Новини 17:05

Bellingcat оприлюднив докази перевезення російського "Бука" перед катастрофою МН17

Експерти дійшли висновку, що установка «Бук» належала бойовикам або Росії.

Самохідна вогнева установка «Бук», яку помітили за кілька годин до падіння літака Boeing 777 на Донбасі, перебувала під контролем бойовиків або Росії. Про це йдеться у розслідуванні Bellingcat.

«Дві машини (джип УАЗ і Toyota RAV4 - ред.), дуже схожі на сфотографовані поряд з «Буком» і такі, що відповідають опису в ранковому пості у ВК, були згадані в новинах, сфотографовані і зняті на відео у складі колони сепаратистів, що прямувала в Донецьк за два дні до катастрофи MH-17», - йдеться в повідомленні.

Читайте на сторінках Тижня інтерв’ю із засновником Bellingcat про докази російської причетності до катастрофи MH17

«Цей зв'язок ще раз підтверджує достовірність відео і фотографій «Буку» 17 липня 2014 року, а також те, що самохідна вогнева установка «Бук», помічена на сході України, знаходилася під контролем Росії або сепаратистів», - зазначається в матеріалі.

Як повідомляється, на фотографії видання Paris Match за кілька годин до катастрофи зафіксована установка у супроводі сірої Toyota RAV4 рестайлінга 2010 року з нестандартним спойлером на даху і запасним колесом ззаду. Також на ще одній фотографії, зробленій на наступний день після трагедії, поряд з «Буком» зафіксовано позашляховик УАЗ-469.

Обидві ці машини були зафіксовані 15 липня, за два дні до катастрофи, у складі колони бойовиків, машини в якій поперемінно везли прапори Росії і «Новоросії».

Свідок повідомив, що «офіцер у військовому джипі, який супроводжував «Бук», говорив із московським акцентом». Це напевно той самий УАЗ, який видно на фотографії з Тореза, зазначається в розслідуванні.

Таким чином, експерти дійшли висновку, що установка «Бук» належала бойовикам або Росії.

Нагадаємо, раніше учасникам Bellingcat вдалося встановити, що до катастрофи MH17 причетний батальйон 53 системи повітряної захисту з Курська. Один з них — Сергій М., командир бригади. Також згадуються Дмитро Т. і дев'ять лейтенантів, які перебували в «Буку» в день аварії літака. У розслідуванні йдеться і про «дуже досвідчених солдатів», які вміють керувати установкою.

В оприлюдненому 23 лютого 2016 року розслідуванні Bellingcat назвав імена осіб, імовірно причетних до катастрофи MH17.

Як повідомлялося, Рада безпеки Нідерландів 13 жовтня оприлюднила звіт про розслідування катастрофи МН17. У нідерландському звіті не назвали точне місце запуску ракети, а лише виділили зону діаметром 320 км, звідки це могли зробити.

Натомість Україна опублікувала власну версію розслідування катастрофи рейсу. Українські слідчі дійшли висновку, що ракету з "Буку" запустили з району Сніжного (перебуває під контролем бойовиків - ред.), а її траєкторія свідчить, що метою було ураження пілотів.

Нагадаємо, Boeing 777 компанії Malaysia Airlines, що летів з Амстердама у Куала-Лумпур, був збитий бойовиками на сході України 17 липня 2014 року. На борту перебувало 298 осіб, з них 196 громадяни Нідерландів. В авіакатастрофі не вижив ніхто.

схожі новини

Новини RedTram

Loading...