Новини 12:25

У Кремлі антитерористичну операцію у Слов’янську назвали "злочинною"

У Кремлі назвали антитерористичну операцію силових структур України в Слов'янську «злочинною» та інформують президента РФ Владіміра Путіна про хід операції. Про це повідомили у прес-службі Кремля з посиланням на прес-секретаря президента РФ Дмітрія Пєскова.

За його словами, Путін в оперативному режимі одержує всю інформацію про розвиток ситуації.

«Раніше, ще перебуваючи в Мінську, Путін назвав таку можливу операцію злочинною акцією. На жаль, розвиток подій повністю підтверджує цю оцінку», - сказав Пєсков.

Він заявив, що, по суті, в той час, як Росія здійснює зусилля щодо деескалації та врегулювання конфлікту, київська влада перейшла «на обстріл бойовою авіацією мирних населених пунктів, почала каральну операцію, фактично знищивши останню надію на життєздатність женевських домовленостей».

Крім того, прес-секретар Путіна заявив, що російська сторона не може встановити зв'язок зі спецпредставником президента РФ, колишнім омбудсменом Владіміром Лукіним, який був направлений до України для ведення переговорів про звільнення захоплених раніше іноземних військових спостерігачів.

«Ми надзвичайно стурбовані тим, що в зоні каральної операції перебуває не тільки спецпредставник президента Лукін, з яким не вдається встановити зв'язок, але також присутні російські журналісти і представники ЗМІ з інших країн. Зрозуміло, ми вимагаємо вжиття заходів із забезпечення їхньої безпеки», - сказав Пєсков.

Нагадаємо, 24 квітня українські військові на бронетранспортерах прорвалися через блокпост сепаратистів на півночі від Слов'янська і знищили ряд блокпостів.

Того ж дня Путін заявив, що «дії влади Києва проти народу України матимуть для неї наслідки, зокрема в плані міждержавних відносин РФ і України». А міністр оборони РФ Сєргєй Шойгу оголосив про початок навчань у прикордонних із Україною районах.

Як повідомлялося, 2 травня близько 4:30 у Слов’янську поновилася активна фаза антитерористичної операції. Як повідомляє міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, «взяті під контроль дев’ять блокпостів у межах Слов’янська». Також стало відомо про двох загиблих військовослужбовців. 

схожі новини

Новини RedTram

Loading...