Новини 10:52

Реформа судової системи в Україні залишає її вразливою до політичних зловживань і корупції - західний експерт

В Atlantic Coucil відзначили слабкі сторони судової реформи в Україні.

Науковий співробітник Dinu Patriciu Eurasia Center, Джошуа Соломон заявив про те, що реформа судової системи України не змінює чинного стану речей і залишає її вразливою до політичних зловживань і корупції. Про це він пише на сайті Atlantic Council.

«Реформи в судовій системі роблять прозорішим процес затвердження суддів на посаді, рішення щодо яких приймає Вища рада юстиції та президент України Петро Порошенко, проте законодавство не уточнює, яким чином вони будуть узгоджувати це рішення між собою», - заявляє Соломон. Це, за словами аналітика, залишає відкритою можливість просування кандидатів і президентом, і радою юстиції під час призначення суддів та є свідченням заплутаної системи призначення суддів.

«Така система вразлива до політичних зловживань і корупції», - зазначає експерт.

Він також відзначає слабкі сторони нової системи, які роблять суддів вразливими до зовнішніх тисків: «По-перше, президент зберігає за собою право переміщувати суддів з одного суду до іншого, що дає йому право карати та преміювати суддів. По-друге, запропонований закон залишає суддів вразливими до несправедливого звільнення…Закон наділяє Вищу раду юстицій правом звільнення суддів за «вчинення дисциплінарного проступку». Навіть незначне правове порушення може коштувати судді місця роботи. Закон має проголосити, що тільки серйозні дисциплінарні проступки, такі як кримінальний злочин, є підставою до звільнення».

Експерт також підкреслив, що Вища рада юстиції повинна відігравати вирішальну роль у забезпеченні незалежності судової системи, тому вкрай важливо, аби жодна політична організація не мала достатньої кількості важелів впливу на неї.

Разом з тим ,експерт відзначає, що зміни до системи є кроком уперед для України, порівняно з попередньою системою судової влади. «Поправки до законодавства про судову систему в Україні показують серйозність намірів Порошенка по обмеженню повноважень президента і, крім того, про його серйозне ставлення до реформи корупційної судової системи», - заявив він. 

Нагадаємо, Венеціанська комісія оприлюднила схвальний висновок щодо судової реформи в Україні.Крім того, у жовтні Конституційна комісія схвалила ліквідацію вищих спецсудів

Atlantic Coucil

схожі новини

Новини RedTram

Loading...