Український тиждень № 49 (681)

Зміст номеру

Епоха відкладених питань

Протягом останніх кількох місяців парламентські справи опинилися в тіні. Поки у Верховній Раді малорезультативні засідання чергувалися з довгими перервами у роботі, в регіонах вирувало життя та точилася гостра боротьба за ради місцеві. Нині виборчу кампанію майже завершено — лишилося обрати тільки мера Кривого Рогу та кількох менших міст.

Андрій Голуб

Хронічно кризовий курс

Про тенденції на валютному ринку України

Любомир Шавалюк

Олена Колтик: «Ми розробляємо методику оцінки шкоди, заподіяної навколишньому середовищу та інфраструктурі внаслідок бойових дій та незаконного використання природних ресурсів»

Про вплив окупації та бойових дій на довкілля Донбасу Тиждень розпитав у директорки Департаменту з поводження з відходами та екологічної безпеки Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів Олени Колтик.

Єлизавета Гончарова

Гаданий прогрес

Як і навіщо влада створює видимість позитивних зрушень на Донбасі

Максим Віхров

«Скоріше мертві, ніж живі»

Як ставляться до мінських угод мешканці Донеччини по обидва боки лінії фронту

Єлизавета Гончарова

Імітація звільнення

Чи справді переговори Тристоронньої контактної групи у Мінську допомагають повернути українських полонених і бранців Кремля

Станіслав Козлюк

Біг на місці

Чому Париж мовчить щодо перегляду мінських угод

Алла Лазарева

Замість ритуальних танців

Жодні переговорні формати по Донбасу не дадуть результату до зміни геополітичної реальності. Потрібно зосередитися на підготовці країни до неї

Олександр Крамар

Шанс на зцілення

Чи вдасться новообраному президенту повернути Америці втрачені міжнародні позиції?

Ольга Ворожбит

Die Welt: Байден мусить стати більше ніж третім Обамою

У свою команду новообраний президент набирає ветеранів зовнішньої та безпекової політики часів Обами. І сигналізує цим про своє прагнення бути стабільним трансатлантичним партнером. Але радість із цього приводу може бути передчасною

Клеменс Верґін

Зона чи угода

Які інструменти використовує Китай для захисту й розвитку своєї економіки

Володимир Панченко

Спорт проти диктатури

Чому Лукашенці не вдалося купити лояльність білоруських атлетів

Іван Вербицький

Темні роки Галичини

Як галицькі українці спершу мало не стали поляками, а згодом — «русланами»

Святослав Липовецький

Волтер Зампієрі: «Одна з найголовніших речей, яку дає культура, — змушує людей думати»

Про роль і проблеми культури в час пандемії, про творення загальноєвропейського публічного простору, а також про відмінності між культурною дипломатією та вибудовуванням міжкультурних відносин Тиждень поспілкувався з керівником підпрограми «Культура» програми «Креативна Європа» у виконавчій агенції Європейської комісії Волтером Зампієрі.

Ганна Трегуб

Змінити мінус на плюс

Хоча Юлія Жирова народилася у родині викладачів, сама не планувала займатися освітньою діяльністю. Втім, життя склалося інакше. Сьогодні Юлія — директорка благодійного фонду CEO Club Foundation (заснований CEO Club Ukraine та Young Business Club), основним проєктом якого є річна освітня програма Generation+. Ця програма допомагає 14–17-річним підліткам із вразливих категорій населення знайти себе у дорослому житті, яке на них чекає.

Ольга Герасименко

Сеанс співчуття

Колись давно, років із тридцять тому, я мав честь познайомитися з Орестом Субтельним, канадським істориком і автором чудового підручника з історії України, за яким багато хто відкривав для себе минуле рідного краю (бо інших, окрім «Історії УРСР» тоді взагалі ще не було), а також надзвичайно інтелігентною людиною.

авторські колонки Юрій Макаров

Переговорна абстракція

Спроби врегулювати конфлікт на Донбасі й покласти край бойовим діям без особливого успіху тривають уже шість років. І кінця цим спробам поки що не видно.

авторські колонки Денис Казанський

Безкінечний кошмар

Як не писати про президентські вибори, якщо лише думка про них і про те, що було, є та буде, викликає глибоку нудьгу й огиду? Нема ради. Вибори — тема № 1 в Америці та світі, і в кожного щодо неї різні сподівання, очікування та страхи. У мене переважає відчуття безкінечного кошмару.

авторські колонки Олександр Мотиль

Тактичні успіхи чи стратегічні провали

Здавалося б, між доставкою скрапленого природного газу до нового терміналу в Хорватії й тим, що Кремль заламує руки опальному білоруському режиму, немає нічого спільного. Проте це елементи єдиної картини: тактичні успіхи Росії провокують її стратегічні провали.

авторські колонки Едвард Лукас

Ходи, королево, ходи

Найновіший глядацький хіт — мінісеріал про геніальну шахістку — вкотре порушує питання, як саме мистецтво може впливати на суспільство й чи може воно виховати або бодай спонукати нас до чогось, окрім як до подальшого пасивного споживання.

авторські колонки Максим Нестелєєв

Інтелектуальна провокація

Все те, що боляче нас зачіпає словами або думками, радше мусить давати привід іще більше міркувати з цього приводу. Саме так краще було б окреслити наслідки інтелектуальних подразнень.

авторські колонки Тарас Лютий

Народна історія

Частина моїх предків на історичній Холмщині походила з дрібної шляхти. Вони хоч і мали свій герб, але були такими бідними, що їхнє повсякденне життя не дуже відрізнялося від життя довколишніх селян.

авторські колонки ОНУХ