Новини 17:17

МВФ розгляне українське питання після виконання країною деяких зобов'язань – Лагард

Глава МВФ не уточнила, про які вимоги йдеться.

Рада директорів Міжнародного валютного фонду розгляне питання про продовження співпраці з Україною за програмою EFF після виконання країною деяких технічних зобов'язань. Про це повідомила директор-розпорядник Фонду Крістін Лагард під час виступу у Вашингтоні 14 липня.

"Існує ще кілька невирішених технічних питань в рамках прийнятих Україною зобов'язань, які ми разом обговорили. Їх необхідно вирішити, оскільки ми не можемо мати наполовину виконану програму і сподіватися, що вона буде працювати. Робота повинна бути завершена, і ми сповнені надій, що президент Петро Порошенко і новий прем'єр-міністр прислухаються до цього, щоб виконати останні вимоги, які Україна повинна виконати", - сказала вона.

Глава МВФ не уточнила, про які вимоги йдеться. У той же час вона зазначила, що Україна дуже близька до завершення другого перегляду програми EFF і більшість змін, які мали бути проведені владою країни, вже реалізовані.

Як повідомлялося, МВФ планує розглянути питання про продовження співпраці з Україною за програмою EFF у поточному місяці, але не виключає, що це може статися і після щорічних канікул ради директорів. За словами представника МВФ Джеррі Райса завершення другого перегляду не вимагає прийняття будь-яких законів.

Нагадаємо, відкрита в березні 2015 року чотирирічна програма EFF загальним обсягом SDR12,348 млрд (близько $17,11 млрд за поточним курсом) з першим траншем $5 млрд спочатку передбачала щоквартальний перегляд програми, виділення в 2015 році ще трьох траншів по SDR1,18 млрд (близько $1,63 млрд) і зменшення квартальних траншів в 2016-2018 роках до SDR0,44 млрд ($0,61 млрд).

У той же час Україна змогла отримати лише перші два транші, частина першого в розмірі $2,7 млрд пішла уряду для підтримки держбюджету, тоді як одержувачем інших засобів традиційно став Нацбанк.

12 липня в українському уряді повідомили про фактичне завершення переговорів з Міжнародним валютним фондом. 

Новини RedTram

Loading...