Новини 10:39

Ющенко дозволив пускати на свою дачу туристів: за гроші і з паспортом

Екскурсоводи нічого незвичайного у цьому не бачать
У держрезиденцію "Синьогора", так звану дачу президента Віктора Ющенка, стали водити екскурсії, коли його там немає.
 
Як пише "Сегодня", квиток на екскурсію туди, в село Стара Гута на Івано-Франківщині, коштує 50 гривень (дитячий – 20).
 
Якщо їхати в екскурсійному автобусі з Івано-Франківська, "тур" обійдеться у 145 гривень. За ці гроші після "хатинки" нагодують, прокотять підвісною дорогою і звозять у монастир.
 
У турагенції скаржаться, що ажіотажу немає. Раз на два тижні ледве набирається група з 20 осіб.
 
Можливо, на заваді стає бюрократична тяганина: за 5-6 днів треба подати копії паспортних сторінок та ідентифікаційного коду, які адміністрація "Синьогори" висилає на перевірку до Києва.
 
Екскурсоводи нічого незвичайного у цьому не бачать і попереджають: "Не беріть предметів, які колють-ріжуть – охорона буде перевіряти".
 
Від Івано-Франківська до Гути їхати близько години. Траса на Гуту – не дуже хороша. Ідеально рівна дорога, з ліхтариками, починається лише після таблички "Синьогора". Місцеві мешканці пояснюють, що президент зазвичай прилітає вертольотом.
 
Поруч із "дачею" Ющенка – круті котеджі: вочевидь, чиновники й олігархи скупили землю, щоб відпочивати ближче до президента (за словами селян, ціна за сотку – близько $5 тис.).
 
На дачі забороняють фотографувати. Будинок Ющенка розглянути зсередини не дають. До апартаментів туристам шлях закритий, заводять лише в хол розміром із футбольне поле: мармурова підлога фойє, величезні зелені колони, масивні люстри й каміни.
 
Потім гостям показують господарство – пасіку (Ющенко бджолами не займається, доручає пасічнику), двір зі свинями, звіринець із фазанами, оленями й ведмедиками Мішею та Дашею, яких, кажуть, глава держави любить пригощати булкою з медом.
 
Пригощають ложкою президентського медку і туристів. А потім у колибі годують банушем (кукурудзяна каша) і грибною юшкою.
 
Між тим, гутівці скаржаться, що з появою резиденції їм непросто потрапити в грибні місця, бо значну частину лісу віднесли до території резиденції й відгородили.