Новини 19:17

ЄБА: Економічна криза в Україні спровокована стихійною корупцією режиму Януковича

Економічна криза і внутрішній конфлікт в Україні спровокована корупційними діяннями попереднього політичного режиму. Про це заявляє Європейська Бізнес-Асоціація (ЄБА).

"Європейська Бізнес-Асоціація вважає, що саме стихійна корупційність попереднього політичного режиму, відсутність верховенства закону, зловживання повноваженнями, нечесний і непрозорий розподіл бюджетних коштів разом з необґрунтовано важким нормативним тягарем і монополізацією привели до жорсткого економічній кризі в Україні й спровокували внутрішній конфлікт в країні", - йдеться в заяві ЄБА.

Крім того, ЄБА називає єдиним засобом запобігання дефолту і банкрутства, створення стабільного і привабливого інвестиційного клімату невідкладне впровадження назрілих реформ, узгодження нового кредитного договору з МВФ та підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом.

"Це єдина альтернатива, яку ми бачимо для нової влади. Прийшов час дій, популізму вже немає місця в нашій країні, і, що важливо, ці кроки мають бути завершені задовго до запланованих у травні президентських виборів" , - йдеться в заяві ЄБА .

ЄБА схвалила початок політичних перетворень у країні, започатковані вкінці минулого тижня, зокрема повернення до парламентської форми правління та оголошення дострокових президентських виборів, а також підтримує зміни у складі Верховної Ради.

Асоціація називає своїм обов'язком перед тими, хто віддав життя в боротьбі за демократичну і справедливу Україну, викорінення будь-яких проявів корупції та зловживань владою в новій адміністрації.

"Ми очікуємо, що кожна посадова особа ні прямо, ні опосередковано не буде задіяна в незаконних практиках, а якщо буде – понесе справедливе законне покарання. Бажаємо нових успіхів уряду і сподіваємося на активний діалог і співпрацю з міністрами для того, щоб разом, об'єднавши зусилля, зробити Україну однією з найпривабливіших країн для інвестицій та розвитку", - заявляє ЄБА .

Крім того, ЄБА висловлює сум з приводу загибелі людей, що стали жертвами зіткнень в останні три місяці в Києві та інших містах України.

"Всі ті, хто, ігноруючи демократичний вибір громадян, привів країну до її найбільш глибокої кризи з моменту здобуття незалежності, хто віддавав незаконні накази, хто провокував насильство, - всі вони мають бути справедливо покарані з тим, щоб ні в якому разі не допустити повторення трагедії в майбутньому ", - йдеться в заяві ЄБА.

Як повідомлялось, Transparency International Україна застерегла нову владу від повторення історії, коли після спаду ейфорії після Помаранчевої революції стався провал антикорупційних зусиль нової влади. 

схожі новини

Новини RedTram

Loading...