Новини 10:12

Влада Білорусі заявила про підвищення пенсійного віку в країні

І чоловіки, і жінки у Білорусі працюватимуть на три роки довше.

Уряд Білорусі ухвалив рішення про підвищення в країні пенсійного віку на три роки для усіх громадян. Про це повідомило видання Прайм з посиланням на заяву віце-прем'єр-міністра Білорусі Наталії Кочанової у телеефірі каналу «Беларусь 1».

«Прийнято рішення про ухвалення правового акту з приводу підвищення пенсійного віку: для жінок – 58 років, для чоловіків – 63... Це рішення прийнято сьогодні, озвучено. Найближчим часом буде підписано нормативний акт з цього питання», – сказала Кочанова.

Вона зазначила, що це «найм'якіший та найприйнятніший на даний час» варіант.

Крім цього, Кочанова уточнила, що при такому варіанті підвищення пенсійного віку в Білорусі «зберігається маневр для подальшого підвищення пенсійного віку, якщо це буде необхідно».

Наразі пенсійний вік в Білорусі встановлено на рівні 55 років для жінок та 60 для чоловіків. Влада країни розглядала три варіанти підвищення віку виходу на пенсію різними темпами з 2017 року.
Минулого тижня президент країни Аляксандр Лукашенка провів нараду з питань пенсійної системи Білорусі. Голова держави заявив, що рішення про підвищення пенсійного віку планується ухвалити наступного тижня.

За підсумками наради у президента міністр праці та соціального захисту Маріанна Щоткіна розповіла про те, що найбільш прийнятним варіантом визнано поступове підвищення пенсійного віку на три роки, з кроком по півроку, починаючи з 1 січня 2017 року.

Читайте також: Пенсійна реформа: зупинка чи пауза?

Нагадаємо, в Україні наразі обговорюються способи реформувати пенсійну систему для уникнення постійного дефіциту Пенсійного фонду.

схожі новини

Новини RedTram

Loading...