Новини 13:57

Крутов розповів про загибель 5 військових і про низку провокацій терористів, які вдалось запобігти

П’ятеро осіб загинули, ще 12 поранені під час проведення антитерористичної операції (АТО) на сході України. Про це повідомив керівник Антитерористичного центру Василь Крутов.

«П’ятеро загинули, 12 поранено з боку сил АТО», – сказав він на брифінгу в суботу в Києві.

Також, як повідомив Крутов, СБУ продовжує вживати заходів для звільнення співробітників підрозділу «Альфа», які перебувають у заручниках у слов’янських сепаратистів.

«Вони живі та здорові – це перше. Друге – ми знаходимося на досить «просунутій» фазі позитивного вирішення цього питання (звільнення). Це все, що я можу зараз сказати», – зазначив керівник АТО.

Також він додав, що співробітники відомства зустрічалися з членами родин полонених.

Крутов також зазначив, що вирішується питання про передачу «12 заручників з військової місії ОБСЄ представникам європейських структур»,

Окрім того, в рамках АТО СБУ попередила низку терористичних заходів у Донецькі області, які планували здійснити диверсанти.

Він нагадав, що силовикам вдалося не допустити виведення бойовиками з ладу систему енергоживлення залізниці у напрямку Слов'янська.

 "Попереджено також спроби отруєння диверсантами питної води у Горлівці", - зазначив він.

За словами Крутова, вдалося також знешкодити одного з активних сепаратистів з позивним на радіоперехватах "Ромашка", який був зв'язковим російського ГРУшника "Стрєлка", а також гнізда снайперських груп в адміністративних та житлових будівлях Слов'янська.

"Внаслідок злагоджених дій сил АТЦ було виведено з-під обстрілу колону 95ї окремої аеромобільної бригади  - 12 БТРів та 5 автомобілів", - зазначив Крутов.

Також було зірвано спроби бойовиків заблокувати прохід підрозділів АТО через мости поблизу села Андріївка та Рубіжне і блокувати міським транспортом центральні вулиці Краматорська.

Попереджено спробу штурму терористами приміщень 156 зенітного полку у Донецьку.

Крутов нагадав, що АТО проходить в надскладних умовах, коли частина місцевого населення використовується терористами в якості живого щита.

"Якщо говорити відверто – Україна зіткнулася з раніше неіснуючою практикою в жодній країні. Якби не це, ми б давно вирішили головне завдання -  звільнення наших міст і сіл від сепаратистів і терористів", - зауважив він.

Він вчергове звернувся до місцевих мешканців з проханням не допомагати терористам.

Також Крутов заявив, що проведення АТО  "в жодному разі не ставить під загрозу проведення президентських виборів в Україні". 

Як повідомлялося, 2 травня близько 4:30 у Слов’янську поновилася активна фаза антитерористичної операції. Як повідомив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, «взяті під контроль дев’ять блокпостів у межах Слов’янська». 

схожі новини

Новини RedTram

Loading...