Новини 17:06

Transparency international: 95% українських активістів виступають за «Відкритий бюджет»

Український уряд повинен докласти більше зусиль для боротьби з корупцією та відкриття доступу до інформації. Такої думки дійшли представники громадських об'єднань та місцевої влади з 15 областей України, які взяли участь у міжнародній ініціативі Партнерство "Відкритий уряд". Про це повідомляє прес-служба Transparency International в Україні.

За чотирма пріоритетами ініціативи вподобання респондентів розділилися так: запобігання та протидію корупції підтримали 90% активістів; підвищення якості адміністративних та соціальних послуг – 85%; сприяння діяльності об’єднань громадян, їх участі у прийнятті рішень та доступі до публічної інформації – 83%; впровадження технологій електронного урядування та розвиток електронної демократії – 82%.

На одностайну думку громадян, головним пріоритетом Уряду має стати боротьба з корупцією та реалізація антикорупційних законодавчих ініціатив. Так захід з «розроблення та внесення на розгляд Уряду проекту Закону про запобігання корупції» отримав 95% підтримки. У якості додаткових пропозицій прозвучала потреба створити спеціальний уповноважений орган з питань антикорупційної політики та всеукраїнську онлайн систему даних про підозри на корупційні дії посадовців.

Не менш актуальним виявилося питання відкритого бюджету та доступу до відкритих даних. Реалізація проекту «Відкритий бюджет» отримала 95% підтримки, створення єдиного веб-порталу електронних декларацій про доходи, майно і витрати службовців - 92% підтримки. Також  90% підтримки мав проект розробки основних засад оприлюднення в мережі урядових відкритих даних. Серед додаткових пропозицій прозвучала ідея введення системи онлайн петицій до органів  влади, що є обов’язковими для розгляду у випадку їх підтримки певною кількістю громадян. Також громадськість пропонує зробити обов’язковим створення всіма органами  самоврядування власних сайтів та забезпечити участь громадськості на усіх етапах формування тарифів та оцінки якості наданих житлово-комунальних послуг.

У регіональних консультаціях взяли участь представники громадських об’єднань та місцевої влади з 15 областей України: Львівської, Івано-Франківської, Волинської, Хмельницької, Тернопільської, Рівненської, Херсонської, Одеської, Миколаївської, Кіровоградської, Дніпропетровської, Донецької, Полтавської, Луганської та Запорізької. Також більше 150 пропозицій щодо вдосконалення проекту плану дій надійшли у електронному форматі. 

Україна офіційно приєдналася до глобальної ініціативи "Партнерство "Відкритий уряд" у 2011 році. Ініціатива охоплює 64 країни світу.

схожі новини

Новини RedTram

Loading...