Український тиждень № 52 (684)

Зміст номеру

Доки стоять атланти

2020-й — зручний рік для того, щоб списати на нього будь-які прорахунки. Пандемія і криза — переконливе пояснення всіх негараздів. Раніше в українській політиці було прийнято звинувачувати в усьому підступних попередників, але нарешті заїжджену платівку можна замінити й заховатися за глобальними викликами, як за кам’яною стіною.

Дмитро Крапивенко

Бюджет між словом і ділом

Які сфери виявилися пріоритетними для влади у бюджеті на 2021 рік

Олександр Крамар

ОВДП: крок вперед, два назад

Про причини та наслідки рекордного розміщення внутрішніх держоблігацій

Любомир Шавалюк

Розширити можливості

Як розвиватимуться відносини НАТО — Україна у 2021 році

Александер Вінніков

Слизьке народовладдя

Чому провідний механізм прямої демократії може стати ключем до знищення держави

Роман Малко

Канал «Дім». Задушити сміхом

Чи вдається владі перемогти у війні за мізки мешканців тимчасово окупованих територій

Єлизавета Гончарова

Глибинні течії

Які суспільні тенденції впливатимуть на розвиток ситуації в країні у найближчі роки

Максим Віхров

Спроби підвищення у класі

Хто намагається повернутися на головні ролі після очевидного послаблення позицій Володимира Зеленського

Андрій Голуб

Стратегічна оцінка

Тиждень опитав чинних політиків, щоб дізнатися, якою вони бачать правлячу еліту України в найближчому майбутньому

Роман Малко

Die Welt: Китайська ілюзія

Що більше вести з Пекіном справ, то демократичнішим він ставатиме, прогнозували експерти. Насправді ж через економічні зв’язки з Заходом Китай став авторитарнішим та дедалі активніше перетворюється на імперію. Тому ЄС переглядає свою позицію

Жозеф де Век

Сліпі удари ФСБ

Чому «меч правосуддя» Путіна не здатний покарати справжніх терористів

Олександр Кореньков

Антропофаги, аспанфути, парнасці

Яким був мистецький Київ сто років тому

Віра Агеєва

Сам удома, або Усі в сад

Як COVID-19 загнав кінематограф у безглузду ситуацію

Катерина Барабаш

Вацлав Маргоул: «Багато хто не хоче покинути розважатися»

Про те, як незалежні театральні сцени Праги вивели чеський театр на загальноєвропейський рівень, про значення гумору, а також про найскладніші екзистенційні теми, які найважче порушувати в художньому кіно, Тижню розповів чеський кінорежисер Вацлав Маргоул.

Ганна Трегуб

Дива й не тільки

Історія Христини Бехер, дівчини родом із шахтарського міста Сніжне на Донеччині, може бути сюжетом для справжнього бестселера. І дуже хочеться вірити, що він усе ж буде про щасливе життя, попри всі недитячі випробування, які Христині підкинула доля на початку її життєвого шляху.

Єлизавета Гончарова

Міністерства миру

У своїй нещодавній промові перед німецьким Бундестагом у Берліні генеральний секретар ООН Антоніо Ґутереш назвав Німеччину «потугою миру».

авторські колонки Ріхард Герцінґер

Мрії під новорічною ялинкою

Звісно, є й проміжні варіанти. Але загалом я знаю дві версії юних, честолюбних, уже достатньо освічених українців із громадським темпераментом — так би мовити, лідерів майбутнього. Юні — це умовно, бо їм уже під тридцять, у цілому вони сформувалися, залишається підгонка й фінішні операції. Далі починаються розбіжності.

авторські колонки Юрій Макаров

Система, що не працює

Уявіть: хтось зробив копію ваших ключів і впродовж дев’яти місяців вдирається у ваш дім та офіс, коли йому заманеться, а також стежить за вашими найінтимнішими приватними словами та вчинками. Ви ніколи не дізнаєтеся, скільки про вас пронюхали і чи припинили цю діяльність. Саме в таку халепу потрапили близько 18 тисяч людей.

авторські колонки Едвард Лукас

Сила вдячності

Незабаром Різдво і Щедрий вечір. Цей період — привід замислитися над тим, чого, як каже народна приказка, у кишеню не покладеш. Ми схильні недооцінювати силу слова «дякую», але, як свідчать численні дослідження останніх двох десятиліть, відчуття вдячность не лише поліпшує настрій і стосунки з іншими, а й допомагає долати стрес і берегти здоров’я.

авторські колонки Ярослава Куцай

Місія нездійсненна?

Очільник радянської статистики Владімір Старовський пропонував у 1949 році організувати плановий всесоюзний перепис населення. Чиновник розумів, що облік відкриє безпрецедентні демографічні втрати, і радив офіційно не оприлюднювати його підсумків.

авторські колонки Ярослав Гирич

Народження особистості

Перше розпізнавання себе зріє з елементарного самоспостереження та фіксації психофізичних кондицій. Але тільки відстороненого відстеження недостатньо.

авторські колонки Тарас Лютий

Щасливого Нового року!

Дехто пише щоденники. Я теж пробував, але є дуже багато днів, про які нема чого або не хочеться писати. Та й, зрештою, щоденники зазвичай пишуть для нащадків, а мене завжди більше цікавила сучасність. П’ять років тому з легкої руки видавця Тижня я отримав можливість писати свої «тижневики».

авторські колонки ОНУХ