Новини 20:16

Україна увійшла до трійки світових експортерів зерна

Україна увійшла до трійки найбільших світових експортерів зерна. Про це свідчать дані групи компаній «Зерно UA».

У маркетинговому році 2013-2014 з України експортували 32,3 млн тон зерна. Попереду лише  США – 72,3 млн тон, та ЄС - 38,5 млн тон.

Україні вдалося обійти такі визнані "житниці світу", як Канада – 28 млн тон, Аргентина – 21,9 млн тон, і Бразилія – 20,1 млн тон.

За інформацією Української аграрної конфедерації, найбільше зерна за кордон поставила компанія "Нібулон" – понад 4,5 млн тон, що становить 14% від загального експорту зернових з України.

Крім того, транснаціональні компанії ADM і "Луї Дрейфус Україна" відвантажили 4,1 млн тон і 3,5 млн тон відповідно, а також Glencore – 2,6 млн тон і "Бунге Україна" – 2,5 млн тон.

Державна продовольчо-зернова корпорація України посіла п'яте місце – 2,9 млн тон, контролюючи 9% українського експорту зерна.

За прогнозом Мінекономрозвитку, в 2014/15 роках Україна експортує 32 млн тон зернових.

Нагадаємо, раніше Міністерство аграрної політики і продовольства (Мінагропрод) доручило Державній ветеринарній і фітосанітарній службі України з'ясувати, хто і яким чином зміг експортувати 30 тис. тонн зерна з анексованого Росією Криму до Саудівської Аравії та Кіпру.

Як відомо, напередодні Россільгоспнагляд повідомив, що з території анексованого Криму експортували 30 тис. тонн зерна до Саудівської Аравії та Кіпру, проте у відомстві не уточнили, хто виступив експортером і яким чином були здійснили поставки.

Як повідомлялося, до цього міністр аграрної політики і продовольства України заявив, що Україна не відвантажуватимезерно через порти на території окупованого Криму.

схожі новини

Новини RedTram

Loading...