Новини 10:39

Інститут нацпам'яті вдруге закликав ROSHEN демонтувати пам'ятник Марксу на своєму заводі

Перший лист з нагадуванням про необхідність демонтажу пам’ятника Марксу Інститут надіслав 25 вересня 2015 р. Офіційної відповіді УІНП досі не отримав.

Український інститут національної пам’яті вдруге надіслав листа до керівництва Київської кондитерської фабрики ROSHEN, у якому нагадує про вимогу демонтажу пам’ятника Карлу Марксу  на її території. Про це йдеться в прес-релізі УІНП.

"Як стало відомо зі звернень громадян, на території фабрики розташовантий пам’ятник К. Марксу, лідеру міжнародного комуністичного руху та співавтору «Маніфесту комуністичної партії». Вчення «марксизму» стало підґрунтям для утвердження комуністичних тоталітарних режимів на території України та інших країн Східної Європи. Активна меморіалізація засновників комуністичної ідеології  Карла Маркса та Фрідріха Енгельса (зокрема, шляхом масового встановлення на їхню честь пам’ятників) були важливою складовою пропаганди ЦККПРС комуністичного тоталітарного режиму. Відповідно до українського законодавства, пам’ятник К. Марксу на території Київської кондитерської фабрики ROSHEN є символікою комуністичного тоталітарного режиму та підлягає обов’язковому демонтажу", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що з огляду на значний суспільний резонанс, а також те, що президент України Петро Порошенко визнав завершення процесу декомунізації питанням національної безпеки, УІНП звернувся до ПАТ «Київська кондитерська фабрика ROSHEN вдруге.

Перший лист з нагадуванням про необхідність демонтажу пам’ятника Марксу Інститут надіслав 25 вересня 2015 р. Згідно з текстом, офіційної відповіді УІНП досі не отримав.

Як повідомлялося, на території Київської кондитерської фабрики ROSHEN (колишня фабрика ім. Карла Маркса) (м. Київ, пр-т Науки, 1) досі стоїть пам’ятник основоположнику ідеології марксизму, співавтору Маніфесту комуністичної партії Карлу Марксу. Кореспонденту Тижня вдалося сфотографувати пам'ятник.

Нагадаємо, закон «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» набув чинності у квітні 2015 року. 

схожі новини