Новини 22:22

Гройсман висловився щодо пенсійної системи України

На думку прем’єра, важливо переконати українців платити соціальні внески у Пенсійний фонд.

Система пенсійного забезпечення, яка діє в Україні, є несправедливою, багато в чому популістською і потребує змін, узгоджених із суспільством. Про це він прем'єр-міністр України Володимир Гройсман сказав в ефірі одного із телеканалів.

«Пенсійна система несправедлива і багато в чому популістська. Дефіцит Пенсійного фонду - 156 млрд грн на 2017 рік. Що це означає? Це означає, що раніше з року в рік політики замилювали очі і тільки загострювали проблему», - сказав Гройсман.

Читайте також: Пенсійний вік не підвищуватимуть в Україні ще найближчі 10 років – віце-прем'єр

На його думку, важливо зараз зробити систему справедливою і наповнити її ресурсом.

«І ми зробимо перший крок - піднімемо з 1 грудня мінімальну пенсію на 10%», - заявив прем'єр.

Водночас глава уряду підкреслив, що важливо не лише виробити власне систему забезпечення пенсіями, але й переконати українців платити соціальні внески у Пенсійний фонд.

«Важливо відповісти на два питання: як ми можемо допомогти пенсіонерам? А з іншого боку, треба дати відповідь на питання: яку систему ми залишимо тим поколінням, які прийдуть нам на зміну. І це потребуватиме нашої спільної позиції», - додав Гройсман.

Зазначимо, ЗМІ повідомляли, що Україна зобов'язалася перед Міжнародним валютним фондом до кінця 2025 року підвищити вік виходу на пенсію на 5 років. Тоді в уряді спростували цю інформацію, зазначивши, що питання підвищення пенсійного віку в переговорах з МВФ наразі зняте з порядку денного.

схожі новини

Новини RedTram

Loading...