Новини 16:15

У МВС за допомогою тестів ДНК вже ідентифікували понад 70 загиблих

Тести безкоштовні, бо проводяться в рамках кримінального провадження.

Із початку антитерористичної операції підрозділами експертної служби по тестах ДНК ідентифіковано 71 загиблого. Про це під час прес-конференції повідомив заступник начальника експертної служби МВС України Костянтин Дубонос.

"На сьогоднішній день 442 об'єкти (генетичні матеріали загиблих осіб – ред.) надійшло до бази даних", - сказав Дубонос. Він також повідомив, що на сьогодні до експертної служби надійшло більш як 40 ДНК-карток, зразків ДНК від громадян, які розшукують своїх родичів.

"Це тільки початок роботи", - пояснив він таку незначну кількість звернень.

Дубонос також запевнив, що на сьогодні експертна служба має достатньо матеріалів та реагентів для проведення експертиз. Крім того, відповідаючи на питання щодо вартості ДНК-тесту, Дубонос зазначив, що собівартість одного тесту ДНК - близько однієї тисячі гривень.

"Для людей ці тести будуть проводитися в рамках кримінального провадження, тому вони взагалі безкоштовні", - наголосив експерт.

Водночас координатор волонтерської гарячої лінії при Адміністрації президента Станіслав Робота, відповідаючи на питання щодо того, про яку наразі йдеться кількість безвісти зниклих, зазначив, що за інформацією від різних відомств та волонтерів вони мають близько 1800 контактів щодо зниклих.

Нагадаємо, за даними МВС, за період проведення антитерористичної операції органами внутрішніх справ вже зареєстровано понад тисячу повідомлень про виявлення невпізнаних тіл.

 

схожі новини

Новини RedTram

Loading...