Новини 17:40

У Генштабі відреагували на заяву журналіста про неефективність камер ОБСЄ в Широкиному

За словами Селезньова, після встановлення камер ситуація в регіоні значно поліпшилася.

Керівник прес-центру Генерального штабу Владислав Селезньов прокоментував Селезньов повідомлення про те, що камери ОБСЄ у Широкиному бачать лише українських військових і допомагають бойовикам встановлювати місцезнаходження позицій сил АТО. 

«Українська сторона була зацікавлена у встановленні відеокамер, адже їх основне призначення – фіксувати порушення режиму припинення вогню, яке здійснюють бойовики незаконних збройних формувань. Із моменту встановлення камер кількість обстрілів у районі Широкиного зменшилася до мінімуму», –заявив він.

Речник Генштабу також зазначив, що позиції сил АТО вже давно відомі противнику за допомогою розвідки з БПЛА, а тому камери місії ОБСЄ, розміщені за погодженням з відповідними посадовими особами, не можуть їм допомогти в цьому.

«Позиції українських військових вже давним-давно за допомогою БПЛА зафіксовані бойовиками, тому говорити про те, що камери фіксують українські позиції, може лише необізнана людина, яка далека від військової справи», – заявив він.

Водночас, за словами Селезньова, запитання щодо того, чому камери фіксації не встановлені на непідконтрольній українському уряду території, слід ставити безпосередньо представникам СММ ОБСЄ.

Раніше журналіст Андрій Цаплієнко повідомив на своїй сторінці у Facebook, що встановлені місією ОБСЄ камери на вишках біля Широкиного знаходяться в тилу українських військових і спостерігають лише за ними. При цьому фіксувати позиції бойовиків, які знаходяться за 3,5 км, камери не можуть. Зазначалося, що бойовики не дозволили СММ ОБСЄ встановити подібні камери. Також журналіст вказав на те, що відеосигналом з камер ОБСЄ може скористатися противник.

Нагадаємо, камери цілодобового відеоспостереження ОБСЄ встановила у Широкиному 12 січня.

схожі новини

Новини RedTram

Loading...