотиль

Безупинне повторення

Щойно пригадане, знову пережите, вкотре побачене — кому ж не знайомі такі стани? Хоча майбутнє коли-не-коли розкривається дещо непередбачено, буває нелегко втриматися, щоб не маркувати його чимось здавна відомим і звичним, а отже, повторюваним. А оскільки пройдене допомагає інтегрувати прийдешнє в загальний досвід, нам доконче випадає повертатися до чогось вельми значущого чи показового.

авторські колонки Тарас Лютий

Зустріч із живописцем

Кілька днів тому я зустрівся з живописцем, одним із тих, хто врятував для мене малярство. Коли пишу про зустріч із живописцем, ця фраза має значення водночас і дуже конкретне — зустріч із конкретною людиною, і метафоричне — зустріч із людиною, яка в моїх очах стала уособленням живопису.

авторські колонки ОНУХ