Новини 11:29

У Раді попередньо схвалили створення антикорупційного бюро

14 жовтня голосування за законопроект в цілому відбудеться за скороченою процедурою.

Верховна Рада України ухвалила у першому читанні президентський законопроект №5085, який передбачає створення єдиного органу з боротьби з корупцією – Національного антикорупційного бюро. Відповідний законопроект підтримали 278  народних депутатів.

Джерело Українська правда

Як зазначив під час виступу представник президента у ВР Руслан Князевич, існуючий механізм боротьби з корупцією довів свою неефективність і в країні виникла нагальна потреба створення нового органу. «Єдиний спосіб зараз побороти корупцію – створення нового  органу, який натомість візьме на себе всі ті дріб’язкові повноваження,  які розпорошені серед різних правоохоронних органів», - сказав Князевич.

За його словами, згідно з документом, на Антикорупційне бюро будуть покладені повноваження щодо досудового розслідування та  кримінального  провадження щодо боротьби з корупцією.

Представник президента наголосив, що створення такого органу – не лише потреба часу, але і одна з основних вимог угоди з МВФ.

При цьому законопроектом  пропонується забезпечити  незалежність при формуванні складу бюро , і в першу чергу його керівника.

Склад Антикорупційного бюро буде затверджувати  спеціальна комісія і затверджуватися президентом.

«Всі без винятку представники бюро будуть підбиратися виключно спец комісією  і проходитимуть конкурс незалежно від того,  чи до цього часу вони  перебували на держслужбі у правоохоронних органах», - зазначив Князевич.

За його словами, вперше в  історії українського законодавства пропонується визначити  розмір матеріального  заохочення  і зарплати представників антикорупційного органу.

Контроль   за діяльністю органу покладається в тому числі  на Верховну Раду, яка матиме можливість під час своїх слухань отримувати повний звіт про роботу органу, вносити свої пропозиції.

«На кінець в Україні з`явиться інститут, який здатний взяти на себе той вантаж суспільних вимог і який почне, сподіваюсь, ефективну боротьбу з корупцією», - резюмував Князевич.

Як повідомлялось, 7 жовтня активісти Майдану привезли до Верховної Ради 200 кг помідорів, призначених для народних депутатів, які не голосуватимуть за антикорупційні законопроекти.

схожі новини

Новини RedTram

Loading...