Новини 19:11

В Україні можуть з'явитись екологічні шерифи

Міністерство екології та природних ресурсів має намір ліквідувати Держекоінспекцію.

Міністерство екології та природних ресурсів має намір запровадити в Україні посади екологічного шерифа. Про це повідомив глава Мінприроди Остап Семерак у Facebook.

«Звісно, ми не відмовляємо від запровадження посади екологічного шерифа. Ми пропонуємо, щоб його обирали місцеві громади на сесіях сільських та міських рад», - написав він.

За словами Семерака, Мінприроди забезпечить їхнє навчання та сертифікацію.

«При цьому вони були б наділені повноваженнями як і інспектори нової Служби природоохоронного контролю», - зазначив міністр.

Окрім того, проект реформування системи природоохоронного контролю передбачає ліквідацію Держекоінспекції та створення нового природоохоронного органу, повідомляється на сайті міністерства.

Міністр зазначив, що сьогоднішня Держекоінспекція це – пострадянська структура з корупційною вертикаллю, яка працює не на захист природного навколишнього середовища.

Міністр повідомив, що нова концепція передбачає перетворення Держекоінспекції із карально-контролюючого органу на природоохоронний.

«Головна моя претензія до роботи Держекоінспекції в тому, що філософія структури – не стояти на засадах охорони навколишнього середовища, не домагатися зміни охорони середовища, а сприяти та потакати багаторічному укоріненню корупційних схем. Нинішні методи роботи – це тиск на підприємців, відсутність реального громадського контролю, низька ефективність у реалізації своїх повноважень та закритість інформації про результати еко-контролю», – зазначив Остап Семерак.

схожі новини

Новини RedTram

Loading...