Новини 13:29

Київ відмовився приймати надалі сміття зі Львова

За час дії домовленостей було завезено трохи більше 6 500 тонн сміття.

Із 1 серпня, у зв’язку з тим, що на сміттєспалювальному заводі «Енергія» розпочато планові ремонтні роботи, Київ припинив приймати сміття зі Львова. Про це інформує прес-центр КМДА.

«Першого числа завод став на плановий ремонт, і ми припинили приймати як львівське сміття, так і київське. Відходи, які раніше направлялися з Києва на завод «Енергія» тепер направлятимуться на полігон № 5. Як правило, ремонтні роботи відбуваються упродовж серпня. Цього року заплановано ремонт бункеру ТПВ, де передбачено замінити близько 10 тонн металевих конструкцій, ремонт труби димових газів, дренажної системи бункера, а також ремонт електрофільтрів», – розповів під час прямого ефіру програми «У центрі уваги» на ТРК Київ директор КП «Київкомунсервіс» Євгеній Русін.

«За час дії домовленостей було завезено трохи більше 6 500 тонн сміття. Якщо брати ваговий баланс, за червень-липень заводом було спалено трохи більше 42 000 тонн. Завдяки налагодженій роботі між міською владою та заводом «Енергія» ми не вийшли за рамки домовлених показників», – розповів він.

Згідно з текстом, столиця впродовж 6 тижнів допомагала у вирішенні проблеми з утилізації сміття зі Львова. Щоденно до Києва завозили до 200 тон відходів, які сортувалися та у подальшому спалювалися на заводі «Енергія» ПрАТ «Київенерго». Така допомога було тимчасовою і можливою лише у зв’язку з відпускною кампанією та сезонною зміною у морфології сміття.

Головним завданням в проявленій допомозі Львову було запобігти екологічній катастрофі. За правилами та нормами поводження з відходами, сміття має вивозитися щоденно. Будь-яка затримка з прибирання відходів може призвести до тяжких наслідків.

«Жодних фінансових затрат з бюджету Києва на утилізацію львівського сміття не було», – зазначив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

У свою чергу, Петро Пантелеєв та Євген Русін звертаються до кожного мешканця столиці з проханням упродовж серпня ще більш відповідально сортувати відходи.

«За рахунок відповідального сортування відходів на місцях їх утворення, тобто вдома чи офісах, та їх викидання до спеціальних контейнерів, ми зможемо зменшити навантаження на полігон у Підгірцях, адже таким чином більше відходів можна буде відправити на переробку», – пояснив Євген Русін.

Нагадаємо, 29 травня на території Грибовицького сміттєзвалища у районі Львова сталася пожежа. Під час ліквідації трьох працівників Держслужби України з надзвичайних ситуацій, а також еколога привалило сміттям. Тіла трьох рятувальників знайшли 31 травня, а пошуки еколога кілька разів припинялися через загрозу нового зсуву.  

За фактом пожежі СБУ відкрила кримінальне провадження за статтею про службову недбалість (ч.2 ст.367 ККУ). Увечері 7 червня на звалищі виникла нова пожежа, до ліквідації якої залучили авіацію. Пожежу ліквідували 10 червня.

Тим часом Садовий звернувся до президента України Петра Порошенка та прем’єр-міністра Володимира Гройсмана з проханням про оголошення міста Львова та сіл Малехова і Грибович зоною надзвичайної екологічної ситуації. У свою чергу, президент доручив відповідним органам розібратися з причинами трагедії і пообіцяв повне сприяння Львову з боку центральних органів влади у вирішенні проблеми, що склалася. Згодом мер Львова Андрій Садовий заявив, що Львів змушений вивозити сміття до Києва, оскільки "Львову блокують вивіз сміття на полігони у Львівській області та сусідніх областей".

схожі новини

Новини RedTram

Loading...