Український тиждень № 13 (697)

Зміст номеру

Сумна стабільність

Усі спроби української сторони вивести з глухого кута переговори у Тристоронній контактній групі (ТКГ) не дали жодних результатів. Понад те, з кожною зустріччю надій на якісь позитивні зрушення залишається дедалі менше. Російська сторона та підконтрольні їй представники незаконних збройних формувань «ЛДНР» системно й послідовно доводили переговорний процес до абсурду і врешті-решт до­моглися свого.

Денис Казанський

Патологічні наслідки статистичної похибки

На Івано-Франківщині протягом пів тижня не можуть визначити переможця парламентських виборів. Причини вивчала власна кореспондентка Тижня в регіоні

Олена Нечвідова

Інформаційний імунітет

Як третій сектор намагається вчити українців медіагігієні

Єлизавета Гончарова

Буря у громаді

Одна з найуспішніших реформ на новому етапі здатна розсварити Київ із міжнародними партнерами, а також самих «провайдерів змін» усередині країни

Андрій Голуб

Білорусь. Як налякати диктатора

Чи варто констатувати згасання протестних настроїв у Білорусі

Сяргєй Пульша

Die Welt: Післявиборчі сценарії

Навіть четверті вибори за два роки не принесли Ізраїлю чіткої більшості. Чи урядуватиме Нетаньягу й далі та як саме він може це зробити — невідомо. Імовірна коаліція з партією, яка мріє про «великий Ізраїль», зокрема й палестинські території

Крістіне Кенше

Джаґаннат Панда: «Китай стає ревізіоністською державою, яка в багатьох аспектах намагається змінити статус-кво в Індо-Тихоокеанському регіоні»

Тиждень обговорив з індійським політологом і координатором Центру дослідження Східної Азії Інституту оборонних досліджень та аналізу імені Маногара Паррікара Джаґаннатом Панда китайсько-індійський прикордонний конфлікт, виклики для демократії та ревізіонізм КНР в Індо-тихоокеанському регіоні.

Ольга Ворожбит

Міністерство президентських справ

Ще не так давно РНБО була майже декоративним органом, а посада її секретаря — чимось на зразок почесного заслання для політиків, які не змогли утриматись у вищому ешелоні.

Максим Віхров

Запасний командний пункт президента

Коли РНБО стає спасінням для президента

Роман Малко

За щільно зачиненими дверима

Чому діяльність французької Національної ради з питань безпеки та оборони критикують і праві, і ліві

Алла Лазарева

Левіафан і Ейзенштейн

Чому тоталітаризм не любить артхаус

Катерина Барабаш

Гезер Норріс Ніколсон: «Як на мене, історії, котрі розповідає аматорське кіно, є демократичнішими та критичнішими, ніж у постановних стрічках»

Про місце аматорського кіно у кінодокументалістиці, а також про те, як із розваги невеликої групи осіб воно стало засобом фіксації регіональних традицій та ідентичностей, Тижню розповіла професорка Міського університету Манчестера, гостя цьогорічного міжнародного кінофестивалю про права людини Docudays UA Гезер Норріс Ніколсон.

Ганна Трегуб

Ризький шок

Як у березні 1921 року поляки й більшовики поділили в Ризі українські та білоруські землі

Ярослав Гирич

Непереборний?

Якщо НАТО дошкулить Китаю, Китай дошкулить НАТО. Таким був підтекст візиту китайського міністра оборони Вей Фенхе в Белград минулого тижня.

авторські колонки Едвард Лукас

Замість змістів і форматів

Її немає без нього: форма не існує без змісту. Він потребує її: зміст завжди наполягає на оформленні. Одне без одного вони — лише абстракції, що набувають конкретики тільки у процесі творчої реалізації, що вивершується постанням довершеної єдності, яку називають «формозміст».

авторські колонки Максим Нестелєєв

Все починається з малого

У нинішньому повсякденні дитинство часом уявляється радісною порою. Та як свідчать деякі дослідження, це не завжди так, а надто за умови зростання в привіллі й достатку. Про погляд на феномен дорослішання, представлений розвідкою Філіпа Ар’єса, я вже якось згадував. А от про те, якими бачили дітлахів у нашому краї, зокрема в Гетьманщині XVIII століття, пропоную дізнатися з огляду монографії Ігоря Сердюка «Маленький дорослий» (2018).

авторські колонки Тарас Лютий

Біля підніжжя піраміди

Погляд на Шевченківський комітет зсередини

авторські колонки Юрій Макаров

Як відремонтувати фасад

Тиждень тому у своїй статті «Початок сезону конкурсів» я написав пророчі слова: «Щодня з’являються нові викриття, скарги, відкриті листи й контрлисти — одне слово, дуже цікаво, а буде, мабуть, іще цікавіше».

авторські колонки ОНУХ