Новини 12:53

Політолог: Дострокові вибори потрібні лише Ляшку й Тимошенко для реваншу

Верховна Рада у нинішньому складі не зацікавлена у дострокових парламентських виборах президента. Про це у коментарі Тиждень.ua заявив політолог Віктор Небоженко.

«Ніхто у дострокових парламентських виборах не зацікавлений – ні з боку «Батьківщини», ні з Партії регіонів. Можливо, єдиний, хто вимагає виборів, – це Ляшко, який зійшов із розуму із цих випадкових цифр у своїй перемозі. І Юлія Тимошенко, яка добивається реваншу, знаючи, що на парламентських виборах вона заробить набагато більше. Але вони зараз не грають великої ролі після того, як голова ВР Турчинов намагається залишитися у Раді», – наголошує Небоженко.

У той же час політолог Сергій Таран вважає, що дострокові парламентські вибори вигідні союзу Петра Порошенка й Віталія Кличка.

«Також вигідна перебіжчикам з «Батьківщини» до УДАРу, які вже є», – додає Таран.

На думку Небоженка, правильно було б спочатку переобрати парламент, а тоді – президента.

«Ми скоїли політичну помилку – не знаю, чи випадково, чи з жадібності тримання влади, чи через поради західних консультантів. Адже, якщо ми перейшли в парламентсько-президентську форму правління 25 березня, тоді й варто було переобрати новий парламент, а тоді – вибори президента. Зараз рішення президента будуть малолегітимні», – наголошує експерт.

Небоженко зазначає, що цей парламент «відрізнявся особливою жорстокістю до євроінтеграції, демократії і Майдану».

«Захід буде з особливою підозрою дивитися на людей, які нещодавно були друзями Януковича, а зараз фракція Партії регіонів перетворюється на «дітей» Порошенка», – заявляє політолог.

За його словами, Партія регіонів «вже точно не відображає політичну ситуацію у Луганську й Донецьку, вони не є представниками цих регіонів».

«Хай у Партії регіонів будуть сепаратисти чи федералісти. Так само варто йти на тест довіри народу і ВО «Свободі» після відверто непристойних результатів Олега Тягнибока», – заявляє Небоженко.

Політологи прогнозують проведення дострокових виборів у другій половині осені.

Як повідомлялось, у Партії регіонів вважають за недоцільне проводити парламентські вибори до внесення змін до Конституції. 

Як відомо, ПАРЄ закликав Україну провести дострокові парламентські вибори.

схожі новини

Новини RedTram

Loading...