Новини 08:58

Журналісти вимагають "перезавантаження" Ради

Низка українських журналістів виступили з вимогою проведення дострокових виборів до Верховної Ради восени 2014 року. Про це ідеться у зверненні журналістів.

"Українці заплатили сотнею життів своїх громадян за право жити в чесній демократичній державі. Усунення Віктора Януковича та оголошення нового уряду не ліквідовують передумов диктатури. В країні зберігається атмосфера безкарності", - ідеться в тексті.

"Ця Верховна Рада має понести політичну відповідальність за запровадження в Україні диктатури після ухвалення законів 16 січня. Окрім того, нинішній парламент перебрав на себе повноваження, яким не був наділений при обранні", - зазначається в зверненні.

"Тому ми вимагаємо:

1. Дострокових виборів до Верховної Ради. Дата має бути визначена протягом двох найближчих пленарних засідань. Вибори повинні відбутися не пізніше жовтня 2014 року за пропорційною моделлю із відкритими списками.

2. Негайної ратифікації Римського статуту. Це є необхідною передумовою об'єктивного розслідування, а також притягнення до відповідальності винних Міжнародним кримінальним судом у Гаазі.

3. Негайного притягнення до відповідальності усіх причетних до голосування за "закони 16 січня", ухвалення яких призвело до трагічних наслідків.

Настав час повного перезавантаження влади, і політики мають із цим рахуватися".

Зверення підписали журналісти та редактори Сергій Рахманін ("Дзеркало тижня"), Віталій Сич (екс-редактор журналу "Кореспондент"), Тетяна Даниленко (5 канал), Роман Скрипін, Мустафа Найєм, Наталія Гуменюк (всі – Громадське.tv), Сергій Лещенко, Олена Притула (обидвоє – "Українська правда"), Катерина Горчинська (Kyiv Post).

Нагадаємо, в Україні 25 лютого стартувала виборча кампанія з дострокових президентських виборів, що відбудуться 25 травня.

Верховна Рада 22 лютого ухвалила постанову про проведення дострокових виборів президента після того, як Віктор Янукович вранці того ж дня зник після майже тримісячних масових акцій протесту в Україні. Його місце перебування досі не відомо.

Верховна Рада 24 лютого внесла зміни до держбюджету, виділивши на проведення виборів 1,965 млрд грн.

схожі новини

Новини RedTram

Loading...