Новини 09:48

Реформа має полягати не в підвищенні пенсійного віку, а в переході до трирівневого страхування – Розенко

Віце-прем'єр зазначив, що в нинішніх умовах в Україні піднімати пенсійний вік неможливо.

Віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко вважає, що пенсійна реформа повинна полягати не в підвищенні пенсійного віку, а в переході до трирівневої моделі пенсійного страхування, незважаючи на вимоги Міжнародного валютного фонду про підняття пенсійного віку. Про це Розенко написав у Facebook.

"Пенсійна реформа - це не підвищення віку, а структурні зміни самого принципу пенсійного страхування, поступовий перехід від повністю збанкрутілої солідарної системи до трирівневої моделі (солідарна, накопичувальна, недержавна) пенсійного страхування", - заявив він.

Віце-прем'єр зазначив, що в нинішніх умовах тотальної бідності та низької тривалості життя в Україні піднімати пенсійний вік неможливо, "в тому числі через те, що завжди знайдуться політичні сили, які виставлять "на щит" ідею зменшення пенсійного віку і після перемоги на виборах таки зроблять це".

Як приклад Розенко привів Польщу, де Сейм прийняв рішення про зниження пенсійного віку з 1 жовтня 2017 року для жінок до 60 років, для чоловіків - до 65 років.

"В нинішніх умовах тотальної бідності та низької тривалості життя в Україні піднімати пенсійний вік неможливо. В тому числі через те, що завжди знайдуться політичні сили, які виставлять "на щит" ідею зменшення пенсійного віку і після перемоги на виборах таки зроблять це", - написав віце-прем'єр.

Зазначимо, ЗМІ повідомляли, що Україна зобов'язалася перед Міжнародним валютним фондом до кінця 2025 року підвищити вік виходу на пенсію на 5 років. Тоді віце-прем'єр-міністр Павло Розенко спростував цю інформацію, зазначивши, що питання підвищення пенсійного віку в переговорах з МВФ наразі зняте з порядку денного. Він заявив, що підвищення пенсійного віку для українців можна розглядати лише після збільшення тривалості їхнього життя

схожі новини

Новини RedTram

Loading...