Новини 22:42

Євросуд з прав людини підтвердив отримання позову проти РФ від родичів жертв катастрофи MH17

Серед заявників 33 людини, які є родичами жертв з Малайзії, Австралії та Нової Зеландії.

Європейський суд з прав людини отримав позов проти Російської Федерації від родичів жертв катастрофи МН17, що розбився 17 липня 2014 року над Донбасом. Відповідну інформацію підтвердили в прес-службі суду.

Як наголошується, серед заявників 33 людини, які є родичами жертв з Малайзії, Австралії та Нової Зеландії.

Позовна заява надійшла до секретаріату Страсбурзького суду 9 травня. Разом з тим, в прес-службі не повідомили, коли саме суд планує розглянути цю скаргу.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що родичі жертв рейсу MH17, який був збитий над Донбасом влітку 2014 року, подали до Європейського суду з прав людини позов проти Росії і президента РФ Владіміра Путіна.

Раніше учасникам Bellingcat вдалося встановити, що до катастрофи MH17 причетний батальйон 53 системи повітряної захисту з Курська. Один з них — Сергій М., командир бригади. Також згадуються Дмитро Т. і дев'ять лейтенантів, які перебували в «Буку» в день аварії літака. У розслідуванні йдеться і про «дуже досвідчених солдатів», які вміють керувати установкою.

В оприлюдненому 23 лютого 2016 року розслідуванні Bellingcat назвав імена осіб, імовірно причетних до катастрофи MH17.

Як повідомлялося, Рада безпеки Нідерландів 13 жовтня оприлюднила звіт про розслідування катастрофи МН17. У нідерландському звіті не назвали точне місце запуску ракети, а лише виділили зону діаметром 320 км, звідки це могли зробити.

Натомість Україна опублікувала власну версію розслідування катастрофи рейсу. Українські слідчі дійшли висновку, що ракету з "Буку" запустили з району Сніжного (перебуває під контролем бойовиків - ред.), а її траєкторія свідчить, що метою було ураження пілотів.

Нагадаємо, Boeing 777 компанії Malaysia Airlines, що летів з Амстердама у Куала-Лумпур, був збитий бойовиками на сході України 17 липня 2014 року. На борту перебувало 298 осіб, з них 196 громадяни Нідерландів. В авіакатастрофі не вижив ніхто.

схожі новини

Новини RedTram

Loading...