Український тиждень № 3 (635)

Зміст номеру

Новорічний анекдот від "Слуги народу"

Верховна Рада відновила роботу після різдвяних свят. «Нам потрібно було б справді доопрацювати те, що ми ще не доопрацювали з наступного року», — заявив під час першої у 2020 році погоджувальної ради віце-спікер парламенту Руслан Стефанчук. Вочевидь, він помилився й хотів сказати «з минулого року».

Андрій Голуб

Справи Майдану: суд під знаком питання

Чи можливий вирок у справі про розстріли на Інститутській

Станіслав Козлюк

Перепустка до Росії

У містах Донеччини різко збільшилися черги за закордонними паспортами

Єлизавета Гончарова

Маркери неінтеграції

Самопроголошені «республіки» змінили риторику про повернення до України й активніше насаджують атрибути псевдодержавності

Денис Казанський

Економіка: старі і нові ризики

Які загрози чекають на економіку України в 2020 році

Любомир Шавалюк

Дмитро Сологуб: «Ми вважаємо, що можливості для подальшого пом’якшення монетарної політики очевидні»

Тиждень поспілкувався із заступником голови Правління Національного банку України (НБУ) Дмитром Сологубом про очікування та плани регулятора на 2020 рік, відновлення іпотечного кредитування та відкриття ринку землі.

Любомир Шавалюк

Енергетична політика: дурість чи злочин

Якими наслідками для країни загрожує новий курс в енергетиці

Олександр Крамар

Мінімізувати 10 ризиків

Що загрожуватиме українській зовнішньоекономічній діяльності у 2020-му

Олександр Шаров

Die Welt: Обаму обдурили

Через агресивну стратегію Дональда Трампа Іран вийшов із ядерної угоди. Тож, якщо країна зробить бомбу, винним буде нинішній президент США? Ні. Недбало діяв Барак Обама, а з ним і німецький уряд

Ганс Рюле

Die Welt: Коли деспоти виходять на полювання

На запит країн-членів Інтерпол ловить злочинців, незважаючи на кордони. Але авторитарні країни раз по раз зловживають повноваженнями, щоб помститися ворогам. Особливо відома цим одна країна

Алєксєй Гок

Руді Рейхштадт: «Конспірологія не є психологічною патологією, це політичний проект»

Тиждень обговорив із керівником французької дослідницької лабораторії Conspiracy Watch Руді Рейхштадтом масштаби кремлівської дезінформації на Заході та механізми боротьби з нею.

Алла Лазарева

Чорногорський набат

Чи вдасться країні, яка останньою вийшла з Югославії, вирватися з обіймів православного імперіалізму

Борис Варґа

Віденський експеримент

Чи стане нова коаліція австрійських консерваторів та зелених прикладом політичного оновлення для інших європейських країн

Ольга Ворожбит

Die Welt: Тепер Китай націлився і на Тайвань

Вибори президента на Тайвані — ідеальне поле для випробування пекінської інформаційної війни. У гостьовій статті колишній очільник НАТО Расмуссен пише, що Європа та США мають активно стати на захист демократії

Андерс Фоґ Расмуссен

Білорусь: війна за ідентичність

Чи можливо зупинити культурне поглинання Білорусі «русским миром»

Кірил Стаселько

Труднощі телепортації

Наприкінці минулого року наукові групи з Великої Британії та Данії опублікували в журналі Nature Physics результати свого дослідження, у якому змогли налагодити процес квантової телепортації між двома кремнієвими мікрочипами. І це технологічний прорив

Олег Фея

Королі та династії в українській історії

Улюблений король в українській історії Владислав IV Ваза

Віталій Михайловський

«Паразити» знову наступають

Хто цього року претендує на «Оскар»

Катерина Барабаш

Від закладу культури до культурного бренда

Про новий імідж музеїв та центрів мистецтва, із яким Україна входить у 2020 рік

Олена Мигашко

Сумуючи за Кримом

Ми стояли на порозі якоїсь старої, майже закинутої колись будівлі, що тепер слугувала і штабом, і казармою, і господарським двором, і парком для техніки.

Юрій Лапаєв

Бий своїх!

Дозволю собі поділитися образою. Наприкінці грудня, коли інформаційний порядок денний залишив легеньку паузу в розгоні зради, здійнявся скандал довкола мультику «Король-віслюк».

авторські колонки Юрій Макаров

Протиріччя-2020

Україна увійшла в 2020 рік, із яким чимало громадян пов’язує сподівання на покращення життя. Щоб їх виправдати, потрібна міцна економічна основа. Але вже сьогодні окреслилися протиріччя, на тлі яких розвиватиметься економічна, а з нею, схоже, суспільна та політична ситуація.

авторські колонки Віталій Мельничук

Режими на глиняних ногах

Нове десятиліття почалося з потужних обнадійливих сигналів у справі демократії в усьому світі. На тайванських президентських виборах зі значним відривом перемогла чинна глава держави Цай Інвень, яка обстоює захист незалежності демократичної острівної держави супроти владних претензій Китайської Народної Республіки.

авторські колонки Ріхард Герцінґер

Тайвань проголосував за свободу

Пекінські агресори не нездоланні. Такий меседж надсилає Тайвань, де президентка Цай Інвень була переобрана, здобувши рекордні 57% голосів серед 12 млн виборців, що голосували, опираючись тиску режиму в Китаї. Комуністична партія КНР не тямиться від люті.

авторські колонки Едвард Лукас

«Гуманістична» капітуляція

Під час нещодавніх обмінів людей, які перебували за ґратами в Російській Федерації та Україні, адміністрація Зеленського дуже наголошувала на гуманізмі.

авторські колонки Ігор Лосєв

Інші версії себе

Ще в минулому сформувалася теза про єдність макро- та мікрокосму, тобто що між Всесвітом і людиною виникає посутній зв’язок.

авторські колонки Тарас Лютий

Божественний Буенос-Айрес

Є міста, про які мрієш, до яких хочеться поїхати й до яких потім прагнеш повернутися. Тут не йдеться про міста, важливі або для нас особисто, або для нашої ідентичності.

авторські колонки ОНУХ