Новини 17:21

Прокуратура відкрила провадження за фактом нападу на храм УПЦ КП у Криму

Зловмисники вигнали парафіян і священика з церкви просто під час служби.

У Перевальному Сімферопольського району окупованого Криму під час церковної служби озброєні люди в масках разом із так званими "казаками" вигнали людей зі Свято-Покровського храму УПЦ КП. Про це повідомили в прес-службі Генеральної прокуратури України.

Згідно з повідомленням, священик цього храму, який став жертвою сваволі російських активістів, є противником збройної агресії Росії проти України, і розшукувався окупантами за звинуваченням в екстремізмі.

Крім того, повідомляється, що 6 грудня 2015 року в будинку матері настоятеля Свято-Покровського храму Української православної церкви незаконно проведено обшук, під час якого вилучено його особисті записи та посвідчення члена Народного Руху України, а 28 січня 2016 року двоє невідомих чоловіків у цивільному затримали її та доставили до Залізничного відділу поліції міста Сімферополя для допиту з метою встановлення місцезнаходження сина.

«Вищевказане вкотре свідчить про зухвалість дій окупаційної влади, нехтування нормами Конституції України, Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» та грубе порушення прав громадян на тимчасово окупованій території України. За вказаними фактами Головним управлінням Національної поліції України в АР Крим та м. Севастополі 28.01.2016 зареєстровано кримінальні провадження за ознаками складів кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 180 КК України (перешкоджання здійсненню релігійного обряду), ч. 2 ст. 162 КК України (порушення недоторканості житла), ч. 2 ст. 146 КК України (незаконне позбавлення волі людини)», - наголосили в ГПУ.

Читайте також: В окупованому Криму ФСБ схиляє до співпраці священиків УПЦ (КП)

Відповідно до ч. 2 ст. 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» матеріали вищевказаних кримінальних проваджень направлено до Генеральної прокуратури України для визначення підслідності.

Нагадаємо, раніше так званий арбітражний суд Криму ухвалив рішення вилучити в Кримської єпархії УПЦ КП приміщення в центрі Сімферополя, що належить їй, визнавши недійсним договір оренди, укладений на строк до 2050 року.

схожі новини